Зараз в ефірі:

Багатофункціональність десанту: і броньований кулак, і штурмовий підрозділ

30.11.2017
Багатофункціональність десанту: і броньований кулак, і штурмовий підрозділ

Андрій Качанов заступник командира 25 бригади. Він служить у цій бригаді 14 років. Під час виїзного ефіру він був крайнім гостем і підвів своєрідну риску у шаленому радіодні, присвяченому дніпровській бригаді. 

Яна Холодна: Що десантники роблять зі своїм особовим складом, що вони настільки всі організовані, підтягнуті, мотивовані? У вас тут якась особлива ідеологія?

Андрій Качанов: Так, у нас є особлива десантна ідеологія, тому що змінюється Україна, змінюються наші свята, а десантники залишаються кращими. Це наш десантний “шовінізм”. Вони знають, що десантники і прагнуть служити у нас. Разом ми стаємо кращими!

Яна Холодна: У вас віднедавна є новий слоган: “Завжди перші”. Мені здається, що до 25 бригаді він найбільше підходить. Хотілося б почути думку керівництва цієї бригади.

Андрій Качанов: Так, завжди перші. І так можна сказати не тільки про нашу бригаду, а й про всі ВДВ (ДШВ). Серед цивільних є думка, що армії в Україні не було до 2014 року. Насправді, були і десантні війська, спецназ. Вони прийняли перший удар. 

Яна Холодна: Де вас особисто застала війна? 

Андрій Качанов: У березні 2014 року нас підняли за бойовою тривогою. У перші години наші підрозділи вирушили на російсько-український кордон з метою запобігання проникнення ДРГ, перших військових сил РФ. Через місяць після цього на 75% складу бригади виконувало завдання по різних місцях. З квітня 2014 року я знаходився у Краматорську.

Яна Холодна: Один з цікавих фактів про бригаду те, що з січня по березень 2014 року під виглядом проведення тактичних навчань особовий склад проводив розвідку позицій збройних сил РФ і місцевих незаконних збройних формувань та утримував позиції поблизу постійного пункту дислокації 36 окремої бригади берегової охорони. Тобто мова йде про те, коли фактично місяць один із ваших підрозділів був в оточенні російських військ і вони не вийшли, не здалися. На мій погляд, це була перша перемога української армії. Як вам вдалося сформувати у людях той дух, щоб вони не  здалися?

Андрій Качанов: Тоді ще нічого не було зрозуміло, рота була на навчаннях у Криму. Тоді хлопці потрапили у ту ситуацію, коли на півострові відбулося захоплення влади, коли частина підрозділів здалися, а частина вийшли. Наша рота у повному складі пережила спроби вмовлянь, заохочувань з боку російських військ. Але вони не здалися. Були готові застосувати зброю у разі нападу. Але хтось вирішив, що не треба стрільби і роту під українськими прапорами випустили з Криму. 

Яна Холодна:  Це і є задача штабу, планувати та вести операції?

Андрій Качанов: Так, Штаб планує всі операції, дії, які потім відбуваються з підрозділами та з бригадою вцілому.

Яна Холодна: Вам не образливо, коли вас називають “штабістами”, вважають, що люди, які сидять у штабах тільки тим і займаються, що носять папери і заважають солдатам жити нормально.

Андрій Качанов: Розумні люди знають, що те, де намалюють стрілочку на карті у штабі, то так і будуть відбуватися події. Тоді успішно, або ні, розгорнуться дії наших підрозділів. Тому нам є чим пишатися.

Яна Холодна: Є приклади успішних операцій?

Андрій Качанов: Є і в 2014 році, і коли ще був начальником штабу, командиром бригади. Це і з Червоного Лиману,  звільнення Слов’янська, Краматорська, звільнення Дебальцево, Вуглегорська, Рейд на Шахтарськ, звільнення Жданово. Є чим пишатися і без наших підрозділів всього цього б не було.

Яна Холодна: У цьому випадку спрацьовує синергія, коли керівник планує, а солдатам це все виконувати. Тобто має бути і підготовка солдат, їх навченість на таку роботу.

Андрій Качанов: Так і це є. І зараз Бригада у зоні Ато і готова до виконання завдання і вже виконує їх. І всім, хто зараз нас слухає, я передаю привіт, а всі, хто на тому боці мають боятися і стриматися, бо проти них стоять десантники. 

Яна Холодна: Яка сьогодні оперативна ситуація у зоні Вашої відповідальності? Як себе поводить ворог? Який бойовий дух у хлопців?

Андрій Качанов: Десантники виконують завдання і накази, що поставлені нашим Штабом. На даний час — це утримання лінії зіткнення, вогонь тільки у відповідь, допомога міжнародним організаціям, які є на лінії розмежування, сприяння роботі журналістів, відновлення інфраструктури Донбасу. Але йдуть бойові дії. Всі мають знати, що ми озброєна бригада, яка надає адекватну відповідь. Тому ми готові її надати у будь-який момент.

Яна Холодна: Коли ти на фронті, то не має поняття розпорядку дня. Як протікають дні для тих, хто на фронті?

Андрій Качанов: Мешканці Донбасу, які зараз йдуть з роботи чи повз освітлені магазини мають розуміти, що у цю погоду, холоднечу серед снігу і льоду стоїть десь на “передку” боєць з автоматом. Він нормально одягнений, у нього є тепловізор, але він жива людина і виконує завдання, щоб ворог не пройшов, не загинув він, його товариші. Ми отримуємо всіляку підтримку від місцевих жителів, адміністрації. Люди виконують завдання у тих умовах, які є: влітку — це спека, взимку — мороз та лід. Це мінна небезпека, вогневий вплив противника. 

Яна Холодна: Для вас Донбас — не новий. Наскільки важливо мати нормальні стосунки з людьми, які тут проживають?

Андрій Качанов: Місцеві на майже 70% - це нормальні люди, українці, які хочуть жити на українській землі у мирі. Вони не кликали сюди ні “руський мір”, ні зелених чоловічків. Вони потребують підтримки. Наші солдати, які виконують тут завдання і намагаються це робити таким чином,  щоб місцеве населення не страждало. 

Яна Холодна: Саме тут і проявляється така співпраця. Військових більше видно, коли вони допомагають тим, хто цього потребує саме на цих прифронтових територіях, бо по суті більше нікому. 

Андрій Качанов: Є інші структури, але у нас є більше екскаваторів, лопат, тому нас більше видно. 

Яна Холодна: Всі налаштовані тільки на перемогу, правильно?

Андрій Качанов: Ми налаштовані на виконання завдань, які нам поставлять. ВДВ готові до будь-яких завдань. Ми вийдемо до кордону, принесемо український прапор. 

Яна Холодна: Сьогодні ми формуємо контрактну армію. Відмовилися від мобілізацій. Але всі 4 хвилі мобілізації, які проходили службу, у тому числі і у 25 бригаді, справилися зі своїми завданнями. Я все вірно кажу?

Андрій Качанов: Якщо мене зараз чують мобілізовані, які служили у нас, хочу передати привіт, подякувати за те, що вони зробили і сказати, що дійсно вони справилися зі своїм завданням свого часу. Хто має бажання прийти до нашої бригади – запрошуємо. Але попереджаю, що кількість місць обмежена, тому поспішайте, хто хоче на контракт у нашу бригаду. 

Яна Холодна: Повертаються ті хлопці, які вже служили у попередніх хвилях мобілізації?

Андрій Качанов: Так,  повертаються зі всіх хвиль мобілізації, хлопці з досвідом, які нам треба. Вони приходять підтримати нашу бригаду ну і відповідно отримують гідне грошове забезпечення, тилове забезпечення. Всі ці “няшки” — військові, які є для контрактників і в нашій бригаді, у тому числі. 

Яна Холодна: Яка у нас ситуація з мотивацією тих, хто йде служити?

Андрій Качанов: Наголошую на тому, що ми беремо не всіх людей, є певна кількість заробітчан, які хочуть служити, отримувати гроші і при цьому бути подалі від зони АТО. Нам треба хлопці, які готові воювати. 

Яна Холодна: Як ви вираховуєте мотивованих людей?

Андрій Качанов: Людський мозок – це велика таємниця навіть для фахівців. Ми дивимося на його послужний список: де він був, що бачив. Пропонуємо пройти нормативи з фізичної підготовки. Характеристика з попереднього місця роботи чи служби теж має значення для нас. Якщо все гаразд, ми беремо цього хлопця на контракт. Якщо він зовсім не проходив службу раніше, то має пройти навчання у навчальному центрі за спеціальністю. Потім на навчаннях у бригаді люди проявляються. Треба 2-3 місяці і ми знаємо, чого він вартий. Буває, що ми помиляємося, але це нормально. Є відсоток людей, який йде, бо переоцінили себе. 

Яна Холодна: У 2017 році на базі 25 бригади вперше було проведене змагання системи «Кросс-Фіт» серед військових частин ВДВ і за результатами змагань перше місце зайняла команда саме 25 бригади. Це говорить про те, що фізичній підготовці ви приділяєте багато уваги.

Андрій Качанов: Фізична підготовка — один з пріорітетів у наших частинах, тому навіть на позиціях ви знайдете якусь штангу, гірю, перекладину. Є місця, де хлопці постійно займаються, командування теж цьому приділяє особливу увагу. Стосовно змагань КросФіт хочу сказати, що всі частини ВДВ на високому рівні. Так треба — це наш принцип.

Яна Холодна: Цього року, особливо навесні, проводилося багато навчань. Наскільки такі навчання можна застосувати на практиці?

Андрій Качанов: Інколи буває тяжче на навчанні, ніж у бойових умовах. Але це найголовніший елемент бойової підготовки. Ці навчання дають необхідний результат, вони готують колектив, а саме це досягається на навчаннях.

Яна Холодна: Сьогодні ми спостерігали, що протягом дня до вас заходить багато людей і зі всіма ви спілкуєтесь звичайно, не як командир. Людське ставлення — це ваш критерій по життю?

Андрій Качанов: Насправді маскуюсь. Бачу, що журналісти прийшли і я починаю робити вигляд, що я такий людяний. (Посміхається - від Авт.)

Яна Холодна: Які мають бути взаємостосунки між командиром і підлеглими для того, щоб підрозділ виконував добре бойові задачі?

Андрій Качанов: Командир має розуміти підлеглих. Вони теж знають, що командири не святі люди і мають багато завдань, відповідальність за прийняті рішення. Між ними людяні відношення — це норма. 

Яна Холодна: Як війна змінила бригаду?

Андрій Качанов: На початку розмови я вже казав, що не поділяю думки, що в Україні не було армії. Була! Війна змінила теорію і практику військової науки. Ми бачимо, що десантування повітряним способом під час військових дій зараз може бути за певних умов. Тому наші війська з восокомобільних стали десантно-штурмовими. Ми отримали всі види і зразки військової техніки, які треба десанту для того, щоб бути і броньованим кулаком і виконувати завдання, як штурмовий підрозділ. Ми можемо працювати, як важка піхота, ми можемо працювати, як рейдовий підрозділ, можемо тримати оборону. Якщо треба, завжди готові до виконання завдань у тилу противника. Відповідно до цього йде навчання і змінюються люди, які навчаються військовій справі, бо разом з теорією є практика. 

Яна Холодна: А якою ви бачите бригаду, коли закінчиться війна?

Андрій Качанов: Про це ще не думав, бо війна закінчиться можливо завтра чи післязавтра. У мене є ще доба-дві, щоб подумати про це. (Посміхається - від Авт.)

Бригада буде, бригада має ППД, має гарні стосунки тут, на Донеччині. Всі наші генерали — бойові командири, які пройшли всі посади. Тому наша бригада буде розвиватися, займатися бойовою підготовкою. 

Яна Холодна: Ви унікальна бригада, яка може десантувати не лише особовий склад, а й бойову техніку. Але це теж потребує відповідних навичок?

Андрій Качанов: Так, це специфіка нашої бригади. Цього року ми брали участь у навчанням. Десантним способом скидався боєкомплект, паливно-мастильні матеріали, все те, що умовно потребують підрозділи, які в навчаннях виконували завдання у тилу противника. Засоби для десантування у нас є, вони підтримуються у бойовому стані. 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток