Зараз в ефірі:

Армійський вісник: тренажер для Навчального центру ВМС, катер Кайра-150, кінець танку Армата

03.05.2020
Армійський вісник: тренажер для Навчального центру ВМС, катер Кайра-150, кінець танку Армата

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Ми зібрали для вас все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску "Армійського вісника".

 

 

 

 

 

198-й Навчальний центр ВМС України отримав тренажер для навчального класу підготовки операторів гідроакустичних станцій. Він призначений тренування операторів у навчальних центрах, університетах та інших освітніх організаціях, для отримання практики ефективної роботи на системах МГК-335 «Платина» та МГК-345 «Бронза». Обидві станції ІІІ-го покоління, що почали надходити на озброєння у 60-70-х роках та встановлені на флагмані Військово-Морських Сил ЗС України фрегаті Гетьман Сагайдачний.

***

Завдяки військовим розвідникам курсанти Національної академії сухопутних військ пройшли альпіністську підготовку. Тренувалися на базі одного з навчальних центрів розвідки. Допомогу інструкторам під час тренінгу надали представники Львівської обласної федерації альпінізму та скелелазіння України. Курсанти відпрацювали рух по місцевості з різним рельєфом, долали вертикальну стіну з нижньою та верхньою страховкою, а також переправлялися через умовну прірву з використанням різних альпіністських елементів.

***

Безпілотний літальний апарат США RQ-4A Global Hawk здійснив розвідувальний політ над акваторією Чорного моря, вздовж кордонів захопленого Росією Криму, а також над материковою територією України. Американський стратегічний безпілотник стартував з авіабази Сігонелла на італійському острові Сицилія. І продовж семи годин траєкторія його маршруту пролягала уздовж південно-західного і південного узбережжя Криму. Політ здійснювався на відстані 40-60 км від узбережжя і на висоті 16 тис. метрів над міжнародними водами Чорного моря. В районі Севастополя безпілотник наближався до берега на 27 км, тобто не перетинав 12-мильну лінію морського кордону анексованого Криму. Після завершення польоту поблизу півострова Global Hawk рушив убік Донбасу, де близько чотирьох годин літав уздовж лінії розмежування. Північна точка маршруту була на містом Старобільськ Луганської області. RQ-4A Global Hawk призначений для ведення стратегічної повітряної розвідки. Безпілотник здійснює від одного до чотирьох польотів у місяць, викриваючи розташування російських військ на Донбасі і в Криму.

***

Водолази-розвідники 73-го морського центру спеціального призначення імені кошового отамана Антіна Головатого виконали планові спуски під воду. Зокрема, відпрацювали елементи — пересування на визначені дистанції та обстеження узбережжя і надалі вихід на берег із використанням спеціальної зброї для ведення бою в підводному середовищі.

***

Київський завод «Маяк» після майже дворічного простою відновив виробництво кулеметів для бронетранспортерів та інших видів зброї. Перша партія з 5 кулеметів КТ-7,62 для БТР-4Е пройшла всі випробування і прийнята на озброєння. Кулемет КТ встановлюється на бронетехніку, як допоміжне озброєння танків, на авіаційну та іншу військову техніку і є аналогом  радянського ПКТ. Конструктори встановили на ствольній коробці універсальний кронштейн для кріплення (рейку Вівера)  і збільшили ресурс ствола до 25 тисяч пострілів. Днями харківське конструкторське бюро імені Морозова передало Міністерству оборони України чергову партію з 5 бронетранспортерів БТР-4Е, оснащених новими кулеметами КТ762.

***

«Укробонпром» опублікував «інфокарту» багатофункціонального катера "Кайра-150". Судно є уніфікованою "платформою", що може бути використана для побудови катерів для потреб силових структур України. Підприємством опрацьовано реалізацію проєкту у 9 варіантах. Зокрема, можуть бути: патрульний протидиверсійний для берегової охорони, пошуково-рятувальний, протипожежний, водолазний, навчальний та санітарний варіанти. Проєкт увійшов до лінійки продукції підприємства, триває активний пошук потенційних замовників як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

***

Тайвань провів випробування крилатої ракети Yun Feng власного виробництва. Ракета дальнього радіусу дії створена для ураження наземних цілей. Дальність її польоту за різними оцінками складає від 1,5 тисяч  до 2 тисяч км. Швидкість 3,7 тисячі км за годину. У 2019 році тайванська компанія отримала від уряду контракт вартістю 390 млн доларів на створення 20 ракет Yun Feng і 10 пускових установок для них. Надзвукова крилата ракета дозволить Тайваню, в разі потреби, вражати бази материкового Китаю.

***

Протиракетна оборона США отримає новий кінетичний перехоплювач, який має знищувати ядерні бойові частини балістичних ракет у космосі. Відповідний запит пропозицій на розробку нового супутника опублікувало Агентство з протиракетної оборони США. Проєкт під назвою NGI має на меті поступову зміну супутників-перехоплювачів ЕKV від Raytheon, які зараз використовуються у протиракетній обороні США. Новий перехоплювач має стати бойовою частиною протиракет наземного базування. Нагадаємо, що система космічного перехоплення протиракетної оборони США дозволяє знищувати балістичні ракети під час польоту у космосі шляхом прямого зіткнення перехоплювача з ціллю на зустрічній швидкості близько 15 км/сек.

***

Росія так і не змогла запустити танк Т-14 "Армата" у серію. Ще в 2015 році Кремль обіцяв 2300 одиниць нових машин до 2020-го, а тепер невпевнено говорить про невелику партію у 2021 році. Створення "Армати" потребувало розробки цілої низки складових до танка, зокрема, гармати, двигуна, трансмісії, системи управління вогнем та прицілів. Майже в кожному з цих вузлів за проєктом мали використовуватися складові, які Росія самостійно виробити не може. В першу чергу мова йде про 1500-сильний Х-подібний дизельний двигун, який мав забезпечити ходові характеристики танка з масою у 55 т. "Стало очевидно, що постановка на серійне виробництво розробленого двигуна через його недоробки і технічно недосяжні параметри — недоцільна", - розписався у провалі розробки Челябінський тракторний завод у лютому 2020 року. Тож багаторічна розробка, на яку виділили щонайменше пів мільярда рублів, завершилась нічим. І "Армата", як і важка БМП Т-15, не має двигуна. Судячи з усього, нахвалений танк "Армата" отримає почесне місце у російському пантеоні марних речей — між "царь-пушкой" та "царь-колоколом", — пишуть військові експерти видання Дефенс Експрес.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток