Армійський вісник: угода з еміратським оборонним холдингом, патріотичне виховання молоді, ATAK FAZ-2

Армійський вісник: угода з еміратським оборонним холдингом, патріотичне виховання молоді, ATAK FAZ-2

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв і Генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря підписали угоду про співробітництво з еміратським оборонним холдингом EDGE Group.

Підписання угоди, що передбачає інвестиції у понад 1 млрд доларів США, відбулось у межах офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Об'єднаних Арабських Еміратів.

EDGE Group передовий військово-промисловий інноваційний холдинг ОАЕ. Об’єднує понад 25 підприємств, 13000 фахівців в п’яти основних кластерах: платформи та системи, ракети та озброєння, кіберзахист, РЕБ і розвідка та забезпечення військових місій. Входить в ТОП 25 світових військових корпорацій світу.

***
Ведення сучасної війни вже неможливо уявити без розвідувальних і ударних безпілотних авіаційних комплексів. Вже у найближчому майбутньому солдати матимуть ще одне високотехнологічне підсилення вже на землі.

Йдеться про так звані «наземні роботизовані комплекси», або ж наземні бойові роботи, призначені для перевезення вантажів, підсилення зв'язку, а також для розвідки й ударів по ворожим військам.

В Україні є кілька приватних компаній, де займаються розробкою і виробництвом таких роботизованих комплексів, зокрема у Києві, Запоріжжі та Львові. Деякі розробки уже мають «на борту» елементи штучного інтелекту, тобто використовують нейронні мережі та навчаються у процесі роботи.

Один зразок проходить державні випробування і має всі шанси отримати «квиток» в державне оборонне замовлення.


Кабінет Міністрів визначив на чому мають зосереджуватись державні органи, органи місцевого самоврядування, військкомати та заклади освіти під час патріотичного виховання молоді.

Вимоги передбачені постановою КМУ від 20.01.2021 № 100, якою викладено у новій редакції викладено Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом.

Так, місцеві органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, військових комісаріатів, закладів освіти, громадських об’єднань, громадян зобов’язані проводити систематичну і цілеспрямовану роботу з формування в людини і громадянина високої національно-патріотичної свідомості, почуття відданості своїй державі.

***
Львівський бронетанковий завод сплатив Міністерству оборони України 6,2 мільйона гривень штрафних санкцій за несвоєчасно виконаний ремонт бронетанкової техніки у 2016 році.

Гроші вже надійшли на рахунки Міноборони, яка домоглася стягнення штрафу в суді.

*** 
Турецькі армія і поліція отримали перші серійні модернізовані ударні гелікоптери ATAK FAZ-2, які нещодавно завершили кваліфікаційні випробування.

Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням Twitter міністра внутрішніх справ Туреччини Сулеймана Сойлу.

Легкі ударні гелікоптери T129 ATAK розроблені на базі італійського вертольота A129 Mangusta. T129 є результатом інтеграції розробленої в Туреччині високотехнологічної авіоніки та систем озброєння, бази гелікоптера AgustaWestland A129 з модернізованими двигунами, трансмісією і лопатями ротора. T129 використовується турецькою армією і поставляється на експорт.

Модифікація ATAK FAZ-2 виконала перший політ у листопаді 2019 року. Модернізована машина оснащена новими засобами для радіоелектронної боротьби, а також системами попередження про радіолокаційне і лазерне опромінювання.