Армійський вісник: виробництво ВОГ-17, випробування танка Leopard 2, бронемашина Lynx Combat Support Vehicle

Армійський вісник: виробництво ВОГ-17, випробування танка Leopard 2, бронемашина Lynx Combat Support Vehicle

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

На Шосткинському заводі «Імпульс», що входить до складу Укроборонпрому, розгорнуть перше в історії України серійне виробництво боєприпасів для 30-мм автоматичних гранатометів.

Це стало результатом плідного державно-приватного партнерства з ТОВ «Спеціальне конструкторське бюро «Вектор-В», який розробив боєприпас, повідомляють в Укроборонпромі.

Раніше такі боєприпаси закуповувались за кордоном, зокрема у Польщі. Наразі ТОВ «СКБ «Вектор-В» як розробник та ДП «Шосткинський завод «Імпульс» як виробник об'єднуються для забезпечення критичної потреби українського війська у боєприпасах для підствольних та автоматичних гранатометів.

Київська компанія «СКБ «Вектор-В» розробила постріли ВОГ-17В та ВОГ-40В для 30-мм автоматичних гранатометів типу АГС-17, КБА-117, КБА-119, постріли ВОГ-40В для підствольних гранатометів типу ГП-25, а також постріл V40x53 для 40-мм автоматичного гранатомета та постріли V40х46 для підствольників типу М203.

***
Запорізький державний авіаремонтний завод «МіГремонт» і військові випробувачі проводять попередні льотні випробування нової модифікації навчально-бойового літака Су-27УП2М.

Модернізований Су-27 дообладнали новим навігаційно-інформаційним комплексом, нашоломною системою цілевказання та індикації, автоматичною системою викиду теплових пасток та бортовим обчислювачем, все це має розширити бойові можливості літака у повітряному бою та при знищенні наземних цілей.

Модернізований Су-27УП2М проходить льотні випробування.

Льотним випробуванням передували наземні. Наразі дослідний літак вже здійснив 33 польоти та провів у повітрі близько 40 годин, під час яких проводилась оцінка його характеристик.

Наступним кроком стануть державні випробування.

*** 
Оборонні відомства Ізраїлю та Німеччини провели першу серію випробувань танка Leopard 2, оснащеного комплексом активного захисту Trophy ізраїльського виробництва.

Випробування відбувались на німецькій території.

Відомо, що до проведення випробувань в якості субпідрядників були залучені ізраїльська оборонна компанія Rafael як виробник комплексу Trophy та німецький оборонний концерн Krauss-Maffei Wegmann, який виконує установку Trophy на танки Leopard 2.

Тести показали, що Trophy може нейтралізувати понад 90% загроз, які можуть виникнути для Leopard 2 на полі бою.

Контракт на постачання комплексів активного захисту Trophy, Німеччина та Ізраїль уклали в лютому 2021 року. Вартість угоди — 48 мільйонів доларів, і за ці гроші бундесвер отримає лише 23 комплекти Trophy, які будуть використані для оснащення лише 18 танків Leopard 2.

*** 
Агентство оборонних закупівель армії Франції проводить випробування самохідного мінометного комплексу калібром 120 міліметрів на базі бронеавтомобіля Griffon. Цей комплекс має позначення Griffon MEPAC, оснащений 120-мм мінометом 2R2M від компанії Thales.

Замовлення на розробку самохідного міномета Griffon MEPAC агенція DGA дала в грудні 2019 року, над системою працював консорціум в складікомпаній Nexter, ARQUUS і Thales. Французька армія має отримати 54 самохідні артустановки Griffon MEPAC, поставки перших систем заплановані на кінець 2023 року.

Також відомо, що системи Griffon MEPAC можуть для самозахисту оснащуватись бойовими модулями T2, які містять один 40-мм автоматичний гранатомет та один кулемет калібром 7,62 мм або 12,7 мм.

*** 
Німецький концерн Rheinmetall представив нову броньовано ремонтно-евакуаційну бойову машину Lynx Combat Support Vehicle.

Бронемашина розроблена австралійськими інженерами та виготовлена з використанням сталі та галузевої мережі Rheinmetall.

Німецький концерн є найбільшим постачальник військової техніки для сил оборони Австралії.

До завдань Lynx Combat Support Vehicle входить ремонт, евакуація, логістична, а також маневрова підтримка.

Сучасний Lynx CSV поєднує безліч функцій: несе на собі додатковий запас палива для дозаправки передових сил, має резервне джерело живлення, щоб прямо на полі бою заряджати акумулятори, може підвозити боєприпаси та запчастини, руйнувати перешкоди та виконати інженерні роботи.

Кран, встановлений на даху, здатний підіймати понад п’ять тонн, що дозволяє йому тягнути інші транспортні засоби, використовуючи змінний силовий агрегат; та пристосування для земляних робіт.

Бойовий модуль може бути озброєний 7,62, 12,7-мм кулеметами та автоматичним 40-мм гранатометом.