Боронячи нашу Україну, ми боронимо і нашу Білорусь, — доброволець Олег Овчинніков

Боронячи нашу Україну, ми боронимо і нашу Білорусь, — доброволець Олег Овчинніков

Про створення та діяльність білоруського добровольчого батальйону імені Кастуся Калиновського, а також про підтримку білоруським народом українців, в ефірі Армія FM розповів доброволець Олег Овчинніков.

 

 

 

 

 

Андрій Давидов: Скажи, будь ласка, коли почав формуватися ваш батальйон в Києві та чи тільки в Києві він формується?

Олег Овчинніков: Якщо казати про батальйон, то до цього ми доросли нещодавно, коли приїхало багато білорусів. А взагалі наш підрозділ сформувався з першого дня війни.

Андрій Давидов: А хто був натхненником створення?

Олег Овчинніков: Ті білоруси, які живуть тут з 14-го року, які пройшли війну на Донбасі з 14-го, 15-го року — це добровольці, які вже мають певний військовий досвід, вони прийшли у наш підрозділ, бо вони розуміють, що боронячи нашу Україну, ми боронимо і нашу Білорусь.

Андрій Давидов: Багато тих, хто має бойовий досвід, чи є й такі білоруси, що були 100% цивільними, але виявили бажання служити?

Олег Овчинніков: Є багато тих, хто мав військовий досвід, хто проходив строкову службу в різних підрозділах, є і ті, хто проходив військову службу у Збройних силах України. Є і ті, хто немає військового досвіду.

Андрій Давидов: Чи проходять зараз якісь навчання, злагодження підрозділу?

Олег Овчинніков: Звісно, навчання іде в першу чергу з новобранцями, які приїжджають. Ніхто не пустить людей виконувати бойові завдання без підготовки. Проходять навчання з таких дисциплін як: тактика, медицина, та інше.

Андрій Давидов: Чому у вашого батальйону найменування саме Кастуся Калиновського?

Олег Овчинніков: Кастусь Калиновський — це найвідоміший білоруський національний герой, який єднає усіх білорусів, незалежно від політичного керування. Він єднає як правих, так і лівих, бо ідеї, які він озвучив іще у 1864 році актуально до сьогоднішнього дня. Він казав правду про москалів, ще до того, як це стало мейнстримом. Це він писав у своїх зверненнях до білоруського народу, друкував газету «Мужицкая правда». Ми з вами розуміємо, що його ідеї є актуальними, особливо зараз, коли білоруси з українцями разом ведуть війну з нашим ворогом. Додам те, що Кастусь Калиновський був керівником антиросійського повстання на території Білорусі, яка відбувалася у 1863-1864 роках, він був повішаний окупаційною російською владою у м. Вільні на торговій площі Лукіші. Потім довго не могли знайти місце його поховання. Але археологи знайшли місце його поховання. І коли в 19-му році тисячі білорусів з червоно-білими стягами приїхали у Вільнюс, попрощатися з Кастусем, ми побачили, що ми будемо боротися за свою незалежність. Це наш національний герой, якого знають усі білоруси.

Андрій Давидов: Чи розглядали ви можливість, що саме з вашого батальйону може постати нова білоруська армія?

Олег Овчинніков: Так і буде. Зараз ми маємо дуже багато людей, які хочуть вступити в наш батальйон. Батальйон виріс з білоруської роти через те, що є люди, які хочуть змагатися не тільки за інтереси України, а й інтереси Білорусі. Як казав колись ваш національний герой В’ячеслав Чорновол: «Ніколи не буде вільної України, без вільної Білорусі. Так само як не буде вільної Білорусі, без вільної України». Ті люди, які зараз змагаються за Україну і за Білорусь, вони у майбутньому будуть офіцерами білоруської армії, або будуть допомагати її будувати. На превеликий жаль, ту армію, яку ми зараз маємо, ми не можемо назвати білорускою. По-перше, немає офіцерів, на яких не впливає Москва, зараз таких доволі багато. Це ті офіцери, які можуть повести військо в Україну. Більшість цих офіцерів проходили службу в Росії, або мають там родичів. На жаль, Лукашенківська армія є додатком до російської армії. Не на рівні рядового складу, а на рівні офіцерського. Люди, які воюють тут, у майбутньому будуть визволяти Білорусь від Лукашенка і Путіна, будуть створювати нову білоруську армію.

Андрій Давидов: Усі маневри, що відбувалися у Білорусі перед вторгненням до України та відбуваються зараз це план Лукашенка та Путіна по відволіканню Збройних сил України? Чи все ж таки Лукашенко застосує так звану білоруську армію проти України?

Олег Овчинніков: Лукашенко зараз не являється незалежною фігурою, він виконує те, що йому говорить Москва та Путін. Якщо Путін скаже наступати на Україну — Лукашенко виконає. Ми нічому вже не здивуємося через те, що російські війська ведуть обстріли з території Білорусі по території України, заходять на територію України. Тому напад цілком вірогідний.

Андрій Давидов: Який ви бачите результат перемовин між Україною та Росією? Що це може бути?

Олег Овчинніков: Як казав Отто фон Бісмарк: «Угоди з Росією не варті й паперу, на якому написані». Ми це бачимо зараз, бачили в 14-ому році, бачили в 15-ому, бачили завжди. Не можна сподіватися на те, що Росія буде виконувати обов’язки, якщо навіть на них погодиться. Ми розуміємо, що вона не буде брати на себе обов’язки по збереженню миру, вона не погодиться вивести свої війська з України. Зараз у нас немає іншого виходу — тільки вигнати російську армію з континентальної території України, а також з Криму. Тільки так ми з вами переможемо.

На фото доброволець з Білорусі Брест