Зараз в ефірі:

"Четверта влада" відзначає професійне свято

06.06.2021
"Четверта влада" відзначає професійне свято

День затвердили 25 травня 1994 року Указом першого президента України Леоніда Кравчука. Дату обрали невипадково - саме 6 червня в Брюсселі в 1992 році Національну спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів.

 

 

 

 

 

Журналістика, яку називають «четвертою владою», бере початок ще з часів Юлія Цезаря, який почав публікувати "Діяння сенату", а згодом "Щоденні громадські дощечки", на яких записували хроніку подій. Приблизно з 911 року в Китаї почав виходити "Цзінь бао" ("Столичний вісник"). А от перша газета вийшла друком у 1605 році у французькому Страсбурзі.

З часом і з розвитком суспільства преса сформувалася, як впливовий соціальний інструмент під титулом "Четверта влада". Цей вислів, який згодом став широковживаним терміном, приписують авторству Томаса Карлейля і Жан-Жака Руссо.

В Україні професія журналіста виникла лише в ХІХ столітті, і виконувала доволі обмежену в ідеологічних рамках функцію. Російська імперія, а згодом і Радянський Союз дозволяли рухатися журналістиці лише в межах пропаганди соціалістичних ідей та політики партії.

Втім, навіть у таких умовах були спроби вільної журналістики. Приміром, у 1916 році почала виходити газета "Шлях", яка мала проукраїнське націоцентричне спрямування. Багато видань перейшли в розряд підпільних під час радянської окупації Західної України. В повстанських криївках у 40-х роках звучало радіо "Афродіта", яке доносило до слухача українську ідею.

Відродження української журналістики почалося з початком незалежності, але шлях цей був нелегкий. В українській журналістиці були і темники, і труднощі в комунікації із владою, і цензура, і погрози та навіть вбивства журналістів.

Сьогодні, із розвитком соціальних мереж та засобів масової інформації перед журналістикою постала інша проблема – боротьба із фейками, брехнею, пропагандою, перекручуванням та маніпуляціями в інформаційному просторі. Тому першочерговим завданням професійних журналістів на сьогодні залишається донести до громадськості інформацію максимально об'єктивно та правдиво.

Слово — потужна зброя. А в умовах агресії РФ його важко переоцінити. Інформація зараз перетворилася на передовий фронт у «гібридній» війні, а тому саме від журналістів чекають зваженої, незаангажованої і, головне, правдивої інформації.

Величезний внесок в інформаційну боротьбу із російською агресією зробили і військові журналісти Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України та Телерадіостудія МО України Бриз, Військового радіо «Армія FM», Військового телебачення, АрміяInform – Інформагентство Міноборони, прес-офіцери українського війська, які продовжують працювати поруч з нашими військовослужбовцями на фронті.

Основна мета роботи військових журналістів - інформування суспільства про розвиток та діяльність українського війська, знайомство із здобутками та проблемами військовослужбовців, а також активне спілкування з мешканцями Донецької та Луганської областей, що найбільше постраждали від російської пропаганди і до яких треба донести правдиву, достовірну інформацію.

Армія FM вітає усіх журналістів - майстрів пера та слова, з професійним святом! Бажаємо вам і надалі гідно представляти професію журналіста, не припиняти творчого пошуку та невтомно працювати на благо нашої країни!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток