Зараз в ефірі:

Армійський вісник: військові звання за стандартами НАТО, стрільби з БТР-4Е, огляд ОПК

10.01.2021
Армійський вісник: військові звання за стандартами НАТО, стрільби з БТР-4Е, огляд ОПК

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень — у програмі Армійський вісник.

 

 

 

 

 

 

Українські військові звання переведено на коди військових рангів НАТО.

Наказом Міністра оборони України впроваджується Перелік кодів військових рангів НАТО за стандартом НАТО STANAG 2116. Зазначений Перелік встановлює відповідність кодифікації військових звань військовослужбовців Збройних Сил України військовим рангам НАТО. Це ще один крок, що забезпечує взаємосумісність зі збройними силами держав-членів Альянсу, — повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

За його словами, підписаний наказ започатковує євроатлантичну трансформацію існуючої системи кадрового менеджменту на управління кар’єрою військовослужбовців за військовими званнями. Своєю чергою, це стане складовою частиною проєкту Концепції військової кадрової політики Збройних Сил України до 2025 року, йдеться у повідомленні на офіційному сайті Міноборони України.

***

У Збройних Силах України розпочинається вступна кампанія до військових коледжів сержантського складу. Про це інформує Головне управління персоналу — J1 ГШ ЗС.

На навчання до військових коледжів приймаються громадяни України віком від 17 до 30 років за результатами вступних іспитів або результатами зовнішнього незалежного оцінювання для здобуття освіти за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» із терміном навчання 2,5 роки.

Форма навчання — денна. Схема підготовки — курсант. Під час навчання курсанти коледжів користуються усіма конституційними правами й свободами та соціальними гарантіями, визначеними законодавством України, зокрема:

безкоштовне забезпечення речовим майном;
триразове харчування коштом держави;
безкоштовне медичне обслуговування для військовослужбовців у закладах охорони здоров’я Збройних Сил України;
оплачувана канікулярна відпустка (літом – 30 діб, взимку – 14 діб);
відпустка за сімейними обставинами терміном до 10 діб (зі збереженням грошового забезпечення);
за військовослужбовцями за контрактом, які прибули на навчання з військ, зберігається грошове забезпечення за попереднім місцем проходження служби;
курсанти, які мають сім’ї, на час навчання розміщуються у сімейних гуртожитках. У разі відсутності таких гуртожитків їм виплачується грошова компенсація за піднайом жилого приміщення.

Після закінчення навчання випускники коледжів отримують диплом фахового молодшого бакалавра та призначаються на посади сержантського і старшинського складу (командир взводу, командир катера, технік, начальник складу, начальник майстерні, начальник радіостанції тощо).

***

Військовослужбовці ООС провели бойові стрільби з БТР-4Е. Повідомляє Арміяinform

У районі проведення операції Об’єднаних сил з особовим складом механізованого батальйону однієї з окремих механізованих бригад відбулися заняття з бойовою стрільбою з озброєння БТР-4Е.

Військовослужбовці вражали різні типи мішеней на відстанях від 400 метрів до одного кілометра. Як зазначив заступник командира батальйону, ці та інші заходи з підвищення рівня бойової підготовки в підрозділі проводяться регулярно. І навіть тоді, коли підрозділ знаходиться у районі виконання бойових завдань, військовослужбовці відточують свою майстерність та завжди готові дати гідну відсіч ворогу.

***

«Конверт Героя» — проєкт увічнення пам’яті загиблих воїнів.

Для того, щоб увічнити пам’ять про кременчуківців, які загинули в протистоянні російській агресії на сході, їхні земляки й громадські організації та голова Кременчуцької спілки філателістів виступили з ініціативою випустити пам’ятні конверти із зображенням полеглих воїнів.

«У цій кривавій війні Кременчук втратив 40 своїх найкращих синів, — розповів голова ГО «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО» полковник запасу Володимир Поляков. — І перед кожним з нас стоїть відповідальне завдання – зберегти пам’ять про героїв і зростити на їхніх прикладах нові покоління воїнів-захисників.

Ветеран зазначив, що «Конверт Героя» — це не разова акція, а частка системної виховної роботи серед громадян. Сорок поштових конвертів із зображенням портретів полеглих будуть вручені членам сімей Героїв. Додаткові примірники подарують для використання в поштовій мережі за призначенням.

***

Вперше за роки незалежності України проведено Огляд оборонно-промислового комплексу. Про це інформує Урядовий портал.

У 2020 році Мінекономіки вперше в історії незалежної України провело Огляд національного ОПК. Головна мета роботи — оцінити спроможності оборонно-промислового комплексу України щодо задоволення потреб сектору безпеки й оборони в озброєнні, боєприпасах, військовій та спеціальній техніці з урахуванням актуальних воєнно-політичних загроз.

«Незважаючи на низку проблемних питань в ОПК, його наявний стан задовольняє основні потреби сектору безпеки і оборони України відповідно до сучасних викликів та загроз. Науковий та виробничий потенціал ОПК дозволяє при відповідному фінансуванні та співпраці з країнами-партнерами розробляти та забезпечувати виробництво сучасних зразків озброєння та військової техніки», — зазначила заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток