Армійський вісник: Пістолет Walther CCP M2, електронні військові квитки, реформування Укроборонпрому

Армійський вісник: Пістолет Walther CCP M2, електронні військові квитки, реформування Укроборонпрому

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску. 

 

 

 

 

 

 

*** 
Walther CCP M2 нарешті надійшов у продаж. Пістолет, який виробник називає найергономічнішим та найкомфортнішим у своїй лінійці зброї для прихованого носіння, вийшов у новому варіанті – під набій. 380 ACP, якому віддають перевагу люди, яким важко впоратись із силою віддачі набою 9 мм. Пістолет має неавтоматичний запобіжник, зубці у передній та задній частинах затвора-кожуха, амбідекстральну кнопку скидання магазину та планку Пікатінні під стволом.

*** 
Українська компанія Tital спроєктувала, виготовила та доправила замовнику партію спеціальних машин для контролю над вуличними заворушеннями – так званих Retriever Barricade. Спецмашина – це вантажівка-водомет із розсувними ґратчастими екранами-загородженнями та 12 поліціянтами у повному спорядженні у фургоні. Водяна гармата на даху з продуктивністю 20÷40 л/сек, насос 2000÷3000 л/хв, 4÷10 тон води залежно від шасі. Баки на 100 л для піноутворювача, барвника та рідини подразнюючої дії. 

*** 
Міністерство оборони України запроваджує електронні військові квитки. Їх тестування розпочнеться вже наприкінці першого кварталу, а за рік система може запрацювати на повну. У Міноборони є проєкт автоматизації процесів під кодовою назвою «Пласт», зокрема у планах оцифрувати весь військовий облік громадян України та опрацювати низку напрямів з електронного документообігу. Міністр оборони запевняє, що гроші з бюджету на це є, техніку на військкомати закуповують уже в першому кварталі 2020 року.

*** 
Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що Збройні сили України готові здійснити перехід на структуру керівництва відповідно до стандартів НАТО. Це важлива «історична» подія для Збройних сил, яка була запланована з 1 січня 2021 року. Загороднюк зауважив, що Міноборони пропонує зробити цей перехід із 1 березня 2020 року.

*** 
В українських військових з’являться універсальна кобура, нові літні черевики, вогнезахисний танковий комбінезон, сезонні захисні костюми, несесер для збереження предметів особистої гігієни та адміністративні підсумки замість радянських польових сумок. З 1 квітня поточного року планується проведення військових випробувань нових літніх черевиків, виготовлених відповідно до вимог Міноборони. Нині три підприємства готові надати на безоплатній основі дослідні партії по 30 пар. Також плануються випробування: костюмів літніх польових із тканини нового типу, яка за своїми властивостями має кращу повітропроникність; а також сорочок-поло і футболки з тканини трикотажної синтетичного типу сoolpas.

*** 
Офіційна статистика втрат бронетехніки ЗСУ у 2014-2016 роках. Згідно з отриманими даними, за цей період бойові пошкодження отримали 2 576 одиниць бронетанкового озброєння та техніки. З них 391 одиниця не підлягала відновленню та була втрачена. Мова йде про танки, БМП, бронетранспортери та інші броньовані машини. Від дій противника (артилерійські обстріли, бойові зіткнення, підриви на мінах та фугасах) пошкоджень зазнали 2 185 одиниць бронетехніки. Найбільше понівечено бойових машин піхоти — 1201, а також танків — 440. Також пошкоджень зазнали 371 бронетранспортер та 173 інші бронемашини. За цей же період втрачена 391 одиниця бронетехніки. Залежність розподілу по видах аналогічна — 214 БМП, 79 танків, 68 БТР та 30 інших машин.

 

*** 
На базі Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки утворили міжвідомчу робочу групу щодо реформування Державного концерну "Укроборонпром". Її завдання – напрацювати низку законодавчих актів, які необхідні для трансформації "Укроборонпрому" та фінансового оздоровлення Концерну. Йдеться в першу чергу про проєкт Закону України "Про корпоратизацію", який дозволить перетворити Концерн та його підприємства-учасники в акціонерні товариства, а також законопроєкти про реструктуризацію податкових боргів та щодо перегляду функцій з експортного контролю, яким наділений концерн.

*** 
Центральна автомобільна база зберігання та ремонту,  дислокована на Хмельниччині, передала одній з бригад Збройних Сил України партію спеціалізованих бронеавтомобілів «Варта» типу MRAP, виробництва приватної компанії «Українська бронетехніка». Зазначається, що ця військова частина отримує першу партію таких бронеавтомобілів. Найменування частини не згадується, але нарукавний чорний тризуб з білим кантом вказує на безпосереднє підпорядкування Генеральному штабу Збройних Сил України.

*** 
Новостворене Командування територіальної оборони Сухопутних військ проводить на Рівненщині організаційно-методичний збір із офіцерами військ територіальної оборони. До заходу залучені представники чотирьох оперативних командувань та офіцери 25-ти бригад територіальної оборони. На прикладі бригади тероборони Рівненської області присуті ознайомляться з новими підходами в організації навчань з бойової підготовки, зразками озброєння і техніки, зокрема й нової стрілецької зброї.


 

*** 
Українські військові й далі братимуть участь у місії НАТО в Афганістані. Про це Міністр оборони Андрій Загороднюк заявив під час засідання Північноатлантичної ради НАТО на рівні міністрів оборони держав-контрибуторів тренувально-дорадчої місії НАТО «Рішуча підтримка» в Ісламській Республіці Афганістан. Міністр оборони України також подякував партнерам за надання логістичного забезпечення українському персоналу в місії.