Армійський вісник: нарукавні знаки Сухопутніх військ, грошова компенсація за піднайом, ремонт Сватове

23.02.2020
Армійський вісник: нарукавні знаки Сухопутніх військ, грошова компенсація за піднайом, ремонт Сватове

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску. 

 

 

 

 

 

 

*** 

Асортимент страв у меню польових добових наборів продуктів для військових цього року буде ще розширено. Фахівці розглянуть можливість упровадження нового асортименту готових до вживання перших і других страв та інших комплектувальних складових набору. Зокрема, суп рисовий можуть змінити на суп-харчо, а асортимент джемів доповнять новими смаками. До складу других страв введено овочі сезонного врожаю: болгарський перець, зелений горошок, капусту, що дозволило урізноманітнити асортимент наборів. Коштом цього і збільшилася кількість раціонів — із семи до чотирнадцяти, постачання яких до ЗС України розподілене впродовж року. Раціони харчування повинні бути повноцінними й різноманітними, тому в управлінні переглянуть нормативно-технічну документацію на сухі пайки. Наразі внесення змін до визначеного переліку наборів сухих продуктів не передбачається, адже доповнення новими комплектувальними складовими потребує додаткових фінансів.

*** 

Mack Defense зібрала 1587-му, останню вантажівку для канадської армії у рамках програми Medium Support Vehicle System — Standard Military Pattern Vehicle Program. Два контракти вартістю 725 мільйонів канадських доларів на постачання канадській армії 1587 вантажівок 8х8 MSVS SMP, зокрема вантажні варіанти, вантажно-розвантажувальні, автокрани та ремонтні машини, компанія отримала у 2015 році.

*** 

ПрАТ "АвтоКрАЗ" отримало замовлення на постачання партії самохідних шасі 4×4 від одного з довгострокових партнерів — відомого закордонного виробника броньованої техніки. Повнопривідні машинокомплекти КрАЗ вчергове обрані як база для виробництва броньованих машин із протимінним захистом. Простота та надійність базових компонентів, позитивний досвід експлуатації в найскладніших умовах роблять шасі КрАЗ універсальною платформою для різних модифікацій броньованої техніки. Величезний машинобудівний досвід та висококваліфікований інженерно-технічний персонал дозволяють "КрАЗу" нарівні співпрацювати з іноземними партнерами в спільній розробці бронеавтомобілів та адаптації вітчизняного шасі під конкретні вимоги виробника надбудови.

 *** 

Оновлено нарукавну символіку всіх чотирьох оперативних командувань Сухопутних військ Збройних Сил України згідно з новою концепцією символіки ЗС України. Нові емблеми мають цілком офіційний статус — їх активно використовують офіційні пресслужби та вже носять офіцери відповідних управлінь. Емблеми виконані за однією схемою, із використанням єдиних символів для позначення належності до органів військового управління, а також елементів та кольорів, які пов'язані з символікою місцевості, де дисловані штаби. Схрещені пірнач та меч, що є єдиним елементом для чотирьох емблем, раніше вже можна було побачити на емблемі Головного управління Військової служби правопорядку. Відповідно до Методичних рекомендацій щодо впровадження військової символіки у ЗСУ, затверджених міністром оборони, пірнач є символом військово-адміністративного управління, який може використовуватися лише для оформлення нарукавних знаків.

 

 

 

 

 

 

 

*** 

Оприлюднений звіт про хід і результати виконання програми діяльності Кабінету Міністрів містить докладну інформацію щодо постачання озброєння ЗС України у 2019 році. Зокрема, в ньому йдеться, що в межах виділеного фінансового ресурсу протягом 2019 року Збройні сили України отримали 7436 одиниць нового і модернізованого ОВТ та виробів спеціального призначення. Ведеться робота з організації виробництва боєприпасів та будівництва цехів спеціального призначення. Відремонтовано — 59 одиниць верстатного обладнання. На підприємствах вітчизняного оборонно-промислового комплексу відремонтовано 507 одиниць озброєння та військової техніки. У 2019 році надійшли на озброєння та постачання 55 зразків озброєння та військової техніки.

*** 

Авіаційна виробнича компанія «Скаетон» заявила, що безпілотний авіаційний комплекс ACS-3 у малому класі не має конкурентів в Україні за своїми характеристиками, а за кордоном аналогічну техніку здатні випускати лише три виробники.

*** 

В Україні запускають інформкампанію про ветеранів АТО/ООС. Головний елемент проєкту — 30-секундне відео, героями якого стали п’ятеро ветеранів: Андрій Мельник, Віктор Шинкарук, Денис Дьомін, Євген Михайлюк та Мая Москвич. У відео кожен із них розповідає про риси характеру, які розвинув у собі під час перебування на полі бою, та демонструє, яке застосування ця риса знайшла вже у цивільному, післявоєнному житті героя.

*** 

Міністерством оборони України визначений розмір грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил України за наймання житлових приміщень на 2020 рік. Розміри відповідних виплат встановлені наказом Міноборони від 18 лютого 2020 року № 45 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України». Так, з 1 січня 2020 року розмір виплати грошової компенсації військовослужбовцям ЗСУ за піднайом ними житлових приміщень встановлюється:

у місті Київ — 3800 грн за місяць;

в обласних центрах — 2850 грн за місяць;

в інших населених пунктах — 1900 грн за місяць.

Військовослужбовцям за наявності в них трьох і більше членів сім'ї розмір компенсації збільшуються в 1,5 раза.

*** 

Міністерство оборони України визначило розмір матеріальної допомоги військовослужбовцям для розв'язання соціально-побутових питань на 2020 рік. Цьогоріч вона була значно зменшена. Якщо раніше максимальний розмір матеріальної допомоги дорівнював місячному грошовому забезпеченню військового, то на 2020 рік він дорівнюватиме лише окладу за військовим званням. Тобто якщо раніше солдат міг отримати 10 000 грн, тепер лише на 500. Розмір допомоги визначений шостим пунктом наказу Міноборони від 18 лютого 2020 року № 45 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України».

*** 

На Миколаївському суднобудівному заводі після докової частини ремонту спустили на воду десантний катер «Сватове», який отримав новий корпус та бортовий номер. Повністю відновлено конструкції корпусу та зовнішню обшивку, відремонтовано систему головного двигуна, валопроводи, гвинто-стернову та якірно-швартовну системи, механізм десантної апарелі, електромеханічну частину. Завершення робіт та передача ВМС України має відбутися наприкінці березня 2020 року. Окрім оновленого корпусу, катер отримав і новий бортовий номер — замість U763 -  L434.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток