Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Вільха-М з 2021 року, комплекс Мисливець, модернізація ПТРК Javelin

10.05.2020
Армійський вісник: Вільха-М з 2021 року, комплекс Мисливець, модернізація ПТРК Javelin

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони від Юрія Стоянського. Все найцікавіше щотижня на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Веб ресурс Global Firepower оприлюднив оцінку сукупної військової потужності кожної з країн світу. Так, згідно з ним, у рейтингу найсильніших військових держав світу Україна посіла 27 сходинку зі 138, а серед країн Європи — 9 місце із 50! У своїх дослідженнях експерти Global Firepower оцінювали країни за 55-ма показниками, як-от: кількість зброї, військової техніки та чисельність армії. Також було враховано транспортну інфраструктуру, військовий бюджет, доступ до нафти тощо. За інформацією ресурсу SIPRI Україна в 2019 році витратила на оборону, 5,2 млрд доларів.

***

Серійне виробництво “Вільхи-М” розпочнеться з 2021 року. Таку інформацію надали представники українського оборонного підприємства у відповідь на запит журналістів “Донбас Реалії”. На КБ “Луч” також заявили, що питання щодо фінансування програми “Вільха-М” — вирішене. В конструкторському бюро очікують, що випробування нової коригованої ракети з дальністю ураження цілі до 120 км завершуються у другому кварталі цього року. У цей же період часу заплановані й фінальні випробування берегової версії ракетного комплексу РК-360МЦ “Нептун”. Коли нові ракетні комплекси КБ «Луч» з’являться на озброєнні Збройних Сил України, поки що невідомо. Мова йде про початок серійного виробництва.

***

Мобільний додаток для військових «Джура» поповнився топографією і тактичними знаками. Довідник тактичних знаків НАТО зручно пояснює рекруту затвердженні Наказом Генерального Штабу ЗСУ № 274 чинні тактичні знаки Збройних Сил України. Довідник із військової топографії дозволяє тримати під рукою необхідну інформацію, що не так просто запам’ятати. Раніше «Джура» вже поповнився візуалізацією 606 Наказу «Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення».

Також у додатку є розділ соціальний захист військових, в якому зібрані нормативні документи, що регламентують право на грошову допомогу, порядок отримання УБД, пільги військовим та інше. Серед важливих оновлень аплікації — Бойовий статут Сухопутних військ Збройних Сил України, а саме Частина ІІІ «Взвод, відділення, екіпаж танка». У січні 2020 року мобільна аплікація «Джура» поповнилась і медичним довідником. Загалом за пів року існування додатку ним вже користуються понад 25 тисяч юзерів. Щодня його встановлюють близько 100 нових користувачів. Нову версію додатку можна завантажити на Google Play.

***

Український роботизований спостережно-вогневий комплекс “Мисливець” зі стрілецьким бойовим модулем проходить випробування у зоні бойових дій на Донбасі. Нагадаємо, “Мисливець” створений вітчизняними фахівцями Конструкторського бюро “Роботікс”. РСВК “Мисливець” має радіус керування платформою 1500 м, який може бути розширений до 4000 метрів. Бойова платформа оснащена захищеним каналом зв’язку з діапазоном частот від 5 до 6 ГГц, що робить РСВК слабовразливим до дії ворожих засобів РЕБ.

Мисливець” адаптований для роботи в парі з кулеметом НСВТ-12,7, також може бути оснащений ПКТ 7,62, АГ-17 А, ПТУР тощо. Також він дуже легкий для свого класу, маса без вогневого засобу та БК близько 110 кг. Робот може працювати в режимі ведення вогню як одиночними пострілами, так і короткими чергами.

***

КБ «Південне» запатентувало безшумний мінометний постріл. Маскувальна дія тихого пострілу забезпечується шляхом блокування продуктів згоряння метального заряду усередині корпусу. Завдяки механізму рівень шуму під час стрільби з міномета прирівнюється до звуку стрілецької зброї з глушником. Раніше на Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека» українська приватна компанія «Рубін-2017» представила 82-мм безшумний міномет «Шепіт» власної розробки.

***

Лідер українського авіадвигунобудування "Івченко-Прогрес" святкує 75-річчя. Авіадвигуни, розроблені конструкторами "Івченко-Прогрес", застосовують на 66 типах літальних апаратів і їх модифікаціях у більш ніж 100 країнах світу. Підприємство також спеціалізується на газотурбінних двигунах промислового застосування. За підрахунками підприємства, загальний наробіток в експлуатації їхніх газотурбінних двигунів становить понад 300 млн годин. Це приблизно 35 000 років безперервно роботи. Підприємство розробило двигуни, які підіймають у небо найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак – Ан-225 "Мрію", Ан-125 "Руслан" та інші моделі літаків Антонова. Конструкторський геній колективу "Івченко-Прогрес" розробив унікальні двигуни, котрі встановили багато рекордів, як, наприклад, перший у світі найбільш потужний вертолітний двигун Д-136.

***

Конструктори КП «НВК «Іскра» представили проєкт рухомого автономного вторинного радіолокатора «Траса–М». Він працює в системі радіолокаційного впізнавання NATO у діапазоні системи радіолокаційного впізнавання «Пароль» і міжнародній системі управління повітряним рухом RBS. Розробники мали за мету створити радар, який здатний задовольнити потреби підрозділів РТВ та ЗРВ актуальною інформацією щодо державної приналежності повітряних об’єктів у контрольованому повітряному просторі. Раніше інший виріб від КП «НВК «Іскра» -  мобільна оглядова 3D РЛС 90К6Е, за підсумками випробувань, підтвердила свої заявлені тактико-технічні характеристики з виявлення БПЛА на різних висотах та максимальній дальності.

***

Українська компанія «Мотор Січ» створила новий навчально-тренувальний літак УТЛ-450. Він є прототипом Як-52 і призначений для професійної підготовки майбутніх пілотів. «Унікальний легкий літак УТЛ-450 проходить випробування — така крилата машина не має аналогів в Україні і має стати універсальним навчально-тренувальним апаратом», — зазначив президент АТ «Мотор Січ», Герой України В'ячеслав Богуслаєв.

Цитата: «Уже сьогодні ведуться переговори з Міністерством оборони України про те, щоб застосовувати цей літальний апарат не тільки для початкового навчання пілотів, а й для навчання, пов'язаного з озброєнням». За словами пілотів Сергія Філатова і Сергія Комина, яким довірили випробування УТЛ-450, він вийшов набагато могутнішим за свого попередника Як-52. Випробування тривають.

***

Фахівці США вперше за 20 років похвалили українські ракетні програми, зокрема нову протикорабельну крилату ракету «Нептун». Про це повідомляє Національний Промисловий Портал із посиланням на “Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння“. Так, українським ракетним розробкам було присвячено статтю авторитетного видання The National Interest. Незважаючи на те, що перші ракетні розробки у новітній історії України почали офіційно рекламуватися ще на міжнародній виставці озброєнь IDEX у 1999 році, досі експерти з США жодним чином не висловлювалися з цього приводу. Така оцінка українських союзників та партнерів разом із «занепокоєнням» РФ свідчить про серйозність нинішніх ракетних програм України та про вагомість досягнень. За даними Національної академії Наук України наша країна входить до ТОП-5 країн із повним циклом виробництва ракетно-космічної техніки.

***

Модернізований ПТРК Javelin  отримав нову універсальну бойову частину, що дозволить ефективно знищувати не тільки танки, але й піхоту противника. Головна особливість модернізації — нова бойова частина, в якій об’єднана осколково-фугасна та протитанкова тандемно-кумулятивна боєголовка. Таке рішення пов’язано із тим, що армія США на практиці досить рідко використовує Javelin для знищення танків через їх майже повну відсутність у противників, з яким американська армія воює останні декілька десятків років. Водночас звичайною ціллю для Javelin стали снайпери, пікапи з кулеметами та доти. Але кумулятивна бойова частина ракети проти таких цілей не є ефективною, тому з 2012 року розпочались роботи над оновленням боєголовки. Нагадаємо, що дальність пострілу ПТРК становить 2,5 км, а вірогідність знищення цілі оцінюється у 96%.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток