Армійський вісник: українсько-турецькі «Байрактари», M141 Bunker Defeat Munition, "Гаряча лінія" ТрО

Армійський вісник: українсько-турецькі «Байрактари», M141 Bunker Defeat Munition, "Гаряча лінія" ТрО

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Нещодавно у 184-му навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся перший випуск інструкторів, які опанували гранатомет M141 Bunker Defeat Munition. Добігає кінця навчання другої групи військовослужбовців.

— Курс вивчають понад 40 осіб. Переважна більшість — це викладацько-інструкторський склад різних навчальних центрів. Велика частка військовослужбовців з бойових частин, які виконують завдання в операції Об’єднаних сил. Є й представники вищих військових навчальних закладів, — зазначив виконувач обов’язків заступника командира 355-го навчального піхотного полку з організації навчального процесу 184-го НЦ підполковник Сергій Шутенко.

Ще однією особливістю в підготовці цих фахівців є те, що, якщо перший випуск інструкторів навчався два дні: перший день був передбачений на теорію, другий — на практичне застосування зброї, то цей курс ознайомився і з тактикою дій під час застосування протибункерного гранатомета. До речі, його ініціювали українські військовослужбовці з бойових бригад. Вони продемонстрували американським партнерам з військово-тренувальної місії «Об’єднана багатонаціональна група з підготовки — Україна» свою тактику «роботи» з подібною зброєю, щоб отримати схвалення чи зауваження від американських інструкторів стосовно використання гранатомета M141 Bunker Defeat Munition.

***

Підрозділи оперативного командування «Північ» отримали благодійну допомогу від акціонерного товариства «Укртрансгаз».

Про це повідомляє пресслужба ОК «Північ».

Цього разу для військових доставили польові дисплейні модулі, які забезпечать ефективне цілодобове спостереження за обстановкою та діями противника в районі проведення ООС і портативний кольоровий ультразвуковий сканер.

Сканер буде передано до одного з військових госпіталів Збройних Сил України Північного регіону.

«Командувач військ оперативного командування «Північ» генерал-майор Віктор Ніколюк подякував благодійникам за систематичну підтримку та подарував сувеніри», — зазначили у пресслужбі.

***

В Україні буде створено навчальний центр, що готуватиме наших військовослужбовців для управління «Байрактарами» — Олексій Резніков.

Про це Міністр оборони України заявив 3 лютого на брифінгу з представниками українських ЗМІ.

— Сьогодні з візитом приїжджає велика почесна делегація дружньої нам Туреччини на чолі з Президентом паном Ердоганом. Відповідно, у мене відбудеться зустріч з моїм колегою паном Хулусі Акаром — Міністром оборони Туреччини. З ним ми сьогодні персонально познайомимося, проговоримо всі деталі українсько-турецької співпраці. Це буде зустріч у режимі тет-а-тет. А потім, відповідно, в складі двох делегацій. Тому я маю надію на те, що ми закріпимо стосунки між Україною і Туреччиною на новому щаблі, — зазначив Міністр оборони України.

За його словами, сьогодні планується підписання Рамкової угоди. Вона стосується співпраці України й Туреччини у сфері високих військових технологій.

Олексій Резніков зауважив, що одним із прикладів наповнення цієї угоди стане будівництво заводу «Байрактар», який виготовляє безпілотні літальні апарати.

— Вони будуть виготовлятися саме в Україні. І, відповідно, буде створено навчальний центр, що готуватиме наших військовослужбовців для управління цими безпілотними комплексами — «Байрактарами», різних категорій. Хочу нагадати, що за рішенням турецької компанії, яка виготовляє «Байрактари», наступне їхнє покоління буде використовувати українські двигуни «Мотор Січі». Тому це вже по суті будуть українсько-турецькі «Байрактари» з точки зору технологічного наповнення. Ну і, відповідно, застосовуватися вони будуть у Збройних Силах і України, і Туреччини, і тих країн, які будуть мати бажання їх придбати, — наголосив очільник оборонного відомства.

***

В Україну 3 лютого, прибула сьома партія військової допомоги від Сполучених Штатів.

Про це повідомив у Facebook Міністр оборони України Олексій Резніков.

«Сьомий птах зі Сполучених Штатів Америки приземлився у Борисполі! На цей раз доставлено 85 тонн боєприпасів для гранатометів. Це чудова новина, але найголовніше – це ще не кінець! Далі буде», – заявив Міністр оборони України.

За словами Олексія Резнікова, станом на сьогодні загальна вага амуніції, переданої Україні Сполученими Штатами Америки, починаючи з 22 січня 2022 року, становить близько 600 тонн.

«Дякуємо нашим друзям і партнерам за підтримку!» – наголосив глава оборонного відомства.

***

Запрацювала «гаряча лінія» Командування Сил територіальної оборони ЗС України за номером 0800507028.

За телефоном «гарячої лінії» ви можете отримати відповіді на найпоширеніші питаннями:

– як вступити на військову службу за контрактом до підрозділів Сил територіальної оборони;

– як вступити на військову службу за контрактом в резерві до підрозділів Сил територіальної оборони;

– порядок проходження служби та соціальні гарантії військовослужбовців підрозділів Сил територіальної оборони.

Дзвінки на номер телефону «гарячої лінії» здійснюються безкоштовно.