"Це мій вклад у війну проти Росії", — розробник додатку "Джура" Володимир Пасіка

10.03.2020
"Це мій вклад у війну проти Росії", — розробник додатку "Джура" Володимир Пасіка

Хто може використовувати мобільний додаток Джура? Чому він краще схожих російських додатків? Дізнаємося про це у його розробника Володимира Пасіки.

 

 

 

 

 

 

Андрій Давидов: Коли ви захотіли створити додаток?

Володимир Пасіка: 2016-2017 рік — перші ідеї по створенню, але внаслідок відсутності фінансів та часу модель виникла лише в березні 2019 року в тому ж році й почалася активна робота по створенню додатка.

Андрій Давидов: Скільки часу займала розробка?

Володимир Пасіка: 3-4 години в день особисто для мене, як для серверного розробника і 3 розробників які пишуть додаток, в сумі 7-8 годин в день.

Андрій Давидов: Скільки людей займалося розробкою?

Володимир Пасіка: 1 дизайнер, я — розробник серверної частини, 3 андроїд розробників і ще додалося 5 розробників IOS додатку.

Андрій Давидов: Коли ви плануєте запуск IOS додатку?

Володимир Пасіка: Кінець березня, версія з урізаними функціями, але з кожними оновленнями додаток буде покращуватись. Це зроблено для пришвидшення переходу військових з російських додатків до нашого.

Андрій Давидов: Коли ви починали розробку додатку, ви мали якісь дані про кількість наших солдат, які користуються російськими додатками?

Володимир Пасіка: Під час аналізу російських додатків, стало відомо, що понад 200 тисяч українських військових користуються російськими додатками.

Андрій Давидов: А що змушує військових надалі користуватися цими додатками вже по закінченню служби?

Володимир Пасіка: Вони сидять у відкритих чатах, де є і російські військові, що є небезпечно, також користуються військовими календарями, які мають дуже сильний історичний вплив в плані історичних дат, історичних військових свят.

Андрій Давидов: При реєстрації людини в додатку, які саме дані збираються та де і як вони поширюються?

Володимир Пасіка: З точки зору безпеки ми зробили додаток з мінімальними запитами в особистій інформації: нійкнейм почту та пароль необхідно вказати при реєстрації. Але навіть такі дані залишені росіянам, можуть понести за собою негативні наслідки. Тому краще мати повсюди різні паролі для власної безпеки.

Андрій Давидов: А що окрім цього ви б могли порадити?

Володимир Пасіка: Не користуватись російським софтом. Використовувати різні аналоги.

Андрій Давидов: Ви присвятили свій вільний час цьому додатку. Чи отримуєте який зиск від цього?

Володимир Пасіка: Я вважаю, що це мій цивільний вклад у війну проти Росії. Також це створено для виховання нашої молоді, для того щоб вони мали мінімальне розуміння про армію, а не користувались російськими додатками де можуть стати цінною інформацією для російських військових.                             

Андрій Давидов: Хто має доступ до бази даних користувачів і які гарантії, що ця інформація не передасться?

Володимир Пасіка: Доступ до інформації є тільки в мене. Є три зашифрованих канали, через які передаються дані, тому отримати інформацію навіть сидячі зі мною за одним столом дуже важко. Сам маю 9-річний досвід не одного комерційного проєкту в Європі та Штатах з найвищим рівнем захисту, закінчив інститут по інформаційній безпеці.

Андрій Давидов: На ваш погляд, яких українських додатків не вистачає для IOS та Android?

Володимир Пасіка: Їх дуже багато, одразу так і не скажеш. Наприклад, є додатки для вивчення іноземних мов, через них також можна зібрати персональну інформацію? Так, звичайно, через будь-який додаток можливо витягнути інформацію, особливо коли він в "правильних" руках, починаючи навіть з IP-адреси.

Андрій Давидов: Отже, ви не рекомендуєте користуватися російськими додатками. А які іноземні безпечні програми можете порекомендувати?

Володимир Пасіка: Порекомендувати на 100% безпечні додатки я не зможу. Але я раджу в першу чергу звертати увагу на запити до доступу тої чи іншої інформації. Наприклад, якщо це додаток для вивчення англійської, але він просить доступ до геолокації чи приватних медіа файлів, то це вже звісно викликає підозру. Особливо це стосується користувачів Android. Оскільки на даній операційній системі немає відповідної системи безпеки

Андрій Давидов: Повертаючись до додатку Джура, чому саме така назва?

Володимир Пасіка: Ця була ідея мого друга Лук’яна. Будь-яка унікальна та не звичайна ідея назви — це плюс. Оскільки завдяки їй можна легко знайти продукт. У нашому випадку це ДМБ Таймер Джура. В додаток ми намагаємося дати якомога більше корисних речей для військових: тактична медицина, ТТХ зброї, інформація по 606 наказі Міністерства оборони та багато іншого.

Андрій Давидов: А як ви обираєте яка саме інформація буде цікавою та потрібною споживачам?

Володимир Пасіка: Спочатку це все було примітивно, але згодом ми почали отримувати запити користувачів з проханням про інформацію на певну тематику та на ті чи інші питання, які цікавлять. Далі ми проаналізували 5 російських додатків такого типу та намагаємося не відставати від них, зокрема бути кращими й  доступними.

Андрій Давидов: Які теми найбільш популярні серед користувачів?

Володимир Пасіка: В першу чергу це звичайно новини. Також затребувані історичні події, які безпосередньо стосуються військової тематики. Не менш популярними є довідники по ТТХ зброї й тактичної медицини. Зокрема користуються популярністю різні рапорти.

Андрій Давидов: Чи можливе в додатку прослуховування Армія FM?

Володимир Пасіка: Це в перспективі. Ми спілкувалися з Яною Холодною на цю тему і зараз активно працюємо над впровадженням такої можливості.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток