Армійський вісник: Тайфун-1, протимінна оборона, Agile Spirit  – 2021

01.08.2021
Армійський вісник: Тайфун-1, протимінна оборона, Agile Spirit  – 2021

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше - щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

ДП «Антонов» та уряд Квебеку готові сприяти підписанню угоди між Міністерством стратегічних галузей промисловості України, Державним концерном «Укроборонпром» та його підприємствами про виробництво літаків Ан-74ТК-200 у Квебеку для міжнародних ринків, у тому числі і північноамериканських. Про це на своєму офіційному сайті повідомила канадська компанія Capital Hill Group.

Зазначений проєкт стане ключовим не лише для аерокосмічної галузі України та Канади, а й загалом для економік обох країн. У майбутній моделі літака максимально використовуватимуться новітні перспективні авіаційні технології, такі як «скляна кабіна» та інші. Планується розробити низку модифікацій базової моделі літаків цивільного та спеціального призначення. Остаточне складання моделі буде організовано на виробничих потужностях в Україні та Канаді.

Першочерговим завданням компаній ДП «Антонов» та «Антонов–Канада» є організація співпраці та налагодження роботи конструкторського бюро з досліджень та розробок, попередніх опрацювань та випробувань, на основі яких виготовляється модель літака для льотних випробувань. Найбільш перспективною для реалізації цієї амбітної мети є модель літака Ан-74ТК-200.

Літак Ан-74ТК-200 призначений для перевезення 52 пасажирів, вантажів вагою до 10 тонн, а також змішаних пасажирських та вантажних перевезень на міжнародних повітряних маршрутах короткої та середньої дальності.

Літак можна використовувати в особливо суворих умовах експлуатації, таких як арктичні або високогірні, тимчасові, природні, обмежені злітно-посадкові смуги з мінімальною або відсутньою інфраструктурою технічної підтримки.

Нагадаємо, що 1 червня Канадська комерційна корпорація (ККК) та Державний концерн «Укроборонпром» підписали Меморандум про порозуміння щодо співробітництва у сфері стратегічної безпеки, оборони, аерокосмічної діяльності та виробництва боєприпасів.

***

Проведено контрольні випробування систем димоутворення бойової авіації. Про це повідомляє Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації.

Фахівці інституту для забезпечення потреб Командування Повітряних Сил ЗСУ  провели контрольні випробування систем димоутворення на літаках МіГ-29МУ1.

Ця система призначена для отримання димового сліду за літаком під час виконання демонстраційних польотів. Під час випробувань виконано наземну перевірку систем в ході тринадцяти польотів. Досвід застосування системи димоутворення широко застосовується у країнах НАТО під час парадів, де з літака смугами диму відтворюють кольори прапору країни.

Нагадаємо, літак МіГ-29МУ1 — модернізований український варіант радянського одномісного й багатоцільового винищувача 4-го покоління МіГ-29, розроблений у кінці 2000-х. Модернізація винищувача МіГ-29 до рівня МіГ-29МУ1 сприяла збільшенню дальності виявлення повітряних цілей , поліпшенню точності виведення літака в задану точку й розширення можливостей з контролю та реєстрації функціональних параметрів технічного стану літака, двигуна й низки бортових систем.

Відбулися успішні випробування нового реактивного снаряду калібру 122 мм «Тайфун-1». Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Боєприпас від ДП «Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля» розроблено для модернізованої системи залпового вогню БМ-21У «Верба». Результати випробувань «Тайфун-1» будуть використані в ході розробки реактивного снаряду калібру 220 мм «Тайфун-2» для модернізованої системи залпового вогню «Буревій».

Також з успішним результатом проведено державні випробування відремонтованих ракет для тактичного ракетного комплексу «Точка-У». У ході дослідного ремонту вони були додатково оснащені системою аварійного припинення польоту та системою телеметричного контролю.

Наразі на завершальному етапі державних випробувань перебуває створення високоточної ракети калібру 300 мм «Вільха-М» з покращеними характеристиками для модернізованих систем залпового вогню «Смерч», яка розроблена ДП «Державне Київське конструкторське бюро “ЛУЧ”.

У рамках Програми підвищення обороноздатності, Міністерством оборони сплановано закупівлю оперативно-тактичного ракетного комплексу «Сапсан».

У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України створюється державна установа «Агенція оборонних технологій». Про це йдеться у річному звіті діяльності відомства.

Планується, що «Агенція оборонних технологій» сприятиме створенню перспективних зразків озброєння та військової техніки шляхом розроблення інноваційних технологій науковими інститутами різних форм власності.

Фінансування діяльності Агенції здійснюватиметься, зокрема коштом Державного фонду розвитку оборонно-промислового комплексу України, які будуть направлятись на забезпечення потреб оборонно-промислового комплексу в проведенні науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт.

На сьогодні Міністерством вже розроблений проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової оборонної програми з реалізації в інтересах сектору безпеки та оборони України проєкту з виконання наукових досліджень і розробок, розробок нових технологій».

Проєкт постанови проходить процедуру погодження із зацікавленими сторонами у встановленому порядку. Після цього він буде направлений на розгляд Кабінету Міністрів України.

У спеціальному підрозділі українських ВМС ЗСУ проведено тактико-спеціальне заняття з протимінної боротьби. Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗСУ.

Метою тренування стала перевірка рівня набуття визначених бойових спроможностей і готовність до виконання завдань за призначенням. Умовами виконання завдання було передбачено протидію з боку умовних ворожих диверсантів, а також відсутність підтримки з боку місцевого населення.

Завдяки постійним тренуванням подібного роду у військовослужбовців є впевненість у своїх діях, що сприяє виконанню завдань в екстремальних умовах.

Військовослужбовці удосконалюють практичні навички з протимінної боротьби в пункті базування Військово-Морських Сил і на гідротехнічних спорудах та проходять оцінювання рівня готовності до виконання завдань за призначенням.

На грузинському полігоні «Орфоло» у межах міжнародних навчань Agile Spirit  – 2021 українські та грузинські військові відпрацювали заняття з тактичної підготовки, зокрема, переміщення пішим порядком, на техніці, а також здійснення контратаки. Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗСУ

Головною метою заняття було вдосконалення навичок під час спільних дій та налагодження взаємодії між підрозділами Збройних Сил України та Збройних сил Грузії. Навчання розпочалися з індивідуального відпрацювання тактичних елементів, після чого було сформовано змішані групи з представників обох країн.

Під час тренувань використовувались бронетранспортери грузинського виробництва та БМП-2.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток