Зараз в ефірі:

Армійський вісник: виробництво Bayraktar в Україні, оцінювання ССО НАТО, допомога від США

17.10.2021
Армійський вісник: виробництво Bayraktar в Україні, оцінювання ССО НАТО, допомога від США

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу за підсумками зустрічі з главою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу зазначив, що на даний час не залишилося ніяких перешкод для реалізації в Україні проєкту з виробництва турецьких ударних безпілотників Bayraktar.

Про це повідомляє Арміяinform.

"Що стосується будівництва Bayraktar в Україні, вважаю, що цей проєкт уже відбувся. Тому що він користується політичним патронатом президентів Туреччини і України. Була низка перешкод на шляху до його реалізації, але всі вони усунуті, і сьогодні ми із задоволенням відзначили, що є вже земельна ділянка, на якій буде збудовано завод", — зауважив Кулеба.

За його словами, свою справу для реалізації проєкту політики вже зробили, тепер черга за бізнесом.

***

КБ «Південне», ВАТ «Київський завод “Меридіан” імені С. П. Корольова», компанія «Спаринг-Віст Центр» продовжують реалізовувати амбітний британсько-український проєкт з освоєння Місяця. Він є частиною програми «Артеміда» Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA), яка полягає у висадці першої жінки та чоловіка на супутник Землі й запланована на поточне десятиліття. Програмі передуватимуть численні дослідження, аналізи й експедиції місяцеходів, у яких, власне, і візьмуть участь українські підприємства.

Про це повідомляє Арміяinform.

Варто додати, що цей британсько-український проєкт належить українцеві та засновникові британської компанії Spacebit Павлові Танасюку. Він доставить на Місяць робота-павука Asagumo, що складається з «коробки» (основи кубічної форми) та чотирьох «лапок». Така форма зумовлена ландшафтом, яким пересуватиметься місяцехід. Завдання Asagumo — дослідити лавові печери на Місяці, що можуть стати потенційним прихистком для людей.

Першими до розроблення місяцехода Asagumo приєднались інженери КБ «Південне». Вони допомагають тестувати робота у вібраційних дослідженнях та у вакуумній камері. Також деякі деталі будуть змонтовані саме на цьому підприємстві.

Крім того, до розроблення місяцехода долучилися львівські інженери з компанії «Спаринг-Віст Центр». Для Міністерства оборони України компанія виробляє засоби радіаційного контролю та піротехнічну продукцію під торговою маркою «Екотест». Варто додати, що фахівці компанії розробили унікальні радіаційні датчики для підводного середовища після катастрофи на атомній електростанції у Фукусімі.

У рамках першої місії на Місяці встановлять титановий прапор України на згадку про внесок держави у міжнародну космічну діяльність. Український прапор надрукували на 3D-принтері з вітчизняного титану.

***

Військовослужбовці тактичної групи 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго пройшли оцінювання НАТО та можуть бути залучені до Сил реагування НАТО.

Пресслужба тактичної групи повідомляє, що вони «здолали важкий шлях задля приєднання до міжнародної сім’ї НАТО та виконали всі вимоги стандартів Альянсу для спроможності виконувати бойові завдання пліч-о-пліч з іноземними партнерами. Заступання на бойове чергування NATO Response Force — це великий крок для української армії та подолання старої системи для створення нових штатів, можливостей і стандартів. Командування частини вітає військовослужбовців з проходженням оцінювання».

Оцінювання НАТО першого рівня NEL-1 військовослужбовці пройшли під час багатонаціональних навчань «Silver Saber – 21».

У Вінниці під головуванням командувача Повітряних Сил ЗС України генерал-майора Миколи Олещука за участю генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» Юрія Гусєва, керівників авіаремонтних підприємств і військових представництв Міноборони обговорено питання ремонту й модернізації авіатехніки.

Про це повідомляє Арміяinform.

Під час спільної наради були проаналізовані як уже проведені заходи з відновлення, підтримання справності та модернізації авіаційної техніки, так і перспективні — на 2022 рік. Водночас розглядали не лише фінансові, а й технічні питання, зокрема йшлося про якість ремонту авіаційної техніки та оперативність усунення несправностей. Окремо учасники наради обговорили організацію проведення ремонту й модернізації авіаційної техніки в рамках реалізації імпортозаміщення.

Варто зауважити, що цього року Командування Повітряних Сил разом з підприємствами «Укроборонпрому» відновило 27 одиниць авіаційної техніки.

***

У рамках реалізації надання додаткової безпекової допомоги від Уряду Сполучених Штатів Збройним Силам України за результатами домовленостей, досягнутих під час нещодавнього візиту Президента Володимира Зеленського до США, в Україну прибули вантажі міжнародної технічної допомоги.

Повідомляє МОУ.

Окрім раніше погодженого обсягу у 250 млн доларів, Україна отримує від американських партнерів медичне майно, озброєння, необхідні боєприпаси, високоточне озброєння та засоби радіолокаційного спостереження ще на 60 млн доларів. Вантажі надходять декількома партіями, одна з яких прибула сьогодні, 10 жовтня, до Міжнародного аеропорту «Бориспіль».

Загалом, починаючи із 2014 року Україна отримала матеріально-технічної підтримки від США на загальну суму понад 2 млрд доларів.

Надання додаткової безпекової допомоги від Уряду Сполучених Штатів Збройним Силам України є черговим свідченням непорушного стратегічного партнерства між нашими державами.

Нагадаємо, на початку вересня 2021 року у межах робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки було підписано Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Міністерствами оборони України та США і Угоду між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про проєкти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток