"Артилерія себе зарекомендувала під час АТО і заслужено зветься "богом війни" - заступник командувача ракетних військ артилерії ЗСУ

"Артилерія себе зарекомендувала під час АТО і заслужено зветься "богом війни" - заступник командувача ракетних військ артилерії ЗСУ

У студії "Армії FM" начальник штабу, заступник командувача ракетних військ артилерії ЗС України Юрій Ярусевич. 

- Чи є традиції, як ви святкуєте професійне сято?

Традиційно, впродовж десятиліть напередодні Дня ракетних військ та артилерії проодиться змагання найкращих артилерійських батарей. Такі змагання проодились чора. були нагороджені преміями - це батарея 30 ОМБр, дві батареї 26-ї ОМБр та реактина батарея 81-ї ОМБр. Зараз на полігоні під Києвом за участі Президента відбуваються покази новітнього озброєння та способів застосування ракетних військ та артилерії. Присутні ветерани, командувачі. Ми запрошуємо гостей і у вузькому колективі святкуємо.

- У порівнянні з початком війни, що змінилось в артилерії?

Люди змінились однозначно: патріотизм, відповідальність. Змінилось озброєння. Якщо порівняти артилерію 2014 року і 2017 року - це суттєва різниця. І модернізуються, і закуповуються зразки озброєння. Створена нова артилерійська бригада "Піон" 2С7, 203 мм, ми з реактивного артилерійського полку створили реактивну бригаду, створена 406 бригада морської піхоти, 2 реактивний полк ВМС, 44 та 40 артилерійські бригади. За ці три роки було багато відновлено та створено нових частин. Найбільший тягар війни несе піхота, але вогнева підтримка здійснюється завдяки підрозділам. В ході війни артилерія себе зарекомендувала і заслужено називається "богом війни".

- Скільки Ви в артилерії?

29 років. наразі я б не обрав інший профіль. Захисник Вітчизни - це почесно. За професією я ракетник, я не шкодую. 

- Якщо порівняти навчання і підготовку за тридцять років, які відбулись зміни?

Сьогодні набагато, з одного боку, праця артилериста полегшилась, бо є багато нових технологій, а в тій далекі часи все робилось вручну за допомогою олівця, калькулятора та лінійки. Ми підтримуємо добрі стосунки з Армією SOS, волонтерський рух дав добрий поштовх автоматизації процесів управління і підготовки до стрільби. 

- Привітайте колег!

Хочу привітати артилеристів, які знаходяться в АТО. Побільше спокійних днів без стрільби! Повертайтесь додому! Ветеранам і курсантам - побажаю мирного неба, миру, миру і ще раз миру, але після нашої перемоги!