Армійський вісник: нова партія Т-72 ЗСУ, кандидатка пройшла до ССО, російський ТОС-1 Буратіно на кордоні України

11.04.2021
Армійський вісник: нова партія Т-72 ЗСУ, кандидатка пройшла до ССО, російський ТОС-1 Буратіно на кордоні України

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше -  щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 


 

Протягом трьох діб авіація, зенітні ракетні, радіотехнічні війська, підрозділи розвідки та РЕБ вправлялись у веденні бойових дій на території кількох областей України.

Так у Повітряних Силах ЗС України пройшло двостороннє командно-штабне навчання, що відбувалось в умовах, наближених до бойових, з максимальним залученням особового складу та військової техніки.

Миргородські авіатори долали ППО противника, а саме — протиповітряну оборону київської зенітної ракетної бригади, яка вийшла в нові позиційні райони та облаштувала приховані позиції. За легендою навчань визначено чіткий замисел щодо проведення наступальних дій однією стороною та спроможності дати відсіч іншою. Рішення вести бойові дії ухвалювали командири та штаби бригад.

У Командуванні резюмували, що такі тренування підрозділів і частин Повітряних Сил проводять далеко не вперше, змінюється лише їхній формат. Спільні двосторонні командно-штабні навчання є підготовчими етапами до стратегічних навчань Збройних Сил України, які відбуваються наприкінці кожного навчального року.

Вперше з 2016 року кандидатка пройшла успішно селекцію спецпризначенців ССО ЗС України.

Починаючи з 2016 року були спроби кандидаток із середовища «спеціального призначення» і «великої армії» пройти відбір на кваліфікаційний курс Сил спеціальних операцій ЗС України, але саме ця стала вдалою.

Незалежно від статі, щоб досягнути цієї мети, курсант має знайти в собі сили та з’єднати дух, інтелект і фізичну вправність.

Укладено перші контракти щодо експорту модернізованої реактивної системи залпового вогню «Вільха-М».

«Вільха-М» — це високоточний 300-мм реактивний боєприпас з максимальною дальністю близько 110 км.

Модернізована система залпового вогню «ВІЛЬХА-М» з коригованими ракетами калібром 300 мм Р624М призначена для ураження на дальніх відстанях броньованої, легкоброньованої та неброньованої техніки, живої сили противника, руйнування командних пунктів, вузлів зв’язку, об’єктів військово-промислової структури, наземних споруд складського та іншого призначення.

***

Транспортування важких вогнеметних систем ТОС-1 «Буратіно» у напрямі кордонів України зафіксували у російському Воронежі.

ТОС-1 «Буратіно» — російська важка вогнеметна система залпового вогню калібру 220-мм на базі танка Т-72. Веде вогонь запалювальними або термобаричними боєприпасами.

Київський бронетанковий завод передав Збройним Силам України другу цьогоріч партію відремонтованих та модернізованих за державним оборонним замовленням танків Т-72.

Машини капітально відремонтовані та частково модернізовані. Роботи виконані з випередженням графіка, однак є проблеми з їх фінансуванням, повідомляє Укроборонпром.

Т-72 отримав потужніший двигун (840 к.с.), гусениці від танка Т-80, поліпшений захист, сучасну цифрову радіостанцію і супутникову навігаційну систему. Прилади нічного бачення панцерників оснастили електронно-оптичними перетворювачами третього покоління.

Якщо перша партія від київського заводу становила 5 танків, то цього разу передали три машини. Ще два Т-72 зараз у роботі.

***

Айова приєдналась до низки американських штатів, що не вимагає спеціального дозволу на купівлю та носіння зброї. Відповідний місцевий закон підписала губернаторка-республіканка Кім Рейнолдс. Новий закон набирає чинності 1 липня.

Загалом у США близько 20 штатів не вимагають перевірок для людей, які хочуть придбати пістолет або гвинтівку.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток