Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Україна — член НАТО, нова партія Bayraktar TB2, ремонт безпілотників Spectator-M

19.07.2020
Армійський вісник: Україна — член НАТО, нова партія Bayraktar TB2, ремонт безпілотників Spectator-M

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони від Юрія Стоянського. Все найцікавіше щотижня на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

***

У Конгресі США закликали негайно допомогти Україні стати членом НАТО. Як повідомляє “Голос Америки”, Сполучені Штати ефективніше протидіятимуть Росії, якщо Україна та Грузія увійдуть в Альянс. Таку думку було озвучено під час слухань у Конгресі США. Обговорення стосувались реакції Білого дому на повідомлення, що Росія платила Талібану за атаки на американських солдатів в Афганістані. “Нам потрібно рішучіше підтримувати трансатлантичні прагнення Грузії та України. Розширення НАТО забезпечує мир і безпеку в Європі та посилює військову спроможність Альянсу. Як Україні, так і Грузії слід забезпечити чіткий шлях до членства в НАТО”, – заявив старший аналітик Атлантичної ради США Ян Бжезінський. Також експерт закликав посилити економічний тиск проти Росії. “Нинішні санкції можуть завдавати збитків російській економіці, але їхнім результатом мало бути стримання російської агресії – і тут вони не досягли успіху. Санкції треба посилити і націлити їх на конкретних росіян, а також сформувати комплексні санкції проти російського фінансового та енергетичного секторів”.

***

Кораблі НАТО увійшли в Чорне море для участі у військових навчаннях з Україною та Грузією. Постійні підрозділи Морської групи НАТО (SNMG2) та групи протидії протимінним заходам вдруге цьогоріч увійшли до Чорного моря. Судна спільно проводитимуть операції та братимуть участь у регіональних навчаннях, організованих Болгарією та Україною. Про це повідомляє пресслужба Об'єднаного командування ВМС НАТО. "З трьома країнами-союзниками, Болгарією, Румунією та Туреччиною, та двома регіональними партнерами, Україною та Грузією, що мають виходи до Чорного моря, зустрічається Постійна військово-морська група в регіоні. Окрім безпекового патрулювання в міжнародних водах, ці навчання допоможуть підвищити сумісність між союзниками та регіональними партнерами", - йдеться у повідомленні.

***

Мультимедійні комплекси підготовки мінометної обслуги від КБ «Логіка» з'явились у всіх військових навчальних центрах. Комплекс є справжнім 120-мм мінометом, на який встановлене спеціальне обладнання. Заряджання й виконання пострілу забезпечує імітацію функцій міномета, наближену до реальності. Система використовує електронну бібліотеку різних типів озброєння і військової техніки. Ці тренажери дозволяють готувати українських солдатів за стандартами НАТО. За словами розробника програмного забезпечення Юрія Добронравіна, мультимедійний комплекс дає змогу суттєво заощаджувати бюджетні кошти. Адже одна міна до міномета 120-мм коштує понад 500 доларів. Тобто якщо здійснити під час навчань 100 пострілів справжніми боєприпасами, то вийде близько 50 тисяч доларів.  Тому початківцям тренажери допоможуть здобути первинний досвід використання зброї, а військовому бюджету — зекономити кошти на боєприпаси.

***

Україна планує придбати в Туреччині ще одну партію безпілотних розвідувально-ударних комплексів "Байрактар TB2" (Bayraktar TB2). Як повідомила інформагенція Anadolu, Міністр оборони України Андрій Таран озвучив намір закупити додаткову партію БПЛА на зустрічі зі своїм турецьким колегою Хулусі Акаром. Міністри оборони обговорили двосторонні відносини, перспективи співробітництва при реалізації морських та авіаційних проєктів.

***

Міністерство оборони України поставило завдання негайно взяти на озброєння ракетний комплекс «Корсар» з тепловізором, що забезпечить його бойове застосування вночі. Про це повідомив генеральний конструктор – генеральний директор державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» Олег Коростильов в інтерв'ю виданню Security Talks. У КБ «Луч» триває робота над створенням свого тепловізора, проте зараз, за словами генерального конструктора, простіше придбати недорогий варіант. Нагадаємо, «Корсар» призначений для ураження нерухомих і рухомих броньованих цілей з будь-якими видами і типами броні на відстані до 2.5 км.

***

В Україні створили мобільний комплекс протидії дронам RIFF-P. «Антидронову» гвинтівку можуть застосовувати для захисту об’єктів критичної інфраструктури, військових баз, контрольно-пропускних пунктів, запобігання випадкам незаконного перетину державного кордону, а також під час проведення масових заходів. Гвинтівка RIFF-P створена на базі українського автомата «Малюк», що має компонування bullpap. Її вага становить 4,8 кг, що дозволяє одній людині легко з нею вправлятися. Радіус пригнічення сигналів супутникової навігації, управління та відеосигналів – 1500 м. Запас роботи акумуляторів – 60 хвилин безперервної роботи.

***

Безпілотний літальний апарат США RQ-4A Global Hawk​, що призначений для ведення стратегічної повітряної розвідки на велику глибину території противника, здійснив багатогодинний​ політ вздовж кордонів захопленого Росією Криму та російських областей, що межують з Донбасом. Безпілотник вилетів з авіабази Сігонелла на італійському острові Сицилія, спочатку пролетів вздовж південного узбережжя Криму, а також Краснодарського краю, після чого увійшов у повітряний простір Грузії, де виконував завдання поблизу кордонів Росії на Кавказі, а також Абхазії, Південної Осетії, Вірменії та Азербайджану. Під час польоту над Україною Global Hawk перебував на віддалені у середньому до 50 км від кордонів Ростовської, Воронезької та Бєлгородської областей Росії. Безпілотні літальні апарати Global Hawk регулярно відвідують повітряний простір над Україною у зоні проведення операції Об’єднаних сил. З огляду на статистику, від одного до чотирьох польотів на місяць. Попередній відбувся 29 червня.

***

Фахівці ВАТ “Меридіан” ім. С.П. Корольова достроково відремонтували партію безпілотників “Spectator-M” для Збройних Сил України. Відзначається, що державне підприємство виконало плановий ремонт безпілотних авіаційних комплексів на чотири місяці раніше. Нагадаємо, безпілотний комплекс Spectator на озброєнні Збройних Сил та Державної прикордонної служби України.  Він призначений для моніторингу державного кордону, ведення розвідувальних і пошуково-рятувальних операцій, моніторингу водних та лісових масивів, аерофотозйомки тощо. ВАТ “Меридіан”– єдине в Україні підприємство з державною часткою власності, де налагоджено серійне виробництво безпілотної техніки. Всі інші підприємства, що випускають продукцію такого типу (НВП “Атлон-Авіа”, ВІК DeViRo, АВК Skyeton, UkrSpecSystems, Spaitech), належать до приватного сектору.

***

Ракета компанії SpaceX Falcon 9 доправить у космос перший військовий супутник зв'язку Південної Кореї ANASIS-II. Про це повідомляється у Twitter на сторінці SpaceX. Як зазначили в компанії Airbus, розроблений у Франції спеціально для Південної Кореї військовий супутник ANASIS-II «забезпечить безпечний зв'язок у широкому діапазоні». Він буде 52-м запущеним на геостаціонарну орбіту супутником Eurostar E3000.

***

Держдеп США погодив продаж торпед Берk 54 двом європейським країнам. Їх придбають Німеччина та Бельгія. Продаж відповідного озброєння у рамках програми Foreign Military Sale ухвалив Державний департамент США, повідомляє Агентство міноборони США з питань співробітництва в галузі безпеки. Німеччина посилить можливості своїх літаків, а Бельгія зможе придбати 29 торпед MK 54  та необхідне обладнання за $33 млн. Вони будуть призначені для протичовнових гелікоптерів NH-90 та багатоцільових фрегатів нового покоління і замінять торпеди МК 46.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток