Зараз в ефірі:

Армійський вісник: в ООС знищили "Тигр" РФ, кораблі НАТО готуються до "Sea Breeze", АН-26 відновлено

12.07.2020
Армійський вісник: в ООС знищили "Тигр" РФ, кораблі НАТО готуються до "Sea Breeze", АН-26 відновлено

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони від Юрія Стоянського. Все найцікавіше щотижня на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Штаб операції Об’єднаних сил повідомив про знищення російського автомобіля типу «Тигр». Нагадаємо, що збройні сили Росії використовують у війні на Донбасі такі позашляховики. У 2014 році бронеавтомобілі «Тигр» були помічені на тимчасово окупованих територіях України в Криму. «Тигр» — російський позашляховик багатоцільового призначення. На його розробку та виготовлення пішло 60 мільйонів доларів США. Перші зразки презентовані в Абу-Дабі на Міжнародній виставці озброєння IDEX-2001. Автомобілі замовнику сподобались, але контракт щодо постачання "Тигра" так і не був підписаний.

Комітет Палати представників США з асигнувань оприлюднив законопроєкт про фінансування оборони на наступний рік. У ньому запропоновано збільшити допомогу Україні на $25 млн. Про це повідомляє офіційний сайт Комітету. На оборонну допомогу Україні хочуть виділити $275 млн. Кошти пропонують спрямувати на підготовку військових, надання озброєння та підтримку розвідки.

***

25 українських військових виконують службові обов’язки на посадах у НАТО. У 1998 році Альянс започаткував нову ініціативу – штабні елементи партнерства, що дозволяє на конкурсній основі офіцерам збройних сил держав-партнерів проходити службу у штабах військової командної структури Організації. Представники Збройних Сил України проходять службу на штабних посадах у складі багатонаціональних органів військового управління НАТО, починаючи з 2000 року. Як повідомили в Генеральному штабі ЗС України, на цей час 25 українських військовослужбовців виконують службові обов’язки на посадах у штабах та інших органах військового управління Альянсу. Зокрема, 7 українських військовослужбовців на посадах у 6-ти штабах та інших органах військового управління. Ще 18 виконують службові обов’язки на посадах у складі командування спільної литовсько-польсько-української військової частини ЛитПолУкрбриг імені Великого гетьмана Костянтина Острозького в польському місті Люблін.

На Державному підприємстві «Завод 410 Цивільної Авіації» повністю відновили пошкоджений під час підготовки до випробовувального польоту літак АН-26. 26 червня 2020 року на території «Заводу 410 ЦА» у одного з літаків Повітряних сил ЗСУ, який проходить капітальний ремонт на підприємстві, склалося ліве шасі, у результаті чого був пошкоджений фюзеляж та інші частини літака. За цим фактом на підприємстві розпочали перевірку, яка має встановити причини пошкодження. Державне підприємство “Завод 410 Цивільної Авіації” спеціалізується на діагностиці, ремонті, технічному обслуговуванні, переобладнанні та модернізації авіаційної техніки марки “Ан” в інтересах іноземних та внутрішніх замовників.

***

Кораблі НАТО готуються до навчань Sea Breeze у Чорному морі. Судна на чолі з фрегатом Іспанії Álvaro de Bazán відпрацьовуватимуть маневри готовності та високого рівня взаємодії. Планується вступ у групу турецького і румунського фрегатів, а також французького нафтового танкера для участі в навчаннях Sea Breeze в Чорному морі. Навчання стануть першим заходом групи SNMG-2 під іспанським командуванням.

Великобританія взяла участь у військових навчаннях блоку НАТО в арктичному регіоні і для цього направила туди свою атомний підводний човен HMS Trenchant, щоб «дати Росії попереджувальний сигнал». Британія направила атомний підводний човен-мисливця в Арктику для військових навчань в якості чіткого попередження президенту Росії Володимиру Путіну.

Військові навчання Північноатлантичного альянсу під кодовою назвою Дайнамік Монгус Dynamic Mongoose проводяться в безпосередній близькості від старої зони конфронтації в холодній війні в Гренландії, Ісландії та Великобританії. Разом з британським атомним човном у групі знаходяться підводні човни США, Франції, Норвегії та Німеччини. Їх супроводжують надводні військові кораблі і літаки. Сполучене королівство направило для участі в навчаннях два фрегата ASW, протичовнову субмарину, а також новий патрульний літак P-8 Poseidon.

***

Державний департамент США завершив розгляд та затвердив заявку на продаж Японії 105 надсучасних літаків п'ятого покоління на загальну суму понад $23 млрд. Про це йдеться в офіційному повідомленні Агентства з питань оборонного співробітництва та безпеки США.

"Продаж озброєння Японії дозволить підтримувати цілі зовнішньої політики та національної безпеки США шляхом підвищення рівня безпеки головного союзника, який є потужним гравцем в контексті політичної стабільності та економічного прогресу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Для американського національного інтересу важливо допомогти Японії у розвитку та підтримці сильної та ефективної здатності до самооборони", - підкреслили в американському відомстві.

Заявка на продаж озброєння Японії включає 63 літаки F-35A, призначених для звичайного зльоту й посадки (CTOL), а також 42 літаки короткого зльоту та вертикальної посадки F-35B. Крім того, до списку входять електронні бойові системи, обладнання для командування, зв'язку та розвідки, системи захищеної комунікації, навігації та ідентифікації. Пакет також включає інженерне, технічне та логістичне обслуговування.

Фінська компанія Patria розробила безпілотну систему, що дозволяє керувати БТР Patria AMV за допомогою мобільних мереж. Представники компанії оголосили про створення інноваційної системи дистанційного керування для своїх бойових машин Patria, що діє на базі стільникових мереж 4 та 5G. В рамках проекту RemoteFeel оператор зміг управляти бронетранспортером Patria AMV 8×8, що знаходиться за межами прямої видимості. При цьому операторський пульт оснащений за останнім словом техніки. Призначений для користувача інтерфейс містить такі функції як доповнена реальність і тактильний зворотний зв'язок. В ході тестування, передача даних здійснювалася через мережу 5G, що потенційно дозволяє використовувати безпілотну техніку на відстані сотень і тисяч кілометрів. У компанії зазначають, що система RemoteFeel може бути встановлена на бронетранспортерах Patria AMV XP, Patria 6×6 і AMV 8×8 без будь-яких серйозних змін в конструкції машин. Patria вже протягом декількох років послідовно розвиває свою систему важкого безпілотного наземного транспорту і є одним з лідерів у цьому сегменті. Компанія вперше публічно продемонструвала свій безпілотний БТР Patria AMV 8x8s на виставці European Land Robots Trial (ELROB) 2018 у Бельгії.

***

Бійці 95 бригади проводять тактико-спеціального навчання з бойовою стрільбою. Підрозділи відпрацьовують оперативність та своєчасність виконання поставлених завдань по відбиттю груп противника. Також десантники навчаються швидко орієнтуватися та адаптуватися до зміни умов й продовжують відпрацьовувати взаємодію між різними підрозділами. Під час навчань бійці 95 окремої десантно-штурмової бригади Збройні Сили України працюють з новими зразками вітчизняної бронетехніки. Зокрема мова йде про "Дозор-Б", бронеавтомобіль "Козак-2", та БТР-3.                                   

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток