Армійський вісник: піднайом житла, Т-72 для ЗСУ, ракетний комплекс Нептун

08.03.2020
Армійський вісник: піднайом житла, Т-72 для ЗСУ, ракетний комплекс Нептун

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Ми зібрали для вас все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску "Армійського вісника".

 

 

 

 

 

 

***

Відтепер для отримання грошової компенсації за піднайом житла не обов’язкова реєстрація місця проживання військовослужбовців та членів їхніх сімей за місцем проходження служби. Також не потрібно перебувати на черзі на службове житло. Відтак, з 1 січня 2020 року розмір виплати грошової компенсації військовослужбовцям за піднайом житлових приміщень у місті Київ 3800 грн на місяць, в обласних центрах 2850.

***

Вітчизняний автобудівник АвтоКрАЗ завершує розробку нової універсальної платформи для військової техніки. Головною особливістю нової моделі, що отримала назву Атлант, стало розташування силового агрегата в задній частині автомобіля. Таке інженерне рішення спрямоване для зручності обладнання модулів військової техніки різного призначення.

***

Науково-виробниче приватне підприємство Екотест, Спаринг-Віст Центр продемонструвало свою продукцію ручні димові гранати РДГ-55 та РДГ‐55М, сигнальні міни СМУ та уніфіковану димову шашку УШУ. Нова димшашка обладнана системою дистанційного управління і дозволяє керувати до 1920-ти шашками. Старт інтенсивного димоутворення до 30 секунд. Довжина завіси не менше 100 метрів. Тривалість  задимлення–10 хвилин. Нагадаємо, що торік на озброєння Збройних Сил України прийнято ручні термобаричні гранати РГТ-27С та РГТ-27С2 призначені для комбінованого ураження живої сили противника в укриттях. Під час вибуху граната на 4 секунди створює вогняну хмару об‘ємом 13 кубічних метрів з температурою до 3000 градусів за Цельсієм.

***

Конструкторське бюро Логіка виграло у кількох тендерах з постачання мультимедійних тренажерів зенітних ракетних комплексів С-300П, Бук-М1 та програмного забезпечення для 41 навчально-тренувального центру зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України. Загальна вартість угод десять з половиною мільйонів гривень. Нагадаємо, що нещодавно Конструкторське Бюро Логіка модернізувала машини управління командира артилерійської батареї для 3-ї оперативної бригади Національної гвардії України.

***

Державне оборонне замовлення України у 2020 році зросло на 37% і сягнуло рекордної суми у 30 мільярдів гривень. З яких 20 спрямовані на замовлення, а 10 на державні гарантії. У 2019 заводи Укроборонпрому відремонтували та випустили 4876 одиниць військової техніки. У цьому році Міністерство оборони України має намір витратити на ракетну програму 2,4 мільярда гривень. На ці кошти запланована закупівля близько 3 тисяч ракетних комплексів.

***

У 2020 році для Збройних Сил України закуплять 21 мобільний лазне-пральний комплекс. Вони відповідають сучасним гігієнічним і санітарним нормам та дозволяють військовим на передовій помитися, випрати, висушити, і попрасувати одяг. Мобільні лазні розміщені на шасі автомобіля КрАЗ з причепом, та мають два відділення: модуль з душовою кімнатою й відділення для прання. Практика використання цієї техніки показала високу ефективність забезпечення санітарно-гігієнічного обслуговування військовослужбовців.

***

Приватна компанія Атлон Авіа представила свій новий проєкт баражуючий боєприпас Тихій грім ST-35. Він перебуває на завершальній стадії розробки, перший етап льотних випробувань вже завершений, до кінця року випробують систему наведення. Тихій грім  це засіб до-розвідки і ураження цілей на великих відстанях. Боєприпас за допомогою мультикоптера запускається вертикально з закритої позиції, ураження цілі також відбувається вертикальним пікіруванням на неї. Корпус виконаний зі скла та вуглеволокна. Бойова частина має довжину 300 мм та ширину 100 мм. Перша у черзі на розробку термобарична бойова частина, наступними типами будуть осклово-фугасна та кумулятивна. Радіус бойового застосування — 30 км.

***

Київський бронетанковий завод передав Збройним силам України останні 6 одиниць з партії модернізованих танків Т-72. За своїми характеристиками танки призначені для вирішення бойових завдань військ як у наступі так і в обороні, як масовий ефективний засіб ведення активних, рішучих і динамічних бойових дій на суші в будь-яких умовах. Технічні характеристики Т-72 відображають розвиток танкобудування кінця 1960-х — 80-х років, тобто перехідного періоду від танків другого до танків третього післявоєнного покоління. При збереженні основних бойових і технічних характеристик на рівні свого попередника, легшого танка Т-64А (різниця маси 4 т), потужність двигуна танка Т-72 стала більша на 80 к.с., а гусениці — ширше на 40 мм. Характерні для Т-64А значення максимальної швидкості, запасу ходу, прохідності для важчих Т-72 залишилися такими ж завдяки збільшенню місткості паливних баків.

 

***

В Міністерстві оборони України презентовано концепцію «Електронної квартирної черги». Система дасть змогу цифро-візувати, систематизувати й налагодити автоматичний зв’язок зацікавлених структурних підрозділів Збройних Сил України під час роботи зі статистичними даними й отримувати необхідні відомості за напрямками діяльності, — повідомила представниця житлового відділу Головного квартирно-експлуатаційного управління Людмила Франченко. — Цифрова черга має замінити паперові квартирні справи на електронні, мінімізувати людський вплив на процеси обліку й забезпечення військовослужбовців житлом для постійного проживання або грошовою компенсацією за належне для отримання житлове приміщення. Після створення електронного кабінету військовослужбовцям, не потрібно буде підписувати витяги з протоколів. Кожен матиме можливість самостійно, через електронний кабінет повідомляти секретаря житлової комісії про бажання внести зміни до електронної квартирної справи.

***

У 2020 році ракетний комплекс Нептун від КБ ЛУЧ піде в серійне виробництво. РК-360МЦ призначений для ураження надводних і наземних об’єктів противника на відстані до 300 км. Уніфікована пускова установка УСПУ-360 базується на самохідному шасі 8х8 КрАЗ-7634НЕ, вантажністю 27 т. Пускова установка призначена для розміщення, тимчасового зберігання, транспортування, підготовки до пуску та пуску ракет Р-360. Комплекс створений для контролю територіальних вод, захисту військово-морських баз, інших берегових об'єктів та інфраструктури узбережжя.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток