Армійський вісник: система розвідки «Спин», бойові катери Марк 6, арт установка Paladin

22.03.2020
Армійський вісник: система розвідки «Спин», бойові катери Марк 6, арт установка Paladin

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Ми зібрали для вас все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску "Армійського вісника".

 

 

 

 

 

Фахівці державного підприємства «Науково-дослідний інститут «Квант» розробили сучасну інфрачервону систему спостереження й розвідки «Селена-Х». Це пасивний інфрачервоний локатор кругового огляду, призначений для освітлення повітряної, наземної чи надводної обстановки через реєстрацію власного теплового випромінювання об’єктів і фонів. Він працює в режимі кругового огляду довкілля, розвідування фонової обстановки, пошуку і виявлення цілей.

***

Українські ударні БПЛА Байрактар TБ2 розпочали тренувальні польоти. В ході випробувань перевірялись їх бойові можливості. Зокрема, набір максимальної висоти, орбітальний політ, посадку, основну та аварійну системи живлення. На початковому етапі українським військовим, які пройшли курси підготовки в Туреччині, допомогу в експлуатації даних зразків надають турецькі фахівці — представники компанії-виробника «Baykar Makina». Підрозділ сформований на базі колишнього винищувального полку. У Командуванні Повітряних Сил зазначили, що після подій у Сирії під іншим кутом подивились на можливості нового для нашого війська комплексу. Хоч у нашій авіації – це найменші бойові машини, та саме таких ударних і розвідувальних БПЛА тепер найбільше боїться наш ворог.

В Україні створена унікальна система спостереження і розвідки «Спин». Сучасна малогабаритна оптико-електронна цифрова система спостереження і розвідки легко інтегрується з корабельними елементами управління артилерійським озброєнням. Вона призначена для відстежування надводної й повітряної обстановки, автоматичного супроводження цілі за її світловим і тепловим контрастом у пасивному режимі роботи та вимірювання кутових координат і дальності до обраної цілі.

***

Черговий звіт СММ ОБСЄ №60/20 від 12 березня 2020 викрив нове місце дислокації на південній околиці Луганська 3 сучасних російських комплексів радіоелектронної боротьби: РБ-341В «Леєр-3», Р-934Б «Синиця» та РБ-636. Волонтерам InformNapalm вдалось отримати ексклюзивні фото докази цієї фіксації, провести дорозвідку та уточнення вказаних даних.

***

Бойовий вертоліт Міністерства оборони РФ випадково дав залп по житловому будинку у Читі. Інцидент відбувся з Мі-35М поблизу аеродрому «Черемушки». Стався збій у системі, і один зі снарядів калібром 23 мм вистрілив. Повідомляється, що снаряд пролетів майже півтора кілометра і влучив у стіну житлового будинку. “Місцеві жителі спочатку навіть не зрозуміли, що сталося і поскаржилися в МНС на «гучний хлопок»”. Підрозділи Нацгвардії РФ, МНС і група розмінування оглянули околиці і будинок та виявили пошкодження.

Український державний спецекспортер «Прогрес» поставив грузинській компанії партію чотириствольних 12,7-мм кулеметів ЯкБ. Вони розроблені для гелікоптерів Мі-24. Встановлюється в рухому кулеметну установку, що підвішується на внутрішні пілони гелікоптерів Мі-8ТВ і Мі-24. За попереднім контрактом в грудні минулого року, українська компанія передала Грузії п'ять великокаліберних кулеметів ЯкБ-12,7 із декларованою вартістю 190 тисяч доларів.

***

США планують надати Україні новітні бойові катери Марк 6. Це маломірні судна довжиною 26 метрів із добрим запасом ходу, бронею та можливістю встановлення різноманітного,  серйозного озброєння, яке легко адаптувати під виконання широкого ряду задач. Наразі Військово-морські сили США використовують ці катери для патрулювання та військових операцій у акваторіях обмеженого доступу: річках, портах, гаванях, затоках тощо, а також у прибережних океанських зонах. Головна його задача – убезпечити водні торгівельні шляхи, порти, прибережну інфраструктуру, брати участь у загальних військово-морських операціях. За інформацією CNN, Україна може розраховувати на подальшу військову допомогу від Сполучених штатів Америки. Оборонний департамент проінформував Конгрес США щодо планів надання Україні чергового пакету військового спорядження на загальну суму у 250 мільйонів доларів.                                                                  

Турецька компанія Roketsan у жовтні 2019 року поставила до України партію тренувальних бомб MAM-L та MAM-C, що призначені для наземних тренувань та навчальних польотів. Легкий керований боєприпас, розроблений для ударних БпЛА Байрактар. Бомба оснащена високоточною активною лазерною системою наведення здійснює планерний політ до цілі. Може вражати з високою точністю як нерухомі, так і рухомі цілі з дальністю ураження до 14 кілометрів.

***

У США відбулись випробування перспективної модифікації самохідної артилерійської установки M109 Paladin. Під час випробувань модифікація САУ із 155-мм гарматою з довжиною ствола у 58 калібрів здійснила постріли снарядами Excalibur. Обидва снаряди успішно вразили мішені на відстанях у 65 км. За контрактом між армією США та компанією BAE Systems, самохідні артилерійські установки M109 мають отримати нову гармату з довжиною ствола близько 9-ти метрів та дальністю ураження снаряду у 100 кілометрів.

Путін підписав закон про Українців та білорусів як "носіїв російської" мови, що підтверджує політику окупантів до загарбання територій інших країн.  Водночас у Держдумі Росії просять США та ООН «обнулити» санкції проти Росії.

«На тлі падіння цін на нафту і обвал російського рубля 2020 рік для Росії стане зворотною точкою відліку. Крах неминучий і він відбудеться так само стрімко і несподівано для більшості, як і крах СРСР», - прогнозує американський аналітик та геополітик Джордж Фрідман.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток