Армійський вісник: Новітні Буревії, БпАК PD-2, реанімобілі для ЗСУ

22.11.2020
Армійський вісник: Новітні Буревії, БпАК PD-2, реанімобілі для ЗСУ

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у програмі «Армійський вісник».

 

 

 

 

 

 

У Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» за сприяння Громадської ради при оборонному відомстві та посольства Словаччини в Україні відбулася церемонія передачі військовим медикам трьох реанімобілів від Благодійного фонду «Рідне Полісся». Про це повідомляє Армія inform.

Крім трьох авто, презентованих у Київському госпіталі, ще два десятки реанімобілів надійдуть у регіональні військово-медичні клінічні центри.

Реанімобілі оснащені мобільними апаратами ШВЛ, дефібриляторами, мають надійне кріплення для транспортування пацієнтів.

За словами голови фонду «Рідне Полісся» В’ячеслава Стасюка, це не перша допомога військовим медикам. Незабаром у співпраці зі словацькими друзями буде підготовлено ще 40 автомобілів швидкої допомоги. Згодом до благодійної допомоги долучаться й партнери з Данії. Наступного року благодійники планують доправити ще близько 100 авто для медиків.

***

В Практичній гавані м. Одеси проведено перший випуск курсантів Водолазної школи ВМС ЗС України та присвоєння кваліфікації «водолаз» з врученням сертифікатів про завершення професійної підготовки. Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗС України.

Програма підготовки курсантів Водолазної школи максимально адаптована до стандартів НАТО. Навчання організовано на сучасному водолазному спорядженні, новітніх зразках водолазної техніки та обладнанні, яке стоїть на озброєні провідних водолазних підрозділів передових країн світу.

Значну допомогу в організації функціонування школи водолазів надають волонтери та іноземні партнери в межах міжнародного військового співробітництва.

***

На Львівщині на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в рамках Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки - Україна 58 окрема мотопіхотна бригада ім. гетьмана Івана Виговського пройде бойову підготовку спільно з інструкторами країн НАТО.

Протягом двох місяців особовий склад бригади відпрацьовуватиме відповідні теми за визначеними етапами.

Проведення тренувань відбувається з використанням системи імітаційного моделювання бойових дій типу JCATS. Серед завдань - планування наступу, управління підрозділами бригади у ході наступальної операції, бій частиною сил в оточенні та відхід, атака з бойовою стрільбою в урбанізованій зоні та на лісистій місцевості.

Офіцер відділу зав’язків з громадськістю оперативно-тактичної групи Ілліні майор Датч Гроув Національної гвардії штату Іллінойс зауважив, що під час навчань увага фокусується на теоретичних класах на рівні бригади у центрі імітаційних ділянок міської забудови. Він запевнив, що в результаті співпраці значно підвищиться бойова готовність підрозділів бригади.

Військові науковці випробовують новітній безпілотний авіаційний комплекс «PD-2». Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Бригада Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки проводить визначальні відомчі випробування зразка безпілотного авіаційного комплексу «PD-2».

Військові науковці проводять тестування в три етапи: лабораторний, наземний та льотний. Під час них оцінюються бойові, експлуатаційні та технічні характеристики авіаційного комплексу і встановлюється відповідність отриманих результатів вимогам Збройних Сил України до БпАК цього класу.

Нагадаємо, БпАК «PD-2» українського виробництва призначений для ведення повітряної розвідки в інфрачервоному і оптичному діапазоні в будь-який час доби та здійснення корегування вогню артилерії.

***

Новітні «Буревії» замінять застарілі «Урагани». Про це повідомляє Defense Express.

«Шепетівський ремонтний завод» відповідно до спільного рішення з Міністерством оборони провів випробування новітньої реактивної системи залпового вогню «Буревій». У планах замінити нею застарілі РСЗВ «Ураган», які перебувають на озброєнні Збройних Сил України.

РСЗВ «Буревій» виконаний у калібрі 220-мм та може використовувати всі наявні реактивні снаряди для «Урагану», а також нові, зі збільшеною з 35 до 65 км дальністю знищення цілей, які розробляє КБ «Південне» у межах програми «Тайфун-2».

Нова реактивна система оснащена цифровою системою керування вогню, із системою обміну інформацією на полі бою. Це дозволяє ввести «Буревій» у єдиний розвідувально-ударний контур, коли інформація від засобів розвідки, на кшталт БПЛА, у режимі онлайн передається на засоби ураження. Це мінімізує до лічених хвилин час від виявлення цілей до їх знищення.

«Буревій» розміщено на високопрохідному шасі Т815-7Т3RC1 від чеської Tatra з колісною формулою 8х8. Вона належить до останнього покоління військового транспорту цієї компанії та відрізняється надвисоким рівнем прохідності, максимальною швидкістю понад 100 км/год, рівнем економічності та ергономічності.

Якщо «Буревій» пройде всі необхідні випробування, буде розглянуте питання переходу ЗСУ на нові колісні платформи, які відповідають всім вимогам країн-членів НАТО, з подальшою локалізацією їх виробництва в Україні.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток