Армійський вісник: навчання розрахунків АГС-17, розробки ракетних комплексів, передача ЗСУ-23-4М

Армійський вісник: навчання розрахунків АГС-17, розробки ракетних комплексів, передача ЗСУ-23-4М

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

В угрупуванні військ, яке підпорядковане Командуванню об’єднаних сил Збройних Сил України та виконує бойові завдання на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією АР Крим, свою майстерність вдосконалюють розрахунки станкових автоматичних гранатометів АГС-17.

Як повідомляє відділ зв'язків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України, заходи відбуваються з виконанням практичних дій з бойовою стрільбою в умовах максимально наближених до реальних подій.

— Тренування гранатометних розрахунків автоматичного гранатомета станкового АГС-17 відбувається в обстановці, що максимально наближена до ведення сучасного бою. Навчання мають на меті сформувати у військовослужбовців навичок виявлення та ідентифікації цілей, визначення їхніх характеристик, а також оцінювання результатів стрільби, — повідомив командувач об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За словами командувача, кожен військовослужбовець має усвідомлювати свій алгоритм дій. Зокрема, ведення прицілювання, визначення моменту пострілу, а також здійснення пострілу одиночною гранатою або чергою гранат.

***

2. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі під час телефонної розмови обговорили подальші кроки задля стримування російської агресії у Європі, зокрема втілення болючого для Москви комплексного пакета стримування, який включає політичні, економічні та безпекові заходи.

Як повідомляє Урядовий портал, окремою темою розмови став розвиток двосторонньої співпраці у сферах оборони та безпеки.

Глава канадської дипломатії наголосила на неприйнятності вимог Росії щодо надання їй гарантій невступу України до НАТО. Вона підтвердила непохитну підтримку України на тлі російських погроз та нарощування російської військової присутності вздовж державного кордону та на тимчасово окупованих територіях України.

Міністри домовилися активізувати взаємодію задля притягнення Ірану до відповідальності за збиття літака PS752 та встановлення справедливості в цій трагедії.

***

Командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський під час зустрічі з керівником КБ «Луч» оглянув низку цехів та ознайомився з новітніми розробками ракетних комплексів, їхніми тактико-технічними характеристиками, варіантами установок та системами керування ракет.

Про це повідомляє Командування Сухопутних військ.

У конструкторському бюро запевняють, що готові постачати найновіші розробки Сухопутним військам, котрі продемонстрували свою високу ефективність під час випробувань та які мають високий попит на міжнародній арені.

Генерал-полковник Олександр Сирський зауважив, що подібні зустрічі надзвичайно важливі, оскільки Сухопутні війська та конструкторське бюро спільно працюють над підвищенням обороноздатності, зокрема Сухопутних військ.

Зі свого боку очільник підприємства КБ «Луч» Олег Коростельов наголосив, що у такий спосіб військові знають над якими проєктами працюють на підприємстві й надають пропозиції щодо покращення характеристик різноманітних проєктів бюро.

***

Державне підприємство «Балаклійський ремонтний завод», яке входить до складу ДК «Укроборонпром», передало Збройним силам України відремонтовані ЗСУ-23-4М «Шилка».

Підприємство вчасно та якісно виконало капітальний ремонт техніки. Кожен етап відновлення контролювався фахівцями Міністерства оборони. Після проведення полігонних випробувань техніку передано замовнику.

Як зазначає в.о. директора підприємства Олександр Попов, контракт виконано в рамках держоборонзамовлення у 2021 році, але частину робіт було розпочато за обігові кошти підприємства.

Довідка: ЗСУ-23-4 «Шилка» — зенітна самохідна установка, призначена для безпосереднього протиповітряного захисту наземних військ, знищення повітряних цілей, що летять зі швидкістю до 450 м/с, на відстані до 2500 метрів та висоті до 1500 метрів, а також наземних (надводних) цілей на відстані до 2000 метрів з місця, з короткої зупинки і в русі.

***

У рамках візиту до штаб-квартири НАТО Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний провів зустріч з командувачем Сил оборони Грузії генерал-майором Георгієм Матіашвілі.

Як повідомив Головнокомандувач ЗС України на своїй сторінці у Фейсбук, основну увагу на зустрічі сторони приділили питанням безпеки Азово-Чорноморського регіону та двосторонньому військовому співробітництву.

«Окремо подякував за реабілітацію у Грузії поранених українських військовослужбовців», — наголосив генерал-лейтенант Валерій Залужний.