Зараз в ефірі:

Армійський вісник: російські Панцирі знищила блискавка, модернізація ПТРК Штурм-С, Варта для ССО

02.08.2020
Армійський вісник: російські Панцирі знищила блискавка, модернізація ПТРК Штурм-С, Варта для ССО

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони за тиждень, що минув. Все найцікавіше на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

До кінця року Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки ЗС України візьме участь у випробуваннях 44-х зразків озброєння та техніки. Також ЦНДІ планує завершити 15 науково-дослідних робіт з ОВТ. Представники Інституту працюють і за напрямом розвитку морських озброєнь і техніки ВМС, а саме — розробки протикорабельного ракетного комплексу наземного базування, створення берегового заобрійного комплексу виявлення надводних цілей та видачі цілевказівки для комплексу 360МЦ.

***

Два російські "Панцирі" в Ефіопії знищила блискавка. "Причиною влучення стало нехтування заходів із заземлення. Комплекси були розташовані у зоні з великою товщиною скального грунту. Прорубати вглиб декілька метрів граніту було складно. А камінь таким собі ізолятором. Тож комлекси не заземлили згідно з заходами безпеки. Під час грози у два "Панцирі С1" влучила блискавка. Вона вивела з ладу електронне устаткування. Бойові машини стали непридатними для виконання завдань за призначенням.

Завод імені Малишева передав військовим два відновлені танки «Булат». Бронемашини успішно пройшли усі необхідні полігонні випробування. Зокрема, здолали відстань у 100 кілометрів, продемонструвавши гарну роботу під час руху, показали гідні результати стрільб та інших полігонних тестувань. Також на них встановили нові сучасні засоби зв’язку та навігації, а також прилади прицілювання та нічного бачення. Нагадаємо, БМ "Булат" — основний бойовий танк, який використовується в танкових військах ЗСУ. Ця бойова машина — глибоко модернізований Т-64Б. Протягом останніх чотирьох років ДП "Завод імені В.О. Малишева" передав до українського війська понад півсотні БМ "Булатів".

***

Київ і Анкара ведуть переговори з питання спільної розробки та виробництва безпілотників Bayraktar в Україні.

Нагадаємо, що Україна закупила оперативно-тактичні безпілотники Bayraktar TB2. Угоду було підписано під час візиту колишнього Президента України Петра Порошенка до Туреччини 3 листопада 2018 року. Пізніше, у січні 2019 був підписаний контракт на придбання шести таких БПЛА та трьох станцій управління на суму $70 млн. У березні того ж року перші комплекси прибули до України та були випробувані. Згодом відбулися декілька тренувальних польотів, один з яких в травні 2020. Байрактар здатен не лише ефективно вести розвідувальні дії, а й завдавати ударів керованим високоточним озброєнням.

Українські компанії створюють глибоку модернізацію самохідного ПТРК «Штурм-С». На заміну ракеті 9М114 «Кокон» пришла РК-2П від КБ «Луч». Вона розроблена на базі відомого «Бар'єру». Новинка має значно більшу дальність ураження  -  7 км, а також стала ще надійнішою та стійкішою до перешкод супротивника. Нова ракета працює разом з оптико-прицільною станцією Ізюмського приладобудівного заводу, яка вперше була продемонстрована у 2018 році. Станція має телевізійний, тепловізійний та лазерний канал та далекомір. Потужна, майже 20-кратна оптика дозволяє виявити супротивника на відстані понад 11 кілометрів, а лазерний канал  супроводжує захоплену у приціл мішень на відстані до 7 км.

«Штурм-СМ» також отримав систему попередження про лазерне випромінювання, що забезпечує надійний захист від вогню ворога.

***

Танкісти п’яти бригад випробовують свою міць. Переможець змагань представлятиме Збройні Сили України на танковому турнірі в Німеччині. Упродовж кількох днів армійці вправлятимуться у влучності під час снайперської стрільби з танка, бойовій стрільбі у складі взводу, демонструватимуть майстерність у керуванні бойовими машинами. Танковий взвод, визнаний найкращим в оперативному командуванні, за місяць виборюватиме титул найкращого в Сухопутних військах та Збройних Силах. Торік екіпаж 17-ї окремої танкової бригади визнано найкращим серед взводів ЗС України.

Приватне підприємство UA.RPA стало учасником тендеру в інтересах МО України щодо ремонту та модернізації приладів спостереження для БМП. Про відповідний тендер, який був розміщений замовником на майданчику державних закупівель ProZorro, відомо, що він містить три лоти по 37 приладів. Загальна вартість робіт близько 30 млн гривень. Повідомляється, що оборонне відомство збирається переоснастити новими приладами 37 бойових машин піхоти.

На вимогу Міноборони, ремонт та модернізація приладів спостереження для БМП мають бути завершені до кінця листопада поточного року.

***

Підрозділи ССО почали отримувати бронемашини «Варта»Вперше бронеавтомобіль «Варта», що розроблений на шасі МАЗ-5434, був предемонстрований у 2015 році як спеціальний автомобіль для поліції особливого призначення КОРД. У першій половині 2016 року «Українська бронетехніка» показала оновлену версію бронеавтомобіля, із конструктивними змінами за досвідом експлуатації першої партії автомобілів. Броня машини захищає екіпаж і десант від бронебійного патрона калібру 7,62х39 мм.

Завдяки V-подібній формі днища та протимінним сидінням забезпечено захист екіпажу при підриві міни потужністю 6 кг у тротиловому еквіваленті. Крім того, на XIV Міжнародну спеціалізовану виставку «Зброя та безпека 2017» ТОВ «Українська бронетехніка» привезла санітарно-евакуаційну версію бронеавтомобіля «Варта». Станом на грудень 2019 року підприємство «Українська Бронетехніка» виготовило понад 200 таких машин для всіх силових відомств країни.                    

До строю однієї з авіаційних бригад став ще один бойовий літак. Винищувач МіГ-29 був частково модернізований на Львівському державному авіаційно-ремонтному заводі. Як повідомили у Командуванні Повітряних сил, на літаку проведено комплекс ремонтно-відновлювальних робіт. Зокрема борт отримав двигуни, що пройшли капітальний ремонт на Луцькому ремонтному заводі «Мотор». Крім того, на Одеському авіаційному заводі виконано капітальний ремонт коробки літакових агрегатів. Завдяки цьому бойова машина отримала значний ресурс експлуатації — 12 років. Оновлений винищувач пройшов льотні випробування. Уже найближчим часом він буде залучений до несення бойового чергування в системі протиповітряної оборони країни.

***

США ухвалили проєкт оборонного бюджету країни на 2021 рік, який передбачає санкції проти компаній, залучених до будівництва російських газопроводів Nord Stream 2 та "Турецький потік". Державний секретар Майкл Помпео підтвердив, що чинна адміністрація США налаштована зробити все, аби убезпечити Європу від ризиків, які несе будівництво газопроводу Nord Stream 2. Він зазначив, що Державний департамент разом з міністерством енергетики США докладають цілеспрямованих зусиль, аби забезпечити Європі можливістю мати справді надійні джерела енергопостачання, які не можна буде перекрити за бажанням Росії.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток