Бойові обслуги ЗРК «Бук-М1» тренуються протистояти диверсійним групам

Бойові обслуги ЗРК «Бук-М1» тренуються протистояти диверсійним групам

Батареї «Бук-М1» зенітного ракетного полку на Львівщині виконали марші у визначені райони. Які завдання відпрацьовують вартові неба, знає наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

 

Вже декілька діб поспіль зенітники працюють у полях. Завдання звичні: марш, своєчасне прибуття у визначений район, розгортання комплексів, пошук і умовне знищення повітряних цілей. Та навчально-бойова робота будується так, аби армійці тренувалися уникати шаблонності, діяти непередбачувано для противника. Важлива кожна деталь, кожен елемент бойової роботи. Наприклад, як обрати оптимальний маршрут і час для маршу, якій місцевості віддавати перевагу. У пригоді стає досвід війни на сході країни, зібраний і узагальнений під час зборів і навчань.

Ще один важливий елемент роботи — захист власних підрозділів. Зенітний ракетний комплекс «Бук-М1» є й досі грізною зброєю у протиповітряних боях. Він здатний знищувати цілі на висоті від 15 метрів до 22 кілометрів та на відстані до 35 кілометрів. Тож ворог прагнутиме знищити його в першу чергу і будь-якими шляхами. Наприклад, за допомогою диверсійних груп. Тож значна увага приділяється саме протидії диверсантам.

Начальник прес-центру Повітряного командування «Захід» Олександра Качмар каже, що для перевірки зенітників вирішено підняти в небо літаки — дві умовні контрольні цілі. Одне повітряне судно трималось на малій висоті, інше піднялось високо в небо. Обидві цілі вартові неба вчасно виявили та умовно знищили.

Варто додати, що ЗРК «Бук-М1» надзвичайно мобільний, здатний виконати стрімкий марш до 500 кілометрів без дозаправлення. На дорогах розвиває швидкість до 60 кілометрів за годину, бездоріжжям — 40 км. Цілодобово батареї «Буків» різних полків несуть бойове чергування в системі протиповітряної оборони країни. Де саме, в якому куточку нашої держави нині вони чатують на супротивника — таємниця. Але добре відомо, що агресору протистоять вишколені, високомотивовані охоронці мирного неба.