Армійський вісник: новий командир бригади охорони Генштабу, злагодження гірських піхотинців, перевірка військ на Донбасі

Армійський вісник: новий командир бригади охорони Генштабу, злагодження гірських піхотинців, перевірка військ на Донбасі

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень — у програмі Армійський вісник.

 

 


 

 

 

 

Начальник Головного Командного центру ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Луньов відрекомендував особовому складу 101-ї окремої бригади охорони Генштабу нового командира бригади.

Відтепер військову частину очолює полковник Олександр Вдовиченко, який до цього призначення був начальником штабу першим заступником командира 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

Ігор Луньов 1 лютого оголосив військовослужбовцям бригади відповідний наказ Головнокомандувача Збройних Сил України. Полковник Вдовиченко познайомився з особовим складом частини та отримав бойовий стяг бригади.

*** 
За ініціативи Генерального штабу Збройних Сил України в Карпатах триває «Курс гірської підготовки» для військових, які потребують таких навичок.

Ще понад 10 військових з окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади та Центру гірської підготовки тренувались в українських Карпатах.

Під час Курсу гірської підготовки відбулись і численні практичні навчання. Зокрема, щодо пересування по сніжному і льодовому рельєфу, страховки й самостраховки, затримання на снігу за допомогою льодоруба, організації життєдіяльності в автономних умовах, з лавинної безпеки, рятувально-пошукових робіт.

 
Президент України Володимир Зеленський провів нараду з представниками уряду щодо напрацювання єдиної концепції святкування 30-річчя незалежності України. Так, 24 серпня відбудеться парад і святковий концерт, а напередодні відбудеться саміт «Кримська платформа». Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Також заплановані заходи, присвячені зміцненню міждержавних стосунків та розвитку культурної дипломатії. Безпосередньо в день народження України, окрім інших заходів буде проведено парад із залученням військової техніки. А ввечері відбудеться святковий концерт.

Зазначається, що кожне міністерство представить особливий, визначний проєкт у своїй галузі, який сприятиме розвитку України.

Очікується приїзд лідерів багатьох держав партнерів та друзів України. Володимир Зеленський також нагадав, що 2021-й це рік визначних дат в історії України.

*** 
На Рівненському військовому полігоні закінчився етап злагодження одного з батальйонів окремої гірсько-штурмової бригади Едельвейс, який завершився бойовими стрільбами.

Згідно з задумом навчання, батальйон виконував завдання в другому ешелоні бригади з метою проведення рейдових дій на вказаному напрямі, переслідування та знищення умовного противника, а також заняття оборони на визначеному рубежі. Особливістю навчань було те, що операція розрзоблялася за операційними стандартами НАТО.

*** 
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак провів розмову у форматі відео-конференц-зв'язку з Начальником штабу оборони Великої Британії генералом сером Ніком Картером. 

Мова йшла про ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил, питання безпеки в Чорноморському регіоніта  виклики, пов’язані з поширенням пандемії коронавірусу COVID-19, а ще про перебіг реформування українського війська.

Сторони також обговорили перспективи розширення навчально-тренувальної місії «Орбітал». Варто зазначити, що в рамках цієї місії британськими інструкторами з 2015 року підготовлено понад 22,5 тисячі військових ЗСУ та здійснено комплексну підготовку 8 бригад.

Також співрозмовники відзначили вагомий розвиток військової співпраці обох країн, що було яскраво продемонстровано під час спільних дій українських та британських військовослужбовців в ході Стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля–2020».

Окрім цього, Головнокомандувач ЗС України запросив британських колег взяти участь у військовому параді з нагоди Дня Незалежності України.


Офіс президента 2 лютого розпочав інспекційну перевірку стану готовності до виконання завдань органів військового управління, з’єднань та військових частин ЗСУ, що виконують завдання на території Донецької та Луганської областей.

За результатами перевірки буде підготовлено доповідь президентові, а також пропозиції щодо нарощування спроможностей ЗСУ та розв'язання наявних проблем у сфері оборони держави.

*** 

Компанія Taurus продемонструвала нову версію свого пістолета під набій 22 LR TaurusTX 22 Competition, перша версія якого дебютувала на початку 2019 року.

Головною особливістю новинки є пластина для встановлення коліматорного прицілу та виріз у затворі-кожусі.

Окрім цього, пістолет має полімерну рамку, основний фокус якої направлений на ергономіку, завдяки чому цей бюджетний пістолет полюбився різним категоріям покупців як тренувальний пістолет.

Матчевий товстостінний ствол довжиною 5 дюймів має різьбу під глушник.