Зараз в ефірі:

Через «Резерв+» з безпідставного «розшуку» зняли 710 тисяч українців

30.05.2024
Через «Резерв+» з безпідставного «розшуку» зняли 710 тисяч українців

Завдяки застосунку «Резерв+» з безпідставного «розшуку» зняли 710 тисяч громадян України, які вважались такими, що порушували правила військового обліку. Про це повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

«Реагуємо на ваші звернення та усуваємо помилки в обліку військовозобов'язаних. Застосунок "Резерв+" звернув нашу увагу на прогалини в реєстрі "Оберіг". Одна з них – добре відомий вам статус "в розшуку", який безпідставно відображався у 710 000 громадян», – зазначила Черногоренко.

Вона пояснила, чому громадяни мали такий статус. Так, наприклад, якщо людина порушувала правила військового обліку, ігнорувала повістки, ТЦК звертався до Національної поліції. Кількість таких звернень становить близько 25%.

«Згідно із законодавством такий "розшук" мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін – 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення. Так, статус "у розшуку" безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно. Цифрова команда Міноборони виправила цю помилку», – запевнила заступниця міністра.

Черногоренко порадила авторизуватись у застосунку повторно, щоб побачити свій оновлений статус.

«Якщо вас зняли з "розшуку", до ТЦК звертатись не потрібно», – повідомила заступниця міністра.

Також вона зауважила, що, на жаль, у державних реєстрах дійсно багато помилок унаслідок людського фактора і без «Резерв+» виправити їх було б майже неможливо.

«Завдяки цифровізації ми всі разом маємо більше можливостей, щоб це змінити», – наголосила Черногоренко.

Фото з мережі.

Матеріал підготував Андрій Вирва.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток