Зараз в ефірі:

«Біжимо, щоб не забути»: В Києві відбудеться благодійний забіг пам’яті Ігоря Брановицького

26.03.2019
«Біжимо, щоб не забути»: В Києві відбудеться благодійний забіг пам’яті Ігоря Брановицького

21 квітня у Пущі Водиці відбудеться благодійний забіг, присвячений пам’яті захисника Донецького аеропорту, "Кіборга" Ігоря Брановицького та пам’яті всіх загиблих героїв на Сході України «Біжимо, щоб не забути». Про важливість такого заходу та умови участі в ньому розповіли організатори Юлія Григорук та Фарух Мірзоєв.

 

Сергій Жуковський: Звідки виникла ідея організувати такий захід?

Фарух Мірзоєв: Ця ідея виникла 4 роки тому. Це вже четверте покоління цього забігу. Ми з Української академії лідерства і в нас є три складових на яких ми навчаємося – емоційний розвиток, фізичний і інтелектуальний. Це інформаційна програма на 10 місяців – між 11 класом і вищим навчальним закладом.

Юлія Григорук: Також в академії ми займаємося волонтерством. Вівторок у нас день волонтерства. Хтось іде до військового госпіталю, хтось до молодіжного центру, хтось допомагає стареньким чи займається іншими добрими справами. Також в академії важливою складовою нашого інформаційного процесу є робота над проектами – спортивними, інтелектуальними, молодіжними, виховання лідерських навичок, робота зі старшими людьми, з пенсіонерами. Одним із спортивних проектів є благодійний забіг пам’яті Ігоря Брановицького. Він відбувається вже вчетверте і в нього є гарна історія. Цього року ми хочемо зробити його на найвищому рівні, долучити максимально велику кількість людей. Щоб і військові, і інші люди, які прийдуть, отримали від цього задоволення і розуміли, що біг – це рух в перед.

Сергій Жуковський: Окресліть основні вимоги і правила цього забігу.

Юлія Григорук: Забіг розпочнеться 21 квітня, розпочнеться о 9 ранку в Києві, в Пущі Водиці, на вулиці Юнкерова, 47. Там знаходиться один з осередків Української академії лідерства. Дистанцій є 5. Перша – 400 метрів, для дітей до 12 років. Реєстрація відбувається одразу на місці старту. Наступна дистанція – 3 кілометри. Людина, яка не дуже активно займається спортом, зможе її спокійно здолати. Ще є дистанції – 7 км, 14 км і 21 км. Наші студенти активно до цього готуються і ми плануємо бігти саме напівмарафон.

Сергій Жуковський: Чи на сьогодні вже відбувається набір, реєстрація? Взагалі, як це зробити?

Юлія Григорук: Реєстрація вже відкрита, вона проводиться на сайті RunStyle. Оплату на забіг ми відкриємо трохи згодом, вона становитиме 350 грн. Зараз забіги організовувати доволі дорого, а наш забіг благодійний. Зібрані кошти будуть перераховані на корисні і добрі справи для розвитку нашого суспільства.

Сергій Жуковський: У вас вказано, що для учасників віком до 10 років (на дистанцію 400 м) - участь безкоштовна. Та для перших 100 військовослужбовців та ветеранів АТО, за наявності посвідчення УБД, участь безкоштовна. Для решти категорій людей які розцінки?

Фарух Мірзоєв: Для всіх інших участь у забігу коштує 350 гривень. Ці гроші ми плануємо перерахувати на Вільний простір в честь пам’яті Ігоря Брановицького, де молоді люди мають змогу приходити і розвиватися.

Сергій Жуковський: Чи можемо вже говорити про якісь показники? Хто вже зареєструвався?

Юлія Григорук: Вже є понад 30 зареєстрованих учасників з яких 13 ветеранів АТО. Були такі випадки, коли учасник АТО реєструвався, а його друг, товариш, побратим писав: «Він буде щасливим, як дитина». І це, насправді, заряджає, що ти можеш когось зробити щасливим. Найбільше зареєстрованих учасників зараз на дистанції 14 км.

Марія Стецюк: Для тих, хто не бігає, але хоче взяти участь, що ви порадите? Як готуватися?

Фарух Мірзоєв: У нас був тренер, вона казала, що взагалі непідготовлена людина може пробігти 100 км. Я би радив кожного ранку виділяти 15 хв на руханку і після цього виходити на пробіжку. Спочатку беріть 500 м, 700 м, потім 1 км. Так потроху ви дійте до дистанції 3 км.

Юлія Григорук: Дуже важливо бігати з музикою. Коли лунає улюблена пісня, ти просто насолоджуєшся і це надихає. Кілька днів тому я пробігла 8 км і не помітила, куди подівся цей час, хоча до того бігла максимум 4 км. Інший нас проект – це біговий клуб. Щосуботи ми бігаємо на Трухановому острові, тому, можна приєднатися до нас.

Сергій Жуковський: Минулого року відбулося таке саме дійство. Як це було тоді?

Юлія Григорук: У нас була доволі велика кількість людей – 600 учасників. Загалом люди були щасливими, була гарна погода. Все було зеленим. Коли дивишся фото, надихаєшся. Було багато слів подяки. Можна сказати, що це було класно.

Сергій Жуковський: Чому забіг називається саме на честь Ігоря Брановицького?

Фарух Мірзоєв: Він для нас є еталоном захисника України. Для мене він приклад тієї людини, до якої я хотів би прагнути. Він в останні дні, коли захищали аеропорт, все одно залишився зі своїми побратимами, допомагав їм. І не пішов, хоча мав таку можливість. Він залишився. Для мене він є справжнім героєм.

Юлія Григорук: Ігор Брановицький народився саме в Пущі Водиці, де ми робимо забіг, тому це символічно. І забіг буде 21 квітня – саме напередодні Дня народження Ігоря Брановицького. 25 квітня йому мало б бути 43 роки.

Сергій Жуковський: Де можна зареєструватися, скільки ще залишилося часу?

Юлія Григорук: Зареєструватися можна за посилання RunStyle. Час є до 21 квітня. Але бажано реєструватися вже, щоб ми знали якою буде кількість учасників і краще підготуватися.

Фарух Мірзоєв: Можна написати на фейсбук сторінці «Забіг пам’яті Ігоря Брановицького».

Юлія Григорук: До речі, на нашій фейсбук сторінці є поради як підготуватися до напівмарафону, розпочати бігати зранку.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток