Армійський вісник: некеровані боєприпаси для БПЛА, експорт Дозор-Б, служба призовників вдома

17.01.2021
Армійський вісник: некеровані боєприпаси для БПЛА, експорт Дозор-Б, служба призовників вдома

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень — у програмі Армійський вісник.

 

 

 

 

 

 

Завод «Маяк» анонсував чергову розробку некерованого боєприпасу для скидання з безпілотників, цього разу на основі стандартного кумулятивного заряду КЗ-6, який застосовується для підривних робіт. Допоміжні елементи друкуються на 3D принтері.

Стандартний кумулятивний заряд КЗ-6, на основі якого «Маяк» створює імпровізовані бомби КЗ-4800, призначений для пробивання отворів в сталевих плитах, броньових закриттях, залізобетонних і бетонних плитах, стінах. Вибухом заряду КЗ-6 у повітрі або під водою пробивається броня товщиною до 215 мм, залізобетонна плита товщиною до 550 мм, ґрунт на глибину до 800 мм.

***

Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод», що входить до складу «Укроборонпром», уклало зовнішньоекономічний контракт на експорт бронемашин «Дозор-Б».

До якої саме країни доправлятимуть «Дозори» і скільки замовлено машин, не повідомляється. Тактичну бойову колісну бронемашину «Дозор-Б» розробили на Харківському конструкторському бюро з машинобудування. Саме там була виготовлена перша партія, яку у 2016 році передали для підконтрольної експлуатації 95-й десантно-штурмовій бригаді.

*** 
Державна прикордонна служба придбала два паливозаправники, що будуть обслуговувати гелікоптери Airbus Н125, які надходять на озброєння прикордонної авіації з 2020 року.

Авіаційні паливозаправники СКС-6.3-АПЦ призначені для транспортування пального та заправки повітряних суден фільтрованим авіаційним пальним як у чистому вигляді, так і в суміші з противодокристалізаційною рідиною типу «І», «ІМ», «Нікосол-13».

Загальна вартість закупівлі становить 8,5 млн гривень. Авіапаливозаправники СКС-6.3-АПЦ змонтовані на базі високопрохідного шасі МАЗ, що має колісну формулу 4х4 та потужність двигуна 330 к.с., екологічного стандарту Євро-5. Ємність цистерни паливозаправника — 5 000 літрів.

*** 
Танковий кулемет КТ-7,62, виробництва київського Заводу «Маяк», успішно пройшов бойові випробування після доби перебування в умовах арктичного морозу.

Зазначається, що зброя, яку виготовляє підприємство, проходить усі кліматичні протоколи. Після циклу випробувань — миттєва перевірка бойової роботи.

 КТ-7,62 калібру 7,62х54 мм — танковий кулемет, призначений для встановлення на бронетехніку як допоміжне озброєння танків, на авіаційну та іншу військову техніку. Зокрема, саме ці кулемети встановлюються на українські бронетранспортери БТР-4.

*** 
Турецька компанія Aselsan інтегрувала в Су-25 ВПС Азербайджану кероване озброєння класу «повітря-земля» — комплекс лазерного наведення LGK для радянських авіабомб ОФАБ-250.

Інтеграція комплексу лазерного наведення LGK від Aselsan успішно завершена у 2019 році та вже встигла взяти участь у бойових діях в Нагірному Карабаху восени 2020 року. Завдяки доопрацюванню вдалось реалізувати для літака функцію «кинув та забув», а лазерне маркування цілі покладено на безпілотні літальні апарати типу Bayraktar TB2. Комплекс LGK дозволяє з високою ефективністю вражати на відстані до 12 км як стаціонарні цілі, так і рухомі.

LGK складається з напівактивної головки наведення, секції наведення, системи приводу крила та заднього хвоста.

*** 
Через пандемію коронавірусу половина швейцарських призовників у січні проходитимуть базовий військовий вишкіл вдома за допомогою спеціального онлайн-додатку.

Використовуючи додаток, новобранці будуть тренуватися вдома шість годин на день протягом трьох тижнів. Також планується тижнева чотиригодинна програма фізичної підготовки.

Після трьох тижнів дистанційного навчання, які враховуватимуться у період служби та оплачуватимуться, ці 6 тисяч призовників доєднаються до своїх колег 8 лютого. Вони повинні будуть пройти тест на коронавірус, а також продемонструвати, що опанували онлайн-програму. Ті ж, хто не засвоїв, будуть навчатися у вихідні в казармах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток