Армійський вісник: Співпраця між Україною та Британією, випробування РС-80, есмінець Dragon в Одесі

11.10.2020
Армійський вісник: Співпраця між Україною та Британією, випробування РС-80, есмінець Dragon в Одесі

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у програмі «Армійський вісник».

 

 

 

 

 

 

Міністр оборони України Андрій Таран та Державний секретар із питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Уоллес підписали Меморандум про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії у військовій і військово-технічній сферах.

Зокрема, Меморандум передбачає співпрацю в оборонній галузі.

Важливим є залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

Це має суттєво підвищити ефективність і скоротити терміни реалізації спільних проєктів у оборонній сфері, що є критично важливим в умовах загострення ситуації, що триває в Чорноморському регіоні.

"Висловили пропозицію започаткувати спільний українсько-британський проєкт зі створення ракетного катера, у якому було б враховано наші побажання. Найближчим часом чекаємо британських колег для проведення консультацій на рівні експертів вже в Україні", - зазначив Міністр оборони України Андрій Таран.

У Болгарії на виставці HEMUS-2020 продемонстрували МТ-ЛБ з українським бойовим модулем «Стилет». Про це повідомляє Оборонно-промисловий кур’єр.

Розробка отримала назву Anakonda, а показала її місцева компанія «Металика АБ». Бойовий модуль «Стилет» оснащений 30-мм гарматою ЗТМ-2, автоматичним гранатометом, 7,62-мм кулеметом, а також керованим ракетним озброєнням та посиленим бронюванням.

За точність роботи відповідає цифровий прицільний комплекс «Трек-2-01», котрий встановлено на бойовому модулі «Стилет». «Трек-2-01» оснащений лазерним далекоміром та тепловізором.

Нагадаємо, в 2017 році Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» бойовий модуль демонструвало на Міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2017», а перед цим відбулися його вогневі випробування в інтересах Міністерства оборони України.

***

ДАХК "Артем" завершила випробування першої партії некерованих авіаційних ракет РС-80, виготовлених для потреб державного замовника – Міністерства оборони України, повідомляє Укроборонпром.

Вогневі випробування пройшли успішно, підтвердивши відповідність продукції технічним вимогам та високим стандартам якості.

Вироби готові достроково передати замовнику. В компанії очікують збільшення державного замовлення на цей перспективний вид боєприпасів.

Ракети РС-80 підходять не тільки для комплектації авіації, а також для озброєння перспективних наземних платформ і навіть десантно-штурмових катерів.

PC-80 – некерований реактивний снаряд повітряного базування з кумулятивно-осколковою бойовою частиною. Призначений для ураження броньованих цілей, танків, бронетранспортерів, САУ, а також неброньованих наземних цілей, ракет, пускових установок, радіолокаційних станцій, літаків на стоянках, живої сили супротивника, фортифікаційних споруд та інших цілей.

Вчергове відкрито курси з перепідготовки військовослужбовців за Програмою НАТО-Україна. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

У рамках Програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців за допомогою платформи ZOOM відбулася онлайн-церемонія закриття курсів професійного навчання для 151 військовослужбовця літнього семестру та відкриття осіннього семестру для 295 майбутніх слухачів.

Охочі можуть пройти підготовку за такими напрямами: менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, керування маломірними суднами та інші. Курси відбуваються на базі відомих українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

За час дії цієї Програми тренінги відбулись вже в 65-ти містах та селищах України. Близько 12 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання, 80% випускників курсів успішно працевлаштувалися за отриманими спеціальностями.

***

До Одеського морського порту в рамках дружнього візиту прибув есмінець Королівських Військово-Морських Сил Великої Британії «Dragon».

Заплановано протокольну зустріч між делегаціями Військово-Морських Сил двох країн, спільні корабельні тренування на бору британського есмінця, а також спільне тренування в морі типу «PASSEX». Візит корабля триватиме до 12 жовтня поточного року.

Нагадаємо, Есмінець Королівських ВМС Великої Британії «Dragon» (D35) увійшов до складу флоту на початку 2012 року. З обох боків його корпусу зображено валлійського дракона Y Ddraig Goch — національного символу Вельсу. Це єдиний корабель королівського флоту, прикрашений таким чином.                                                                                                                                                           

На базі навчально-тренувального комплексу Військового інституту танкових військ Харківського політехнічного інститу відбувся конкурс на найкращий взвод радіаційної, хімічної, біологічної розвідки Командування Сухопутних військ ЗСУ. Про це повідомляє Армія inform.

Упродовж трьох днів за звання найкращого змагалися взводи РХБ розвідки, які стали переможцями в оперативних командуваннях Сухопутних військ.

За результатами змагань, першість вибороли курсанти-хіміки Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», друге місце посіла команда окремого полку оперативного забезпечення ОК «Північ», а третє – військовослужбовці окремого полку оперативного забезпечення ОК «Схід».

Переможці отримали перехідний кубок, а незабаром візьмуть участь у змаганнях на найкращий взвод РБХ розвідки серед Збройних Сил України.

***

Укрпошта спільно з Державним концерном «Укроборонпром» вводить в обіг марки «Бронетранспортер «БТР-4МВ1» та «Система БМ-21УМ «Берест» із серії «Національна військова техніка». Про це повідомляє Укроборонпром.

Обидві бойові машини виготовлені на заводах, що входять до складу Укроборонпрому.

Дизайн поштових марок, конвертів та штемпелі “Перший день” виконали художники Олександр та Сергій Харуки. У розробці обох зразків техніки підприємства Укроборонпрому врахували бойовий досвід наших захисників на Сході України. Тираж кожної марки – 130 тисяч примірників номіналом 9 грн.

Нагадаємо, серію “Національна військова техніка” Укрпошта у співпраці з Державним концерном “Укроборонпром” розпочала в 2016 році із випуску поштових марок “Бронетранспортер “Дозор-Б”, “Танк БМ “Оплот” та “Фрегат “Гетьман Сагайдачний”. У 2017 р. вийшла поштова марка “Бронетранспортер “БТР-4”.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток