Без нього неможливо уявити сучасне листування в месенджерах

19.09.2020
Без нього неможливо уявити сучасне листування в месенджерах

19 вересня свій день народження святкує Смайлик. Смайлик замінює те, чого бракує в спілкуванні за допомогою чату або електронної пошти — інтонацію голосу й міміку. І справді, сучасна людина вже не уявляє собі передачі емоцій без смайликів.

Як то кажуть — не було б смайликів, то їх довелося б вигадати. Смайлики допомагають краще зрозуміти співрозмовника, вловити його настрій, врешті-решт, вони просто потішні і викликають позитивні емоції.

 

Офіційне народження смайлика сталося 38 років тому. 19 вересня 1982 року професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман вперше запропонував використовувати під час спілкування в мережі три символи, що йдуть поспіль: двокрапку, дефіс і закривальну дужку — як маркер для жартівливих повідомлень. Свій вибір вчений пояснив тим, що цей значок схожий на усміхнене обличчя.

Історія зберегла той самий лист, який Фалман відправив на місцеву електронну дошку оголошень, яка була прототипом сьогоднішніх форумів і в той час основним засобом спілкування між співробітниками університету. Зрештою ідея Фалмана стала фактично революційною в електронному лексиконі. Ідея такого позначення емоцій за допомогою символів сподобалася студентам, і смайлик вмить завоював загальну популярність. Незабаром для позначення різних видів емоцій стали вигадувати різні комбінації символів. Додамо, що повідомлення, в якому вперше був використаний смайлик, було знайдене лише у 2002 році, в архівах дошки оголошень, які збереглися на плівці. У 1963 році американський комерційний художник Гарві Болл створив для однієї з рекламних кампаній зображення щасливого обличчя, яке мали використовувати на кнопках. Зроблене ним зображення у вигляді темних овальних очей і складок з боків рота на яскраво-жовтому фоні стало найбільш знаковою версією.

За понад 30 років свого існування смайлик став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не може уявити, як можна було б без нього обходитися. Звичайно, з роками смайлик сильно змінювався. Раніше, одразу після створення, він був дуже простим. Але з часом ентузіасти робили нові й нові електронні обличчя, які з часом просто заполонили інтернет. Зараз смайлик багатоликий, він здатний позначати радість, здивування, захоплення, смуток та інші емоції. З’явилися смайлики, які зображають різних персонажів, знаки зодіаку, прапори, таблички з гаслами, смайли-букви, новорічні смайлики. І смайлик продовжує розвиватися.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток