Blind Channel - «не попсовий» гурт з неперевершеним звучанням!

24.06.2021
Blind Channel - «не попсовий» гурт з неперевершеним звучанням!

З моменту свого заснування Blind Channel прагнули до створення власного унікального звучання і стилю. Це допомогло їм виділитися з безлічі інших колективів і завоювати любов слухачів не тільки на батьківщині, але і в світі.

 

 

 

 

 

Ідейним натхненником Blind Channel став Йоель Хокка, ще в 2007 році у віці чотирнадцяти років він задався метою створити групу, в якій він міг би зайняти місце вокаліста. Першим його колективом, з якого він почав творчу діяльність, стала металкор група Scarm, в якій Йоель зайняв місце гітариста, а також відповідав за зведення музики і написання пісень. Однак Хокка більше приваблювало створення більш м'якої за звучанням музики, тому він навіть будучи учасником Scarm, спочатку почав записувати кавер-версії популярних пісень, а потім і зовсім поставив собі за мету зібрати ще одну групу. Довгий час він залишався єдиним постійним учасником цього нового колективу - на той момент ніхто не затримувався в створеній ним групі, поки в 2013 році до неї не приєднався гітарист Йоонас Порко, з яким Хокка давно змагався в музичному плані. Обидва музиканти вчилися в одному музичному коледжі Оулу. Саме Порко пізніше запросив в групу басиста Оллі Матело і драммера Томмі Лаллі, з якими раніше вже грав в інших рок-групах. Довгий час, орієнтовані на такі музичні колективи як Linkin Park і Enter Shikari, вони шукали реп-вокаліста, місце якого в підсумку посів Ніко Моіланен, що познайомився з ними на одній з вечірок. Пізніше саме він дав групі назву Blind Channel і висунув ідею самоназви музичного жанру Violent Pop.

29 вересня 2015 року Blind Channel випустили кавер-версію мега-хіта Еда Ширана «Do not». Цей реліз був відзначений не тільки на батьківщині, засоби масової інформації згадували про нього і за кордоном, а сама пісня звучала на кількох радіостанціях по всьому світу. Вже 23 червня того ж року Blind Channel представили світу свій перший міні-альбом «Foreshadows». 

У жовтні того ж року група оголосила, що перебралася в студію для запису свого дебютного альбому. Наступної зими запис був закінченим. Дебютний альбом Revolutions, що складається з 11 пісень, вийшов, як і було заявлено, 1 жовтня 2016 року. Потім Blind Channel виступили на розігріві у канадської групи Simple Plan, супроводжуючи їх протягом чотирьох концертів у Фінляндії і в усіх країнах Балтії.

У грудні 2017 року Blind Channel повідомили, що завершили запис другого студійного альбому, якому передували чотири сингли. Сам альбом "Blood Brothers" був випущений в квітні 2018 року і, як і попередній, складався з 11 треків. У трекліст альбому "Blood Brothers" була включена пісня «Scream», присвячена Честеру Беннінгтону, вокалісту Linkin Park, що покінчив життя самогубством в липні 2017 року. Blind Channel пояснили цей вчинок тим, що Linkin Park, як і Enter Shikari, являють собою групи, завдяки яким вони самі стали займатися творчістю. Також Ніко Моіланен і Йоель Хокка представили відеозапис з кавер-версією «Numb» - одного з головних хітів Linkin Park. Офіційно цей кавер групою випущений не був. На підтримку альбому "Blood Brothers" група організувала тур по Фінляндії та дала декілька концертів за кордоном.

У лютому 2019 року група відвідала Emma Gaala, фінську музичну премію, яка є аналогом Grammy. Blind Channel були номіновані в категорії «Рок-група року» завдяки успіху альбому Blood Brothers, але перемогу не отримали.

Восени Blind Channel заявили в своєму особистому профілі в Instagram, що новий альбом вийде в 2020 році. Група також взяла участь в ролі хедлайнера на фестивалі Lost In Music в Тампері, виступ на якому в результаті був єдиним заявленим осіннім концертом. В рамках цього виступу Blind Channel представили відразу дві раніше не видані пісні з майбутнього альбому - треки «Gun» і «Died Enough For You». 

Восени в інтерв'ю на радіостанції Radio Rock Ніко Моіланен і Йоель Хокка повідомили, що третій альбом вийде в березні 2020 року і буде містити 11 пісень. 15 січня Blind Channel представили назву альбому, його обкладинку та трекліст. Назва альбому Violent Pop співзвучна з власним стилем Blind Channel. Альбом отримав безліч позитивних відгуків музичних критиків.

На початку року група повідомила, що 25 квітня 2020 року в найбільшому Гельсінському залі The Circus відбудеться концерт-презентація альбому. Плани з розкладом прийдешніх виступів групи були порушені через обмеження, запроваджені у зв'язку з боротьбою з COVID-19, який отримав на той час масштабне поширення. У зв'язку з цими обмеженнями Blind Channel спочатку були змушені зменшити кількість квитків на свій найбільший концерт в Гельсінкі до 500, а потім і зовсім перенести місце його проведення. 22 травня 2020 року Blind Channel представили останній на даний момент сингл з третього альбому. Для цього релізу була обрана пісня «Gun», а в трекліст також була включена офіційна акустична версія «Died Enough For You». 3 липня цього ж року Blind Channel представили новий кавер, на цей раз на популярну пісню «Left Outside Alone» поп-співачки Anastacia. За словами музикантів, пісня «Left Outside Alone» - це одна з їхніх спільних улюблених пісень дитинства. Вони випадково почули її знову і поставили собі за мету зробити свій унікальний кавер. Запис пісні і зйомки, які згодом були змонтовані в відеокліп, проводилися в Гельсінкі.

У жовтні 2020 Blind Channel оголосили про зміну складу групи: до колективу приєднався Алекс Маттсон. Як учасник Blind Channel Алекс вирішив не використовувати свій псевдонім і до складу групи він увійшов під справжнім ім'ям Алексі Каунісвесі, займаючись семплами і перкусією.

В середині січня 2021 року стало відомо, що Blind Channel стали одними з 7 учасників у фінському конкурсі, переможець якого представлятиме країну на «Євробаченні-2021». Blind Channel оголосили, що виступлять на конкурсі з новою піснею «Dark Side». В кінці місяця  хлопці представили сингл та відео на трек. Пісня за першу ж добу вирвалася в лідери, отримавши найбільше схвалення як від слухачів у Фінляндії, так і за кордоном, за що Blind Channel назвали «темною конячкою» серед інших конкурсантів. Колетив отримав перемогу на конкурсі у Фінляндії і таким чином, стало відомо, що Blind Channel представлять свою країну на Євробаченні в Роттердамі в травні. На початку березня сингл «Dark Side» отримав золотий статус. Через два місяці сингл також став платиновим на території Фінляндії. За підсумками другого півфіналу Євробачення, яке відбулося 20 травня, Blind Channel увійшли в десятку країн, що пройшли у фінал. Також того вечора також стало відомо, що в фіналі вони виступлять під номером 16. У фіналі Євробачення Фінляндія зайняла 6 місце. Ось такою темною конячкою став не попсовий гурт Blind Channel.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток