Армійський вісник: навчання зенітно-ракетного дивізіону, пістолет Ruger, підготовка військової поліції

Армійський вісник: навчання зенітно-ракетного дивізіону, пістолет Ruger, підготовка військової поліції

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску. 

 

 

 

 

 

 

*** 

Командувач Сил спецоперацій ЗС США в Європі генерал-майор Кірк Сміт, у рамках надання матеріально-технічної допомоги американським урядом, передав 142-му навчально-тренувальному центру Сил спеціальних операцій ЗС України сучасне наметове містечко. Комфортний комплекс типу Аляска, до якого входять кілька десятків наметів, підвищить спроможності навчально-тренувального центру щодо розташування особового складу під час проведення заходів колективної підготовки спецпризначенців.

*** 

Під час двоступеневих командно-штабних навчань на Чернігівщині було вперше випробувано нову перспективну систему управління військами Дзвін у тактичній ланці. Розроблені, виготовлені та доправлені до війська компанією ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД системи  сприяли підвищенню ефективності дій підрозділів тактичного рівня. 

*** 

Військовослужбовці зенітного ракетного дивізіону Теребовлянського полку Повітряних Сил ЗСУ на Львівщині в межах масштабних тактичних навчань тренуються  протидіяти диверсантам в урбанізованій місцевості. Вже декілька діб поспіль зенітники працюють у полях. Завдання звичні: марш, своєчасне прибуття у визначений район, розгортання комплексів, пошук і умовне знищення повітряних цілей. Та навчально-бойова робота будується так, аби армійці тренувалися уникати шаблонності, діяти непередбачувано для противника. 

*** 

Українська компанія Ukrspecsystems демонструє вітчизняні безпілотні авіаційні комплекси на міжнародній виставці безпілотних систем UMEX 2020 в Абу-Дабі. Виставка триватиме з 23 по 25 лютого. На стенді партнера компанії International Golden Group  представлені безпілотні авіаційні комплекси PD-1 та «Лелека-100», які вже кілька років постачають Збройним Силам України.

*** 

Американська компанія Ruger нещодавно оновила свою популярну лінійку LCP II, додавши до модельного ряду пістолет під набій .22LR. Пістолет Ruger LCP II Lite Rack має ту ж ергономіку, що й модель під набій 380 ACP, але пересмикування затвора-кожуха стало ще легшим. Також була збільшена місткість магазину — аж 10+1 набоїв. Довжина ствола новинки — 2,75 дюйми, а загальна — 132 мм. Шириною 20 мм та висотою 101 мм, пістолет важить всього 317 г. Зброя також має неавтоматичний запобіжник, розташований на лівій стороні рамки та інтегровані в затвор-кожух механічні прицільні пристосування. У комплект  входить один магазин та лоадер.

 

*** 

Скасувати одноразову грошову допомогу військовослужбовцям за укладення ними першого контракту пропонує Головне управління морально-психологічного забезпечення ЗС України. Натомість у планах ввести винагороду за підписання другого, третього та наступних тривалих контрактів, але не для всіх, а лише для певних дефіцитних посад, одночасно збільшивши її розмір та порядок виплати (виплачувати не однією сумою, а невеликими частками впродовж кількох років контракту).

*** 

У Запоріжжі стартувала програма з навчання курсу спеціальної підготовки бійців першого в Україні взводу військової поліції. Згодом військовослужбовці мають влитися до складу литовсько-польсько-української бригади, що братиме участь у міжнародних операціях. Нині на полігоні "Близнюки" під Запоріжжям тренуються представники взводу військової поліції, створеного на базі військової частини "Сармат", яких відбирали з усієї України. Упродовж трьох місяців бійці проходитимуть вишкіл з охорони VIP-персон, удосконалюватимуть навички застосування штатної зброї, працюватимуть над прийомами метання ручної гранати. До того ж, під час курсу підготовки бійці взводу військової поліції підвищуватимуть рівень знання іноземної.

*** 

У ДК Укроборонпром відбулася робоча зустріч генерального директора Айвараса Абромавичуса та керівників Концерну з представниками Ради національної безпеки і оборони України на чолі з Секретарем РНБО Олексієм Даніловим. Керівництво Укроборонпрому розповіло про 150 днів роботи нової команди та окреслило головні виклики, які стоять перед Концерном напередодні великої трансформації. Йшлося також і про системні проблеми роботи Концерну, зокрема, про ризики від зменшення частки підприємств Концерну у виконанні державного оборонного замовлення, загрози від дерегуляції експортної діяльності у сфері військово-технічного співробітництва та потреби Концерну у системній підтримці з боку держави.

*** 

Міністерство оборони України оприлюднило офіційну статистику щодо втрат артилерії під час активних боїв на Донбасі з 2014-го по перше півріччя 2016 року. Згідно з офіційною статистикою, з початку російської збройної агресії проти України у 2014 році й до середини 2016 року було пошкоджено 1278 одиниць ракетно-артилерійського озброєння (артилерійські системи, реактивні системи залпового вогню, міномети) ЗС України, в тому числі знищено (безповоротні втрати) — 201 одиниця. Найбільш потужні втрати артилерійських систем (гармати, гаубиці): пошкоджено 708 одиниць, знищено — 92. Мінометів: 379 пошкоджених, 85 втрачених. Реактивних систем пошкоджено 191 одиницю, втрачено — 24.

*** 

Уже виділені кошти на будівництво інфраструктури за стандартами НАТО для мотопіхотної бригади в місті Маріуполі. Територію майбутнього адміністративно-житлового містечка бригади в пункті постійної дислокації, розташування одного з мотопіхотних батальйонів, майбутньої їдальні батальйону, парку бойових машин та інших об'єктів проінспектував командувач військ оперативного командування «Південь» генерал-майор Ігор Палагнюк під час робочої поїздки в війська.