Брати Грімм: чим далі, тим страшніше

13.12.2017
Брати Грімм: чим далі, тим страшніше

Брати Грімм, відомі своїми фольклорними казками, вважали справою всього свого життя перший словник з німецької мови, однак не встигли закінчити грандіозний проект. Вільгельм пішов з життя у грудні 1859 року, закінчивши роботу над літерою D, а Якоб пережив свого брата майже на чотири роки, встигнувши закінчити літери A, B, C і E і помер за робочим столом, працюючи над словом «Frucht» (фрукт).

Ілюстрації до першого видання казок малював їх третій брат Людвіг Грімм. А одна з оповідниць, яка розповідала казки братам – Доротея Вільд, вийшла заміж за Вільгельма.

Самі брати були професійними бібліотекарями. А молодший Якоб став особистим бібліотекарем брата Наполеона. Хоча за освітою всі були юристами, як і їх батько, та закінчили Марбурзький університет.

Грімми вважаються батьками німецької філології. Чотиритомник братів «німецька грамматика» викликала сенсацію у наукових колах – брати писали її 20 років!

Німецьке місто Ханау офіційно отримало статус міста  братів Грімм. А у  місті Швальм, де Брати написали свою історію про Червоний капелюшок, є пам’ятник Дівчинці і Сірому Вовку. А ще там є традиція: всі дівчата на свята носять червоні капелюшки, а юнаки – маски вовків.

Збірка казок братів Грімм знаходиться в міжнародному реєстрі ЮНЕСКО і розміщений в розділі «Пам’ять світу».

Брати суттєво пом’якшували середньовічні казки. У оригінальній Попелюшці сестри відрубали собі пальці на ногах, щоб приміряти чобіток. Та дівчат видали птахи, виклювавши їм очі. А у червоному капелюшку – вовк згодовує дівчинці її бабусю і з’їдає півсела. А Казка про курку взагалі закінчується словами «так вони всі і повмирали».

Саме казка братів Грімм про рибака і його дружину надихнула Пушкіна на створення своєї казки. Проте в оригінальній казці жінка бажає стати Папою Римським, а потім Богом.

Наприклад, у «Білосніжці» насправді зла матір (не мачуха!) відправила на смерть власну дочку, а казка «Про смерть курки» взагалі закінчується фразою «Так вони всі і повмирали». «Правда завжди трохи страшніша за вигадку».

 

Слухайте "Особову справу" : https://soundcloud.com/armyfm/sets/8bl8actkbmfh 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток