Зараз в ефірі:

Армійський вісник: запуск ПТРК «Джавелін», турецькі БПЛА, МіГ-29МУ1 для ЗСУ

27.06.2021
Армійський вісник: запуск ПТРК «Джавелін», турецькі БПЛА, МіГ-29МУ1 для ЗСУ

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Підрозділи окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» виконують вогневі завдання з бойовою стрільбою. У навчаннях беруть участь розрахунки самохідних протитанкових ракетних комплексів «Штурм», буксируваних протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра» та підрозділи гаубичної артилерії. Про це повідомляє Армія Inform

Розрахунки бойових машин «Штурм» успішно виконали поставлені завдання. Вони здійснили чотири пуски протитанкових керованих ракет і знищили чотири макети броньованої техніки.

Одразу за «Штурмами» вогонь відкрили «Рапіри». Артилерійські снайпери стріляли з гармати МТ-12 по мішенях напівпрямим наведенням штатними боєприпасами. Варто зауважити, що деякі військовослужбовці вперше виконували вогневі завдання. Попри це, жоден постріл не був витрачений даремно — усі цілі артилеристи знищували першим пострілом.

Варто також додати, що вся артилерія українського війська розміщена в районах відведення. Однак бойові злагодження й тренування не припиняються. Підрозділи постійно відточують нові прийоми та навички, здобуті в боях на Донбасі. Невдовзі, відповідно до плану бойової підготовки, бойові стрільби штатними боєприпасами на велику дальність здійснюватимуть підрозділи гаубичної артилерії. 

Бойові БПЛА, які Україна придбала у Туреччини, потрібні перш за все для стримування Росії, для захисту, а не для нападу. Але у разі розв’язання широкомасштабного конфлікту Росією, Україна готова застосовувати БПЛА. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, спілкуючись із журналістами за результатами дипломатичного форуму в Анталії

За словами міністра, бойові дрони, як й інші види озброєння, відіграють важливу роль у стримуванні Росії. Він відзначив українсько-турецьку співпрацю у секторі ВПК, зокрема за напрямом БПЛА.

"Турецькі безпілотники дуже хороші. Туреччина не піддається тиску Росії. Це країна, яка має самоповагу та повагу інших країн. І наша угода (по БПЛА – ред.), вигідна обом сторонам. Стратегічно ми хочемо реалізувати дві цілі: аби турецькі дрони оснащували українськими двигунами та локалізувати виробництво дротів в Україні. Ми працюємо з турецькими партнерами за обома цими напрямками, успішні в цьому", – підкреслив Кулеба.

***

ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», передало Повітряним Силам ЗСУ черговий винищувач МіГ-29МУ1 після капітального ремонту та модернізації. Про це інформує пресслужба «Укроборонпрому».

Фахівці заводу провели модернізацію систем і обладнання та продовжили ресурсні показники винищувача. Зокрема, МіГ-29МУ1 отримав нову авіоніку та капітально відремонтовані двигуни.

Літак тепер має збільшену точність навігації і дальність застосування автоматизованих засобів інструментальної посадки. Це стало можливим завдяки інтегрованому в бортове радіоелектронне обладнання приймачу системи супутникової навігації. Крім того, було здійснено заміну блока приймача бортової РЛС, що дало змогу підвищити її надійність за рахунок використання нової, більш сучасної елементної бази. Насамкінець розширено спектр частот радіостанції під вимоги ІКАО.

Зазначається, що роботи були виконані в рамках державного оборонного замовлення. Літак успішно здійснив випробувальні польоти та відбув до місця дислокації ПС ЗС України.

На борту есмінця HMS Defender міністр з питань оборонних закупівель Великої Британії Джеремі Квін та заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк підписали Меморандум про реалізацію проєктів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та ВМС України. Про це повідомляє Армія Inform

Меморандум передбачає Передачу 2 протимінних кораблів – тральщиків класу Sandown, які наразі перебувають у складі Королівського флоту Великої Британії, спільне проєктування та будівництво військових кораблів, зокрема 8 ракетних катерів, в Україні та Великій Британії, та будівництво 2 баз ВМС України на Азовському та Чорному морях.

Реалізація усіх цих проєктів дозволить не лише посилити боєздатність національного військового флоту, а і сприятиме забезпеченню стабільності та зміцненню безпекової ситуації в Азово-Чорноморському регіоні.

У церемонії підписання Меморандуму взяли участь Секретар РНБО України Олексій Данілов, Перший Морський Лорд Великої Британії адмірал Тоні Радакін та Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Міністр з питань оборонних закупівель Великої Британії Джеремі Квін зауважив, що для нього велика честь перебувати в Одесі, адже це ще один важливий крок вперед в питаннях розвитку взаємовідносин і поглиблення співробітництва між Україною та Великою Британією.

Україна продовжує нарощувати свої потужності у сфері забезпечення власних збройних сил складниками вітчизняного виробництва і до кінця 2021 року планує виробити 20 комплектів лопатей для гелікоптерів Мі-8 й Мі-24.

"З 2022 року підприємство розраховує на щорічний випуск щонайменше 60 таких комплектів, що у перспективі має повністю покрити потреби українських експлуатантів Мі-8 й Мі-24", – зазначив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Ігор Копитін у коментарі Укрінформу.

За його словами, лопаті будуть вироблені з металу та композиту, а кожний з комплектів буде розрахований під конкретну характеристику гвинтокрила важкого типу 

За його словами, лопаті будуть вироблені з металу та композиту, а кожний з комплектів буде розрахований під конкретну характеристику гвинтокрила важкого типу вагою 10-12 тонн.

За словами Ігоря Копитіна, створення лопатей гвинтів для гелікоптерів у країні є надзвичайно важливим процесом, адже на сьогодні є проблеми з їхньою закупівлею за кордоном, зокрема через збройний конфлікт на сході.

Створення вітчизняних лопатей допоможе Україні налагодити свій замкнений цикл виробництва гелікоптерів та уникнути залежності від інших країн-виробників, серед них – США, РФ та Китай.

Наразі щонайменше чотири бригади армійської авіації, які оснащені Мі-24, очікують на заміну лопатей через зношеність.

***

На базі 184-го Навчального центру Національної академії завершилися чергові курси підготовки операторів ПТРК «Джавелін». Це вже не перший випуск фахівців відповідних систем озброєння Школи протитанкової артилерії навчального артилерійського полку Центру. Про це повідомляє Армія Inform

Як розповів тимчасовий виконувач обов’язків заступника командира навчального артилерійського полку — начальник відділення організації навчального процесу підполковник Микола Ханас, двотижневий курс підготовки пролетів швидко. На початковому етапі майбутні оператори ознайомилися з призначенням, будовою, тактико-технічними характеристиками, принципом дії, особливостями застосування цього протитанкового ракетного комплексу. Насамкінець здійснили численні контрольні вправи й виконали пуски на тренажерах. А вінцем підготовки стали власне демонстраційні тренувально-бойові пуски з ПТРК «Джавелін».

Цього разу Школа протитанкової артилерії випустила понад три десятки «вбивць» ворожих танків. А загалом за час підготовки операторів ПТРК «Джавелін» ‒ близько ста таких вузькопрофільних спеціалістів, які вкрай потрібні нашому війську! Всі, хто навчався на Курсі, отримали сертифікати відповідного зразка.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток