Армійський вісник: стартував «Rapid Trident», ВР ухвалила закон «Про розвідку», росіяни розстріляли свій Т-90

20.09.2020
Армійський вісник: стартував «Rapid Trident», ВР ухвалила закон «Про розвідку», росіяни розстріляли свій Т-90

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у програмі «Армійський вісник».

 

 

 

 

 

 

Верховна Рада ухвалила в повторному читанні доопрацьований законопроєкт «Про розвідку». Він визначає засади функціонування розвідки, правовий статус і соціальні гарантії розвідників та осіб, залучених до розвідки, а також порядок контролю.

У Законі визначено термін «розвідка», правовий статус і сферу відповідальності Служби зовнішньої розвідки. Також із переліку розвідувальних відомств виведено СБУ. Передбачається посилення контролю влади за сферою розвідки.

***

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки офіційно відкрили українсько-американського командно-штабного навчання «Rapid Trident 2020».

Військові маневри відбуваються на виконання заходів річної національної програми Україна - НАТО та є продовженням впровадження комплексу заходів оборонної реформи в Україні.

Цього року спільно тренуватимуться понад 4000 військовослужбовців із 9 країн світу. Із цивільних фахівців у навчанні братимуть участь представники Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Маневри триватимуть упродовж двох тижнів на різних ділянках Яворівського полігону.

Нагадаємо: навчання «Rapid Trident» спрямовані на вишкіл українських військовослужбовців різних напрямів за стандартами НАТО за участі іноземних інструкторів із США, Канади, Великобританії, Литви та Польщі. Вони покликані покращити взаємодію між збройними силами США, України та НАТО, а також країн-учасниць програми «Партнерство заради миру».                                                                          

На базі Навчального центру Військово-Морських Сил ЗСУ проведено командно-штабне тренування з управління дивізіоном надводних кораблів. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

У спеціальних класах учасники протягом кількох днів тренувалися керувати підрозділами, якщо супротивник застосовує в бою ракети та засоби радіоелектронної боротьби.

Для моделювання різних ситуацій було задіяно сучасний тренажер «Шторм», який дозволяє в режимі реального часу бачити результати ухвалених рішень.

***

У навчальному центрі Сухопутних військ ЗС США «Хохенфельс», що в Німеччині, триває активна фаза міжнародних військових навчань Combined Resolve XIV. Повідомляє ГШ ЗС України.

В ході тренувань українська зведена рота у складі батальйонної колони розпочала багатокілометровий марш до району зосередження, після чого сили «BLUFOR» підуть в наступ на супротивника з ходу.

"Наш підрозділ діятиме у центрі бойового порядку, організовуючи взаємодію з піхотною ротою ЗС США на «Bradley» та під прикриттям двох танкових рот на «Abrams», - розповів командир зведеної роти старший лейтенант Вадим Черній.

За словами командира українського підрозділу, американці основну увагу акцентують на логістичному забезпеченні військ та плануванні й прорахунку можливих дій противника, щоб максимально запобігти невдалому виконанню бойового завдання.                                                                      Хірургічне відділення Рівненського військового госпіталю отримало нове медичне обладнання, яке значно поліпшить якість лікування пацієнтів. Про це повідомляє Армія інформ.

Сучасний операційний стіл уже встановлений в блоці хірургічного корпусу. Він розроблений спеціально для хірургічних операцій різної складності й не вимагає при цьому значних зусиль і часу, щоб безпечно і зручно розташувати пацієнта. Стіл максимально повно відповідає всім сучасним потребам для зручності роботи медсестер та хірургів.

Операційний блок отримав також два апарати штучної вентиляції легенів, які допоможуть хворим на будь-яких етапах інтенсивної терапії.

***

Два екіпажі МАЗ та КРАЗ 17 окремої танкової бригади взяли участь у змаганнях на кращого автомобіліста.

Екіпаж МАЗу виборов почесне третє місце у номінації «Кращий екіпаж сідельного тягача з важковозним напівпричепом об’єднаних сил».

Нагадаємо, два дні поспіль тривали змагання на кращих водіїв вантажних автомобілів та евакуаційних засобів. До змагань було залучено 20 одиниць техніки, а першість виборювали 15 підрозділів у шести номінаціях.

У мережі з’явилися знімки російського танка, ураженого протитанковою керованою ракетою на навчаннях під Астраханню. Зокрема, мова йде про застосування танків Т-90А. Про це повідомляють ЗМІ Росії.

Зазначається, що під час військових навчань застосовувалися протитанкові ракетні комплекси, серед яких – ПТРК «Конкурс» з 9М113М. Про стан екіпажу невідомо.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток