Армійський вісник: вакцинація у військах, американські човни для ВМС, військова продукція на 10 мільярдів гривень

Армійський вісник: вакцинація у військах, американські човни для ВМС, військова продукція на 10 мільярдів гривень

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 


 

 

Президент України Володимир Зеленський планує вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 разом з військовими після того, як вакцину отримають українські медики.

За його словами, спершу має надійти майже 200 тисяч доз вакцини від компанії Pfizer для українських медиків, які контактують з хворими на COVID-19.

Також Зеленський виступає за те, щоб від COVID-19 вакцинувалися його батьки. Президент зазначив, що в Україні можуть бути скасовані певні карантинні обмеження для людей, які зробили щеплення або перехворіли на COVID-19.

*** 
Вісімдесят жорстко-корпусних надувних човни типу RHIB та RIB отримали Військово-Морські Сили України в рамках американської матеріально-технічної допомоги.

Нагадаємо, що 80 човнів доставили в Україну в січні цього року. Також повідомлялось, що до штатів військових частин морської піхоти ВМС України введені підрозділи на катерах.

ВМС України вже отримувало подібні плавзасоби. Зокрема у 2011 році, згідно з наказом Міноборони № 573, на озброєння було прийнято шлюпки з жорстким корпусом та надувними бортами Willard SF-540 та Willard SF-730. А у 2015 році, в рамках допомоги ВМСУ отримали від США п'ять швидкісних катерів Willard SF-730 та SF-11M — 7-мі та 11-метрових відповідно.

*** 
Міністерство оборони України отримає з державного резерву 6387 тонн дизельного пального вартістю 130,7 мільйона гривень.

Паливно-мастильні матеріали, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 08 лютого, відпускатимуться в порядку освіження запасів, що не були реалізовані у 2019 році. Міністерство оборони має оплатити отримане пальне протягом місяця.

*** 
Румунські фахівці допоможуть Військово-Морським Силам ЗСУ перейти на нові стандарти і порядок організації служби за стандартами Північноатлантичного альянсу.

Так, 8 лютого, у режимі онлайн-формату проведена українсько-румунську конференцію з питань розробки Положення про корабельну службу ВМС, повідомляє пресслужба флоту.

На конференції обговорили надання румунською стороною консультаційно-дорадчої допомоги, адже румунські ВМС проходили шлях переходу від власних стандартів на стандарти НАТО і добре знайомі з проблемами, які можуть виникати під час переформатування служби.


Працівника одного зі стратегічних підприємств Миколаєва завербували ФСБ, він отримав завдання зібрати інформацію щодо сучасної військової техніки для ЗС України.

Проте контррозвідники СБУ його викрили та задокументували, що для отримання доступу до технічної документації новітніх розробок, а саме закритих програм з використання безпілотних літальних апаратів, зловмисник намагався завербувати одного з керівників наукової установи.

Співробітники СБУ затримали агента російської спецслужби «на гарячому» під час контрольованої передачі «секретних даних». Наразі викритому агенту ФСБ повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.


Завдяки виконанню державного оборонного замовлення попереднього року, у 2021 році очікується постачання військової продукції на суму понад 10 мільярдів гривень.

Як повідомив Міністр оборони Андрій Таран, укладені у 2020 році контракти дозволяють Збройним Силам України отримати цьогоріч 10 млн штук боєприпасів, 3300 ракетно-артилерійських систем, 2700 приладів розвідки та спостереження, понад 320 автомобілів, понад 60 бронетранспортерів і броньованих машин, близько чотирьох десятків безпілотних авіаційних комплексів, а також шість літаків.

Планування заходів із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення відбувалося ще у 2020 році за діючим на той час законодавством. Процедури закупівлі за діючими контрактами продовжуються відповідно до попереднього законодавства. Наразі йде процес формування нормативно-правової бази для забезпечення виконання норм нового закону «Про оборонні закупівлі» та здійснюється перехід на планування заходів та бюджету.