Автомат почищений, кулемет блищить, в гранатометі уже заряджена граната, — військовослужбовець В’ячеслав Зайцев

Автомат почищений, кулемет блищить, в гранатометі уже заряджена граната, — військовослужбовець В’ячеслав Зайцев

Про ситуацію в Запорізькій області в ефірі Армія FM розповів колишній кіборг, історик за фахом В’ячеслав Зайцев, який восени 2014 року боронив Донецький аеропорт. З початком повномасштабного вторгнення він знову вступив до лав Збройних Сил України.

 

 

 

 

Андрій Давидов: Розкажіть, будь ласка, яка зараз ситуація в Запоріжжі та області?

В’ячеслав Зайцев: Запоріжжя зараз перетворюється на фортецю. Місто Запоріжжя та місто Дніпро — це шлях на Київ. І якщо якимось чином вони пройдуть через ці міста, то питання Києва може бути вирішене. Але судячи з того, які на півночі відбуваються події, що для них є проблемою захопити Суми та Чернігів, то до Запоріжжя вони точно не пройдуть.

Триває облаштування блокпостів та окопів. Також встановлюються різні перепони, зокрема їжаки, стіни з бетоноблоків, мішків із піском. Розташовуються підрозділи у різних місцях, навколо Запоріжжя теж. Вже обладнано оборонні пункти. Тому пройти через Запоріжжя буде дуже важко. Зараз ставлення до росії в усіх дуже негативне. Росія веде війну не за законами, якщо дивитися на Маріуполь, Харків, Суми, Чернігів. У містах, які найбільше піддавалися бомбардуванням, вони просто намагаються влаштувати геноцид.

Настрій у запоріжців дуже бойовий, усі готові тримати оборону: від армійців, бійців територіальної оборони і до простих людей. На кожному блокпості зараз є по декілька ящиків з коктейлями молотова, якими ми будемо зустрічати російських звірів, якщо вони до нас підійдуть. На жаль, в області у нас залишаються окупованими міста Василівка, Енергодар, Мелітополь, Бердянськ, а також деякі села.

За наявною інформацією, окупанти грабують місцевих жителів, у дітей забирають телефони. Намагаються утворювати свої державні органи. Їм вдалося це зробити у Василівці, Енергодарі та Мелітополі. Їм назустріч пішли партії «Опозиційна платформа — за життя» та «Опозиційний блок». Мене це не здивувало, адже ці партії давно вже фінансувалися з-за поребрика, тож було цілком зрозуміло, що вони підуть на зраду. Але люди у цих містах чинять спротив. Вони продовжують виходити на площі та майдани, показуючи, що ці міста — Україна. Там немає проросійських мітингів, а відтак і так званої підтримки окупантів.

Є й позитивні новини. Нещодавно ми відвоювали декілька сіл, наступ окупантів загальмувався. Російські військовослужбовці деморалізовані, у них великі втрати. Зараз нам треба захищати своє, а ворогу втікати, щоб не стати добривом для нашої землі.

Андрій Давидов: Хто долучається до оборони Запорізької області? Чи є серед добровольців цивільні громадяни, можливо, колишні військовослужбовці, правоохоронці?

В’ячеслав Зайцев: До мене постійно надходять запити про влаштування людей до територіальної оборони. Зараз величезна черга для вступу у тероборону. Немає місць і в Національній гвардії, і в лавах Збройних Сил України. Охочих багато. Це прості люди. Наприклад, мої колеги — історики з національного заповідника «Хортиця», депутати запорізької міської та обласної ради. На захист нашої України стали її кращі сини та доньки.

Андрій Давидов: Тобто в козацькому краї у сучасників козацький характер?!

В’ячеслав Зайцев: Так, тримаємо оборону. Автомат почищений, кулемет блищить, у гранатометі вже заряджена граната.