Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Rapid Trident — 2021, F/A-18, ударний безпілотник Грім

10.10.2021
Армійський вісник: Rapid Trident — 2021, F/A-18, ударний безпілотник Грім

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Під час ювілейних багатонаціональних українсько-американських військових навчань Rapid Trident 2021 новий унікальний досвід здобули підрозділи різних країн.

Так, наприклад, один із підрозділів механізованої бригади, що брав участь у тренуваннях, долав водну перешкоду в повному складі.

Про це повідомляє Арміяінформ.

По воді, поруч вже зі звичними БТР та БМП, пішли колісні автомобілі, долаючи озеро завширшки понад 200 та глибиною близько 20 метрів. Щоправда, робили це не своїм ходом, а в кузові потужних плавучих транспортерів ПТС-2.

За задумом керівництва навчань, колісна техніка під прикриттям вогню з танків та артилерії мала підвезти боєприпаси та продовольство частинам і підрозділам, які захопили умовний плацдарм та почали рейд у тил ворога.

Загалом здійснення переправи високо оцінило керівництво навчань як за складність, так і за професійну майстерність усього особового складу.

Військово-морські сили США почали отримувати нові палубні винищувачі.

Як повідомляє командування ВМС США, перший уже надійшов на озброєння авіації флоту.

Усього в рамках контракту 2019 року ВМС США мають отримати 78 винищувачів цієї версії нової зборки.

Торік ВМС США вже отримали два таких літаки, які були використані для випробувань.

F/A-18 Super Hornet версії Block III винущувач отримав планер із ресурсом десять тисяч льотних годин, кокпіт з панорамним багатофункціональним сенсорним дисплеєм, удосконаленою системою управління озброєнням тощо. Загалом, йшлося про сім оновлень, два з яких засекречені.

Програма зі створення та обслуговування винищувачів Super Hornet розпочалася у 1995-му, була розрахована на 25 років і мала завершитися у 2020 році, коли на зміну F-18 мали надійти винищувачі п’ятого покоління F-35.

Однак труднощі з розробкою F-35 і впровадженням його у флот привели до створення цієї нової версії винищувача.

У командуванні ВМС США ухвалили рішення про проведення модернізації всього наявного парку винищувачів Super Hornet до нової модифікації.

 

Новітня розробка одного з вітчизняних підприємств для українського війська — це ударний безпілотний авіаційний комплекс «Грім». Його основне завдання — точно та з мінімальною шкодою для мирного населення і цивільної інфраструктури вражати задані цілі.

Про це повідомляє Арміяінформ.

Безпілотник долає 30 кілометрів за 15 хвилин. Для цього навіть не потрібен спеціальний майданчик для зльоту. За допомогою мультикоптера «Грім» можна підняти на висоту 500-700 метрів. Уже в повітрі бойова частина відділяється, переходить у горизонтальний політ і прямує цілі. За допомогою сучасного ретранслятора з безпілотником постійно зберігається зв’язок.

Він призначений для ураження особливо важливих цілей у радіусі 30 кілометрів, зокрема радіолокаційних станцій, командних пунктів, складів паливно-мастильних матеріалів та боєкомплектів. Його польотний час близько години, а крейсерська швидкість — 120-140 кілометрів за годину, — зазначив представник компанії виробника, член «Ліги оборонних підприємств України» Вадим Шуліка.

Безпілотник уже пройшов льотні випробування. Згодом відбудеться випробування і його бойової частини.

Як зазначають представники компанії-виробника, керує «Громом» оператор за допомогою планшета, який і обирає ціль для ураження. Задана траєкторія дозволяє вражати цілі навіть на закритих позиціях. До того ж бойова частина може бути різних типів — кумулятивна, осколково-кумулятивна, осколково-фугасна тощо.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про реформу Державного концерну «Укроборонпром».

Про це повідомив генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв.

Як зазначається на сайті ВР, закон повернуто з підписом від президента 1 жовтня.

Гусєв сказав, що ухвалення закону дозволить посилити обороноздатність України, структурно перезавантаживши багато розрізнених підприємств «Укроборонпрому», 21 з яких розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Також можна буде «запровадити сучасні підходи корпоративного управління, які убезпечать їх від корупційних ризиків, конфлікту інтересів та прямого політичного впливу».

Ця подія є крапкою у довгому та непростому процесі формування нового законодавчого фундаменту для розвитку українського державного ОПК. Та водночас — нова точка відліку для української оборонки, написав гендиректор «Укроборонпрому».

Крім того, зазначив Юрій Гусєв, закон дозволить створювати спільні підприємства з вітчизняними та іноземними партнерами, здійснювати трансфер технологій, а також залучати прямі інвестиції з метою виготовлення сучасних зразків озброєння та військової техніки передусім для потреб Збройних сил України.

***

Головнокомандувач ЗСУ та Командувач Сухопутних військ зустрілися з розробниками гелікоптерів

Основними питаннями обговорення стали сучасні вітчизняні та світові перспективні розробки у сфері будування гелікоптерів, а також потреби Збройних Сил України, зокрема армійської авіації Сухопутних військ, у гвинтокрилих машинах.

Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Сухопутних військ ЗС України.

Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний окреслив основні вимоги до вертольотів, яких потребує військо у середньостроковій перспективі, а також завдання, характерні для цих машин, та  бажані характеристики.

Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський нагадав присутнім, як вирішуються нашими іноземними партнерами окремі технічні й тактичні завдання.

Представники розробників гелікоптерів зазначили, що поділяють думку стосовно основних вимог до вертольотів та окреслили свої потенційні можливості в питаннях розробки бойових, десантних і транспортних машин.

Сторони засвідчили високу вмотивованість забезпечити Збройні Сили України гідними вертольотами за необхідними напрямами та домовилися про подальшу взаємодію.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток