"Бізнес - це взаємна довіра. Я довіряю державі, а вона довіряє мені" - Сергій Райхман

"Бізнес - це взаємна довіра. Я довіряю державі, а вона довіряє мені" - Сергій Райхман

Доброго підвечір'я! З вами Андрій Козінчук та розвідник Сергій Райхман. Говоримо про бізнес ветеранів

- Як ти потрапив в АТО?

До війни я жив у Росії, коли все почалось - у мене не було сумнівів, я поїхав у Харків до сина. Це захист своєї дитини, все дуже просто. Ніяких ідеологічних речей ви від мене не почуєте. Все дуже просто: родина, воєнкомат і велике бажання їх захистити.

- Мені подобаються такі історії. Чим ти займався до війни?

Це був малий бізнес, кондиціонери та вентиляція. А потім все закінчилось, коли я поїхав. 

- Після війни ти повернувся додому? Що далі?

Перед дембелем я розумів, що накривати буде. Тому зі старту думав, чим зайнятись, щоб не було лишніх думок. На війні мені допомагала дівчинка-волонтерка, одного разу, гуляючи Києвом, нам прийшла ідея відкрити магазин м'яса. Ми любимо їсти, нормальні такі українці. Коли я звільнився, ми знову зустрілись, поговорили і вирішили працювати.

- Яке було харчування на війні?

Можливо, я когось розчарую, але забезпечення у нас було прекрасне. Ми добре їли, ніколи не лінувались готувати собі, коли була можливість - ми полювали, це була оленина. У нас у підрозділі було багато людей, які любили і вміли готувати, в тому числі і я. Нас було мало і ми були єдині, такі собі сім'ї, де всі один одного любили. Всі турбувались один про одного. У нас все в порядку було з м'ясом.

- Ми думали, що назва магазину має бути брутальною - "Смерть сепарам", "Слава розвідці", щось таке. А назва дуже мила - "Баранчик Шоні", мультик є такий.

Так. Коли ми шукали приміщення одночасно думали про назву. У моєї партнерки Олени є сестра, яка дразнить свою сестру. І вона співала в машині - "баранчик Шон", "баранчик Шон", "баранчик Шон"! А потім: "назвіть так свій магазин!" Ми так і назвали! 

 

- Шикарна назва! дуже класне лого, яке застряє в голові. Коли магазин називається М'ЯСО, то він не терпить конкуренції, а коли "Баранчик Шоні" - це взагалі супер! І наше традиційне питання: де ти взяв гроші? Як ветеранові відкрити магазин м'яса?

Були гроші з довоєнного життя, були гроші у партнерки, десь займав, десь позичав. Люди не розуміють, що можна обійтись невеликими сумами. Ми взяли приміщення, яке нагадувало бетонний мішок, там навіть стартового ремонту не було. Кинули клич. Нас же багато! Хтось дешевше зробив стяжку, хтось приїхав - поклав плитку, хтось приїхав - зробив сантехніку, я провів електрику. У нас ремонт, як це прийнято говорити, в стилі лофт - стіни пофарбовані фарбою. не треба боятись, це не захмарні суми. 

- Чим твій магазин відрізняється від інших?

У нас дуже висока якість м'яса. Треба приїхати і спробувати. Яловичина і баранина халяльні, делікатеси, які я приніс в студії, роблю я - ковбаси, вся готова продукція. Я розширюю асортимент. Основні позиції - свинина, курка, баранина, домашня птиця під замовлення, плюс делікатеси. 

- Як багато народу у тебе працює?

Я та Олена. Нас двоє. Думаємо над розширенням, але ми тільки на початку шляху.

- А як щодо вегетаріанців?

У нашому локальному районі, де знаходиться наш магазин, є люди, які не вживають м'яса. Під час відкриття були невеликі локальні реакції, я з ними познайомився, тож скоро у нашому м'ясному магазині спеціально для них ми продаватимемо продукцію "Пана Вегана".

- Що із бойового досвіду допомогло тобі побудувати бізнес?

У нас була така штука як "накрут" - це змусити себе піти працювати, навіть коли страшно. Це дуже допомагає. Ми робимо усе з нуля, вчимося, помиляємось,  і в цей момент я згадую, що було страшніше.

- А як з документами?

Для тих, хто думає відкривати бізнес... Ми можемо багато говорити про "зраду", але вже другий рік у цій сфері ідуть зміни, спрощуються умови для малого бізнесу, це чудово. Це довіра - я довіряю державі, а держава - мені. Ми оформили документи за тиждень.

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm