Армійський вісник: радіолокаційна станція 35Д6М, ремонт БМП-2, збиття дрона-камікадзе Qasef-2K

Армійський вісник: радіолокаційна станція 35Д6М, ремонт БМП-2, збиття дрона-камікадзе Qasef-2K

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

КП «НВК «Іскра», яке входить до складу Укроборонпрому, виготовило та передало Збройним Силам України нову трикоординатну радіолокаційну станцію 35Д6М.

Сімейство радарів 35Д6 вже значний період використовується Збройними Силами України та має позитивний досвід експлуатації. РЛС 35Д6М — це сучасна радіолокаційна станція зі збільшеною дальністю дії, покращеними параметрами траєкторної обробки, розширеними функціональними можливостями завдяки сучасним програмним рішенням.

Крім того, Казенне підприємство «Науково-виробничий комплекс «Іскра» оснастило радар додатковими виносними робочими місцями, що дозволяє повноцінно управляти станцією на відстані до 300 метрів. За потреби радар може комплектуватись обладнанням для взаємодії з зенітними ракетними комплексами.

РЛС 35Д6М здатна працювати майже у будь-яких кліматичних умовах та у гірській місцевості.

Основним призначенням рухомої трикоординатної РЛС 35Д6 є розвідка маловисотних малорозмірних повітряних об’єктів за умов сильного впливу віддзеркалень від підстеляючої поверхні та метеоутворень, а також за умов дії навмисних активних та пасивних завад. Крім того, в РЛС передбачений режим розвідки повітряних об’єктів на середніх, великих і стратосферних висотах.

Отже, за призначенням радіолокаційна станція 35Д6 використовується в радіотехнічних військах, як засіб для створення нижнього ярусу радіолокаційного поля в угрупованнях радіотехнічних військ і є елементом озброєння ротної ланки радіотехнічних військ.

***

Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод», в рамках державного оборонного замовлення на 2021 рік, передало військовим 5 БМП-2 після капітального ремонту.

Бойові машини отримали сучасні навігаційні системи, оптичні прилади та приціли, фари інфрачервоного випромінювання з використанням діодних ламп, також БМП-2 оснащені гусеничними стрічками вітчизняного виробництва. Частина з них — власного виробництва Житомирського бронетанкового заводу, інша — харківського заводу ім. В.О. Малишева.

Варто зазначити, що БМП-2 перебуває на озброєнні з 1980 року. На сьогодні застаріла радянська машина не відповідає сучасним вимогам до БМП, зокрема щодо вогневої потужності, ергономіки, протимінного та броньового захисту.

***

Змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення поліцію зобов'язали затримувати порушників правил військового обліку та доставляти їх до військових комісаріатів.

Відповідний законопроєкт підтримали 256 народних депутатів. Далі, за процедурою, закон має підписати президент.

Зокрема внесені зміни до статті 259 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають, що у разі вчинення особою правопорушень, передбачених статтями 210 (порушення правил військового обліку) та 210-1 (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), за зверненням військового комісара порушник доставляється поліцейськими до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (нова назва військових комісаріатів) для складення протоколу про адмінпорушення.

Змінами до статті 262 КУ поліції надано повноваження проводити адміністративне затримання призовників, військовозобов’язаних і резервістів при порушенні ними правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

***

Саудівський багатоцільовий винищувач F-15 збив єменський дрон-камікадзе Qasef-2K.

Відео зі збиттям оприлюднили на низці місцевих каналів.

Підтримувані Іраном бойовики-хусити регулярно атакують територію Саудівської Аравії за допомогою дронів-камікадзе та запускаючи балістичні ракети.

Безпілотний літальний апарат Qasef-2K є подальшим розвитком іранського дрону Ababil-2 та може уражати цілі на відстанях понад 100 км.

Для ефективного знищення він споряджений бойовою частиною вага якої 30 кг, злітна маса дрону — близько 80 кг.

Це не вперше коли авіація Королівських Повітряних сил Саудівської Аравії застосовується для знищення дронів запущених хуситами по території сусідньої країни, у мережі є відео влучання керованої ракети з багатоцільового літака F-15 у 2019 році.

Періодично Королівським Повітряним силам Саудівської Аравії вдається перехоплювати та знищувати балістичні ракети, випущену повстанцями-хуситами з території Ємену.

***

Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що Російська Федерація готова до широкомасштабних провокацій проти нашої держави, не виключені спроби просування російських військ углиб України.

За інформацією ГУР МО України, РФ завершує підготовку комплексу заходів, який має на меті спонукання нашої держави на військову відповідь на ворожі дії окупантів на лінії зіткнення сторін на сході України, розширення російської військової присутності на території так званих ДНР та ЛНР за рахунок введення регулярних підрозділів збройних сил РФ, мотивуючи це необхідністю захисту в самопроголошених республіках російських громадян.

Крім того, не виключається спроба просування російських військ углиб території України.