Ціна Незалежності. Іловайськ

29.08.2017
Ціна Незалежності. Іловайськ

29 серпня Україна згадує трагічний бій під Іловайськом. Зокрема, у Києві з 10 ранку на Михайлівській площі відбувається ряд заходів із вшанування загиблих та оновлення пам'яті про ті страшні події. На території Михайлівського собору відкрита експозиція артефактів, хвилиною мовчання віддають шану героям, які поклали своє життя на полі бою, у Національному військово-історичному музеї України (вул. Грушевського, 30\1) відбудеться показ фільму "Як ми стали добровольцями" та відкриття виставки, присвяченій подіям трирічної давнини. 

Світла пам'ять загиблим! 

 

Хроніка:

Бій за Іловайськ розгорнувся у серпні 2014 року. Українські силовики змогли увійти в місто та взяти під контроль його частину, однак новоприбулі регулярні російські війська оточили їх. 

Перші підрозділи російських регулярних військ перетнули кордон 23-го серпня, напередодні Дня Незалежності України в районі Амвросіївка – Білоярівка. Одночасно в районі Краснодона і Новоазовська на територію України так само вторглися російські війська.

У подальшому противник нарощував зусилля, діючи одночасно на чотирьох операційних напрямках. У результаті угруповання українських військ в районі Іловайська було оточене, противник вийшов до Маріуполя, деблокувавши Луганськ і відкинувши українські війська до Сіверського Дінця. Ситуація кардинально змінилася.

У перебігу двох тижнів в районі Іловайська йшли бої, однак противнику зрештою вдалося зламати опір українських військ і примусити до відходу з цього району. Під час прориву вони понесли важкі втрати (до половини від загального числа втрат за весь час АТО). Українських військових розстрілювали під час виходу з оточення.

За даними Генеральної прокуратури України, кількість загиблих становить 366 осіб, 429 поранених, 300 зниклих безвісти. Близько 100 000 одиниць речових доказів зібрано та опрацьовано у ході слідства. Суди та розслідування трагедії тривають досі.

Аналіз бойових дій в районі Іловайська після вторгнення російських військ 24-29 серпня 2014 року також опубліковано на сайті Міністерства оборони України. 

Україна не забуде! 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток