«Ціль мобілізаційної армії ЦАХАЛ – перетнути кордон і знищити ворога»

07.07.2017
«Ціль мобілізаційної армії ЦАХАЛ – перетнути кордон і знищити ворога»

Колишній офіцер армії оборони Ізраїлю, Ігаль Левін, учасник "Другої ліванської війни" та операції «Литий свинець» у Секторі Гази. 4 роки активної служби та 1 рік перебування у резерві.

«Коли я був солдатом, то мене бентежила відсутність такого певного армійського пафосу: відсутність гарної форми, великих військових парадів... Я запитав свого командира взводу, чому ж так? Він пояснив, що ізраїльська армія виникла з групи ідеалістів-мрійників, які у 20-ті – 30-ті роки, сидячи біля багаття з гвинтівками, мріяли про свою власну державу.  Ізраїльську армію і її історію неможливо зрозуміти, не прийнявши факт її існування як дане», - розповідає Ігаль.

Гість розповів, що ЦАХАЛ було створено у 1948 році разом із здобуттям незалежності Ізраїлем. Лідер держави, Давид Бен-Гуріон, хотів створити професійну армію, але географічні і демографічні дані диктували зовсім інші умови. Тому, молоді начальники молодої держави звернули свою увагу на приклади різних держав. Другий головнокомандувач, Ігаль Ядін, придивився до армії Швейцарії і вирішив взяти їх модель. Повстанська, або ж міліційна, армія. Така армія, яка знаходиться не на регулярній службі. Бійці більшу частину часу знаходяться вдома, тобто вони цивільні люди. А у разі війни мобілізуються, перемагають і знову повертаються додому.

На сьогодні, ЦАХАЛ має регулярне ядро – приблизно 170 тис. осіб. У їх число входять призовники та контрактники (старшини і офіцери). Ціль цього регулярного ядра – в несенні повсякденної служби на кордонах Ізраїлю та на територіях, де є воєнний режим (напр., Західний берег та Сектор Гази). У випадку тотальної війни з сусідами, у військових частинах на півночі є 24 години для стримування ворога, а на півдні – дві доби. За чей час відбувається мобілізація усієї армії і вона виростає до чисельності приблизно 500 тис. осіб. Ціль мобілізаційної армії – перетнути кордон і знищити ворога.

Хто у ізраїльському війську не підлягає обов`язковій мобілізації? Про бедуїнів, які ідуть служити до ЦАХАЛ і навіть мають спеціалізовану військову частину. Про роль друзьких спільнот і арабських християн у армії Ізраїлю. Про противників ЦАХАЛ: палестинський Хамас, ліванську Хезболлу та ін…

Слухайте запис ефіру програми «Міжнародні військові новини» з Артемом Конопкіним, ведучим програми та волонтером Центру вивчення повстанських рухів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток