Армійський вісник: Виставка ОПК «MSPO-2021», Спорт для ветеранів, Рмонт МТЛБ

Армійський вісник: Виставка ОПК «MSPO-2021», Спорт для ветеранів, Рмонт МТЛБ

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

У межах підготовки до навчань Saber Червction 2021 у Німеччині українські десантники відпрацювали водіння бойових машин в умовах складної місцевості та в темну пору доби.

Про це повідомляється на сайті Збройних Сил України.

Згідно з планом занять було передбачено водіння бойових машин у колоні, причому без освітлення, за допомогою приладів нічного бачення. Також у межах занять були відпрацьовані питання евакуації бронемашин у лісостеповій місцевості за допомогою спеціальної техніки.

За словами заступника командира окремого аеромобільного батальйону окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗС України — голови української делегації майора Сергія Мирного, воїни-десантники продемонстрували високу навченість та підготовку водіння бойової техніки в різних умовах.

Нагадаю, що під час багатонаціонального тактичного навчання Saber Червction 2021, яке незабаром розпочнеться в Німеччині, Україну представлятиме ротна тактична група 122-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї бригади Десантно-штурмових військ ЗС України.

***

Державне підприємство «Харківський автомобільний завод», яке входить до складу Укроборонпрому, розпочало виконання ремонтних робіт за новими договорами з Міністерством оборони України.

Про це інформує пресслужба концерну.

Завод відновлює кілька десятків одиниць військових машин МТЛБ і багатовісних колісних тягачів МАЗ-537. Техніка буде повністю розібрана, всі вузли та агрегати відремонтують або замінять на нові, після чого машини будуть зібрані та пройдуть обкатку з подальшою передачею до військових частин.

Виконання цього великого замовлення підприємство планує завершити наприкінці листопада поточного року згідно з умовами державних контрактів. 

Також цьогоріч завод має намір укласти низку нових договорів.

Нагадаю, Харківський автомобільний завод є одним із небагатьох підприємств українського оборонно-промислового комплексу, яке спеціалізується на ремонті машин, колісних і гусеничних тягачів, інженерної техніки, бронетранспортерів, колісних вантажівок і тракторів, автобусів та агрегатів до техніки військового призначення.

***

Підприємства Концерну взяли участь у 29-ій Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2021, яка відбувається у Польщі з 7 по 10 вересня.

Про це повідомляє пресслужба Укроборонпрому.

Загальну експозицію державних та приватних вітчизняних зброярів організувала Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «ПРОГРЕС».

Державне Київське конструкторське бюро «Луч» ознайомлює учасників і відвідувачів форуму з ракетним комплексом «Нептун» і реактивною системою залпового вогню «Вільха». Шосткинський завод «Імпульс» презентує перспективні підривачі та капсулі боєприпасів, а «ПРОГРЕС» – нову керамо-полімерну композитну броню для додаткового захисту легкоброньованої техніки.

В об’єднаній експозиції представлено продукцію підприємств Укроборонпрому: Конотопського авіаремонтного заводу «АВІАКОН», Луцького ремонтного заводу «Мотор», Ізюмського приладобудівного заводу, Миколаївського авіаремонтного заводу «НАРП», а також приватних оборонних компаній.

Спецекспортери Концерну під час виставки активно працюють над просуванням продукції підприємств українського ОПК на східноєвропейському ринку та шукають партнерів для реалізації спільних проєктів зі зміцнення обороноздатності держави.

***

На базі Багатонаціонального міжвидового центру з підтримки боєготовності, що в Німеччині, під час заходів з підготовки до багатонаціонального тактичного навчання Saber Червction 2021 наші десантники організували для військовослужбовців Збройних Сил США виставку наявних зразків озброєння та військової техніки.

Про це інформує пресслужба Командування ДШВ ЗСУ,

Напередодні українські марунові берети також мали змогу ознайомитися зі зразками озброєння і військової техніки країн-партнерів.

Українські та американські військові змогли поспілкуватися щодо технічних характеристик, експлуатації та практичного застосування військового озброєння в різних видах бою, тактичних діях та навчаннях.

Нагадаю, що в навчанні Saber Червction 2021 візьмуть участь військовослужбовці з понад двадцяти країн-членів НАТО та інших держав. Україну представлятиме ротна тактична група окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗС України.

***

Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону, який передбачає на законодавчому рівні створення окремого напряму спорту – спорту ветеранів війни.

Про це інформує Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Метою законопроєкту є:

  • створення умов для забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту ветеранів війни.
  • сприяння участі ветеранів війни у спортивних змаганнях, зокрема міжнародних.
  • створення належних умов для розвитку системи фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни.

Законопроєктом передбачається залучення ветеранів війни та членів їхніх сімей до занять певним видом спорту, їх участь у міжнародних та інших спортивних заходах, психологічній та соціальній адаптації через спортивну діяльність, підготовку збірних команд України з числа ветеранів війни та їхню участь в міжнародних спортивних змаганнях.