Зараз в ефірі:

Армійський вісник: призов на військову службу, допомога США, навчання Холодного Яру

03.01.2021
Армійський вісник: призов на військову службу, допомога США, навчання Холодного Яру

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень — у програмі Армійський вісник.

 

 

 

 

 

 

Протягом жовтня-грудня 2020 року в Україні проведено призов громадян України на строкову військову службу. Планові показники призову виконано на 100 %. Про це повідомляється на сторінці Генерального штабу у Facebook.

Усього призвано та відправлено на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань 13 570 осіб, зокрема для:

Збройних Сил України — 7 500 осіб; Національної гвардії України — 4 970 осіб; Державної прикордонної служби України — 500 осіб; Державної спеціальної служби транспорту — 600 осіб. Усі військовослужбовці проходять підготовку у навчальних центрах за програмою Базової загальної підготовки з метою здобуття ними первинних військових знань, вмінь та навичок.

***

Вперше за роки незалежності держава замовляє у «Антонова» три нові українські літаки Ан-178, які отримає армія. Повідомляє офіс президента.


За участю Президента України Володимира Зеленського відбулося підписання Меморандуму між Міністерством оборони та Державним підприємством «Антонов» про співпрацю щодо будівництва літаків для потреб Збройних сил України. На першому етапі йдеться про три нові військово-транспортні літаки Ан-178, які отримають ЗСУ. Вони можуть використовуватися для доставки особового складу, озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів. «Ці нові літаки будуть побудовані українськими громадянами, з українських комплектуючих, для українських інтересів. Власне так, як це й повинно бути», — наголосив Глава держави перед церемонією підписання документа, яка відбулася на ДП «Антонов». Володимир Зеленський зазначив, що багато міжнародних партнерів виявляють значний інтерес до літаків сімейства «Ан», зокрема до військово-транспортних зразків.

***

В «Укроборонпромі» Командуванню Сухопутних військ презентували високотехнологічну продукцію. Повідомляє Укроборонпром.

Підприємства «Укроборонпрому» у сферах радіолокації, радіозв’язку та спеціального приладобудування презентували власну продукцію представникам Командування Сухопутних військ Збройних Сил України та Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ. Захід відбувся на базі відкритого акціонерного товариства «Меридіан» ім. С.П. Корольова, що входить до складу Концерну. Цитую: «Подія такого масштабу організована уперше за останні кілька років. Її важливість у тому, що виробники, замовники, науковці та кінцеві споживачі мають змогу під час очної зустрічі обговорити технології, виробничі можливості та можливі шляхи покращення тактико-технічних характеристик того чи іншого виду озброєння або спеціальної техніки», — йдеться в повідомленні на сайті підприємства.

***

США продовжують допомагати ЗСУ: мобільні лабораторії отримали додаткове обладнання для проведення досліджень на COVID-19. Повідомляє Командування медичних Сил.

Уряд США передав на потреби Командування Медичних сил Збройних Сил України додаткове лабораторне обладнання для проведення ПЛР тестувань на COVID-19.

Зазначається, що наразі посилено спроможності лабораторної ланки медичної служби ЗС України, а саме: надані засоби індивідуального захисту для медичних працівників мобільних лабораторій, магнітні штативи для ручного виявлення нуклеїнових кислот та пробірки з аплікаторами для забору матеріалу. 

***

Державне Київське конструкторське бюро «Луч», яке входить до складу «Укроборонпрому», і Міністерство оборони України уклали контракт про постачання до війська у 2021 році берегових комплексів РК-360 МЦ «Нептун». Це відбудеться у рамках Державного оборонного замовлення. Повідомляє Укроборонпром.

«Згідно з контрактом до Українського війська надійдуть уніфіковані пускові установки, транспортні та транспортно-заряджаючі машини, а також рухомий командний пункт, де зосереджується вся інформація, необхідна для роботи комплексу», — повідомляє пресслужба «Укроборонпрому».

«Нептун» оснащено крилатими ракетами, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність приблизно 300 км. Ракета має стартовий та маршовий (основний) двигуни. Першій є модіфікованим твердопаливним стартовим прискорювачем від зенітної ракети С-125. Основний турбореактивний двигун МС-400 вироблено компанією «Мотор Січ».

Голівку самонаведення для ракети, що має надвисокі кути огляду та здатна визначити та захопити ціль на відстані до 50 км, розробило українське науково-виробниче підприємство «Радіонікс» у партнерстві з Державною акціонерною холдинговою компанією «Артем», що входить до складу «Укроборонпрому».

***
Артилерійські підрозділи 93-ї окремої механізованої бригади Холодний Яр провели стрільби з самохідних артилерійських установок 2С3 «Акація» та 2С1 «Гвоздика» з метою виконання вогневих завдань прямою наводкою на короткі дистанції — 600 і 900 метрів. Повідомляє Міністерство оборони.

Підготовка стрільби та управління вогнем проводилась аби підтримувати артилерійські підрозділи у стані постійної готовності та найбільш ефективному виконанню вогневих завдань. (Посилання: )

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток