Зараз в ефірі:

«Через 5-7 років ЗСУ стануть спроможними виконувати основне завдання», - Микола Бєлєсков

18.02.2020
«Через 5-7 років ЗСУ стануть спроможними виконувати основне завдання», - Микола Бєлєсков

В програмі «Мілітарі навігатор» головний консультант відділу воєнної політики Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков розповів про перспективи розвитку вітчизняних Повітряних Сил і який вид ЗС України має стати найтехнологічнішим.

 

 

 

 

Ірина Зінчук: У візії Генерального штабу вказано, що Сухопутні війська становитимуть близько 50% від чисельності ЗСУ, Повітряні Сили – 17%, ВМС та ДШВ – по 10%, Сили спецоперацій – 2%. На Вашу думку, такий розподіл чисельності є оптимальним?

Микола Бєлєсков: ДШВ так само долучатимуть за необхідності. Просто їх основне завдання, як сказано в візії, - мобільно розгорнутися. Інше питання, наскільки ми зможемо мобільно розгорнутися, коли це буде банальне завантаження основної маси техніки на залізничні платформи і перекидання її. На жаль, у нас немає стільки транспортної авіації і гелікоптерів Мі-8, але вони теж будуть залучатися до відбиття агресії на суші. Зараз триває дискусія в експертних колах щодо чисельності нашого війська. Дехто вважає, що маленька професійна армія у 160-180 тис. зможе стримати агресію, якщо буде готова до її відбиття. На мою думку, треба будувати потужний резерв, який  і намагалися створити за роки війни. Звичайно, треба професіоналізувати армію: тільки мотивований та озброєний боєць може виграти, як мінімум, час, поки резерв розгорнеться. Також історія має багато сучасних прикладів, коли професійна армія знищувалася дуже швидко. Тобто бойові дії будуть доволі швидкими, треба буде фактично зразу, використовуючи накопичений резерв, вступати в бій і вирішувати відповідні завдання .

Ірина Зінчук: В якому напрямі потрібно рухатися Повітряним силам?

Микола Бєлєсков: Повітряні сили стоять перед непростим вибором, тому що із середини цього десятиліття їхні ресурси почнуть падати. Моторесурс радянської техніки вичерпується. Відкрите питання, чи будуть ухвалені раціональні рішення. Повітряні сили повинні зрозуміти, що на наші гроші ми не зможемо підтримувати рівень спроможності, який у них є як щодо систем ППО, так і щодо авіації. Але ми повинні дотримуватись більш зваженої стратегії, наприклад, щоб Повітряним силам передали контроль над оперативними і стратегічними безпілотниками. Заміна комплексів ППО, можливо, не таких потужних, як ППО середнього радіусу дії, але хоча б 30 км дальністю, - це мінімум, з точки зору потенціалу російських Повітряно-космічних сил. Повітряні сили ЗСУ пишаються, що вони є найтехнологічнішим видом Збройних сил.

Щоб стримати РФ, Сухопутні війська мають стати найтехнологічнішими, а з них – ракетні війська та артилерія. Нинішній рівень спроможностей при нашому бюджеті буде мінімальним без допомоги союзника. Треба робити ставку на Сухопутні війська.

Ірина Зінчук: Скільки часу потрібно, щоб досягти «ідеального» рівня розвитку ЗСУ, щоб відбити атаку ворога?

Микола Бєлєсков: Цикл військового будівництва, звичайно, не 1 рік. Якщо будуть ухвалені правильні, прагматичні рішення, за 5-7 років ми будемо мати Збройні сили, які збільшать свій потенціал та здатність вести бойові дії. Саме такий час необхідний. Наприклад, американці поставили собі завдання повністю модернізувати Сухопутні війська до 2028 року, а почали в 2017. У наших силах за 5-7 років, за правильних стратегічних рішень, отримати Збройні сили, які зможуть виконати своє основне конституційне завдання. Більше того, створити політичні умови для деокупації Донбасу. Росіяни  втратять військовий інструмент тиску на нас. Збільшаться шанси, що вони  вийдуть з Донбасу.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток