Бригада Івана Виговського продовжує інтенсивні тренування на Львівщині

17.12.2020
Бригада Івана Виговського продовжує інтенсивні тренування на Львівщині

58-ма окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського продовжує інтенсивні тренування в межах програми JMTG-U у Міжнародному центрі миротворчості й безпеки на Львівщині. Як проходить курс підготовки за участі фахівців із тренувальних місії США, Канади та Литви та чому вже навчилися українські військові у своїх закордонних колег знає наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

55-ти денні навчання для бригади стартували в листопаді місяці. Тож на сьогодні вони досягли піку напруженості та інтенсивності. Максимальною є кількість підрозділів, що одночасно виконують задачі в полях. Паралельно із піхотними, танковими, інженерними, розвідувальними і РХБЗ підрозділами активно тренується і бригадна артилерія. Боги війни вже завершили батарейні тактичні навчання з бойовою стрільбою та перешли на рівень дивізіонів. Артилеристи практично тренуються якнайшвидше розвідувати сили ворога, ідентифікувати ворожі цілі та ефективно уражати їх. Використовують різні види артилерійського вогню — зосереджений, рухомий загороджувальний, масований вогонь.

Такі тренування важливі, адже противник в реальному житті ніколи не стоятиме на місці, постійно змінюватиме позиції, а ще робитиме це в темну пору доби. Важливі ці тренування і в контексті контрбатарейної боротьби — артилерія 58-ої бригади повинна знищити гаубиці чи міномети ворога до того моменту, коли той відкриє вогонь.

Командир бригади половник Дмитро Кащенко ще в перші дні навчань на Львівщині розповідав в інтерв’ю Армія FM, що увагу його підлеглі зосередять на відпрацюванні бойових дій в урбаністичному середовищі. Тож навчальне поле полігону, яке витворює невелике місто, стало найбільш активної ділянкою тренувань під час курсу JMTG-U. Підрозділи 58-ої тренуються оборонятися і місті, і штурмувати населений пункт, протидіяти снайперам на дахах, мінам-пасткам в будівлях, правильно використовувати бронетехніку під час виличних боїв, вчаться вести розвідку у місті. Цікавість тренувань підсилюється тим, що своїм досвідом тут з українцями діляться досвідчені військовослужбовці із США, представники оперативно-тактичної групи «Іллні».

Наступний тиждень стане для бригади завершальним — в полях відбудеться бригадне тактичне навчання на якому штаби продемонструють свої вміння працювати у відповідності да процедур НАТО, а підрозділи бригади зустрінуться у запеклому бою із надзвичайно хитрим та високотренованим ворогом — підрозділом «Опфор», який окрім конвенційних дій, повинний буде спробувати дезорганізувати зв’язок підрозділів, максимально підірвати логістичне забезпечення бою та організувати несподівані засідки, які розпорошать основні сили бригади. Додаткових незручностей, можливо, принесуть і погодні умови.

Тож як Конотопська бригада впорається із фінальним іспитом — будемо пильно спостерігати вже за тиждень, в полях і лісах Яворівщини.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток