Армійський вісник: виставка Milipol Paris-2021, навчання ВИДРА-21, чергова допомога від США Україні

Армійський вісник: виставка Milipol Paris-2021, навчання ВИДРА-21, чергова допомога від США Україні

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Міністерство оборони України продовжує поглиблення двосторонніх і багатосторонніх відносин на виконання завдань оборонної реформи.

Про це повідомляє Міноборони України.

Делегація українського оборонного відомства на чолі із заступником Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Юлієм Гере взяла участь у міжнародній виставці Milipol Paris-2021, що проходила у Парижі.

Українська сторона ознайомилася із досягненнями та тенденціями розвитку сучасних озброєнь і цифрових технологій в оборонній промисловості як Французької Республіки, так і держав-учасниць виставкових заходів.

У межах візиту заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації обговорив з представниками воєнно-політичного керівництва держав-партнерів, зокрема Французької Республіки, питання подальшої підтримки України та допомоги Збройним Силам у протистоянні російській агресії, а також нарощуванні оперативних спроможностей.

Юлій Гере провів низку переговорів з учасниками міжнародної виставки за напрямами подальшого розвитку взаємовигідного співробітництва з питань цифрової трансформації, інформаційних технологій, автоматизації, інформатизації та інформаційної безпеки, зокрема й кібербезпеки, та відповідних інноваційних технологій у сфері оборони.

Milipol Paris — міжнародна виставка засобів і систем безпеки. Протягом багатьох десятиліть виставка користується в усьому світі статусом провідного заходу, присвяченого безпеці. Milipol Paris — це форум для презентації останніх технологічних інновацій у цій галузі, ефективного задоволення потреб сектору в цілому, а також для вирішення поточних загроз та небезпек.

***

У рамках тренувальної місії ЗС Великої Британії операції «Орбітал» в оперативному командуванні «Захід» триває курс штабного планування за участю американських і британських інструкторів.

Про це інформує служба зв’язків з громадськістю ОК «Захід».

Мета заходу — вивчення принципів і підходів щодо етапу штабного планування операцій за процедурами, що застосовуються у збройних силах країн НАТО, та обмін досвідом і набуття знань, які дуже важливі у досягненні взаємосумісності з підрозділами збройних сил країн НАТО.

Нагадаю у 2015 році уряд Великої Британії за підтримки Палати лордів ухвалив рішення про створення тренувальної групи британських інструкторів і направлення військового персоналу в Україну для надання допомоги з розвитку оперативних і бойових можливостей Збройних Сил України. У програмі операції «Орбітал» використано фахову підготовку для тисяч українських військовослужбовців.

***

Минулого тижня командування Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького взяло участь у командно-штабному навчанні «ВИДРА-21», організованому 18-ю механізованою дивізією імені генерала Тадеуша Бука ЗС Республіки Польща на полігоні поблизу Любліна.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

Мета щорічних командно-штабних навчань — оцінювання персоналу штабу ЛитПолУкрбриг з планування, організації та проведення тактичних заходів під час хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної загрози й удосконалення можливостей управління простором бойових дій під час поточних операцій. Протягом тижня командно-штабного навчання «ВИДРА-21» було організоване покращення сумісності та спроможностей особового складу ЛитПолУкрбриг і 18-ї механізованої дивізії щодо планування, зміцнення співробітництва між особовим складом та оцінювання ведення тактичних дій під час прикриття підрозділів у бою.

Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», відправила до США танк БМ «Оплот» у рамках виконання контракту про виготовлення та відвантаження цієї бойової машини.

Про це повідомив генеральний директор компанії Вадим Ноздря.

Цю бойову техніку було виготовлено на заводі імені В.О. Малишева та передано спочатку до ДК «Укрспецекспорт», оскільки вона є спецекспортером і має відповідні повноваження.

Нагадаємо, що БМ «Оплот» є основним бойовим танком українського виробництва з вітчизняних комплектуючих. Танк є докорінною модернізацією танка Т-84У «Оплот» та найновішим представником цієї серії танків. У травні 2009 року танк був прийнятий на озброєння Збройних Сил України. А його серійне виробництво танків почалось у 2013 році.

Він призначений для ураження вогнем усіх видів наземних і низьколітаючих на малих швидкостях повітряних цілей в умовах вогневої протидії противника.

В Україну прибув черговий вантаж міжнародної технічної допомоги від Уряду Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Це вже друга партія від американських партнерів для потреб Збройних Сил України за результатами домовленостей, досягнутих під час нещодавнього візиту Президента Володимира Зеленського до США. Перша партія, що включала медичне майно, озброєння, боєприпаси, високоточне озброєння та засоби радіолокаційного спостереження, прибула минулого тижня.

Найближчим часом очікується надходження ще однієї, третьої партії вантажу від Уряду Сполучених Штатів Америки.

Загальна сума матеріальних засобів від США Україні за результатами домовленостей, досягнутих під час нещодавнього візиту Президента Володимира Зеленського до США, становить 60 млн доларів. Вона надається додатково до раніше погодженого обсягу у 250 млн доларів.