Зараз в ефірі:

Чи буде подовжено осінній "Призов-2020"

13.11.2020
Чи буде подовжено осінній "Призов-2020"

Чи вплинув коронавірус на перебіг осіннього призову 2020 року, в програмі «Мілітарі навігатор» розповів Сергій Клявлін, виконувач обов’язків військового комісара військового міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

 

 

 

 

Ірина Зінчук: В наш світ увірвалась пандемія, яка змінила чимало справ і в повсякденному житті, і в бойовій підготовці. Чи змінилися умови проведення призову на строкову службу через коронавірус?

Сергій Клявлін: Суттєвих змін не відбулося. Зараз посадові особи військкоматів, призовних комісій особливу увагу звертають на дотримання умов карантину, а це масковий режим, обробка дезінфікуючими речовинами і тому подібне. І перед відправленням до навчальних центрів або військових частин всі призовники обов’язково проходять тестування на коронавірус.

Ірина Зінчук: Які плани щодо набору новобранців із Київщини?

Сергій Клявлін: Київ за планом має призвати до лав ЗСУ та інших військових формувань 547 осіб. Більша частина піде до Збройних Сил. Нині ми вже відправили до підрозділів ЗСУ, Національної гвардії, Держприкордонслужби 222 особи. Призовна кампанія триватиме до грудня.

Ірина Зінчук: Чи багато юнаків 18-19 років пишуть нині добровільну згоду на призов? І що мотивує їх раніше йти на службу?

Сергій Клявлін: За статистикою, із 222 призовників 71 – це юнаки 18-19 років. Тобто 30%. Здебільшого на службу йдуть мотивовані громадяни, які розуміють, що служба у війську їм знадобиться надалі – і як загальна підготовка до захисту держави, і як підготовка до подальшої армійської служби.

Ірина Зінчук: Чи можуть представники військкомату вручити повістку просто на вулиці?

Сергій Клявлін: Працівники військкоматів не вручають повістки. Цим займаються представники ЖЕКів, керівники підприємств, установ, навчальних закладів. Ми можемо звернутися до Національної поліції з проханням розшукати особу, яка ухиляється від призову.

Ірина Зінчук: Призовник має змогу обрати рід військ, де він хоче проходити службу?

Сергій Клявлін: Так, звичайно. Але ще питання в тому, наскільки призовник відповідає вимогам, які висуваються до кандидатів: стан здоров’я, морально-ділові якості, психологічна підготовка.

Ірина Зінчук: Граничний вік призову 27 років. Багато хто в цьому віці вже плідно працює. Якщо особу такого віку призивають на службу, чи втрачає вона роботу?

Сергій Клявлін: Якщо людина офіційно працевлаштована, то вона має ще й отримувати середньомісячну оплату праці, за нею залишається місце у навчальному закладі ІІІ-ІV рівня акредитації. Бувають такі випадки, коли керівники підприємств звільняють осіб, які призиваються. Таких порушників ми притягуємо до адміністративної відповідальності, комісаріат має на це повноваження.

Ірина Зінчук: Щодо офіцерів запасу, хто цьогоріч може бути призваний?

Сергій Клявлін: Є військово-облікові спеціальності, які на даному етапі потребують доукомплектування у ЗСУ. Відповідно офіцерів запасу, які перебувають на обліку за цим фахом, викликають до військкомату. Далі процедура стандартна: проходження медкомісії, вивчення ділових якостей і психологічного стану, проведення атестаційних комісій. Обов’язковий призов становить 18 місяців. Також людина може призватися до частин, де є вакантні посади, підписавши контракт строком на 3-5 років.

Ірина Зінчук: Що може завадити офіцеру запасу, охочому проходити військову службу?

Сергій Клявлін: Якщо говоримо про призов на строкову військову службу осіб офіцерського складу, то це стан здоров’я, морально-ділові якості, морально-психологічний стан. Також ми збираємо інформацію про місце перебування, роботу. І далі атестаційна комісія ухвалює рішення, чи придатний кандидат до служби.

Ірина Зінчук: Яке грошове забезпечення отримають офіцери запасу, призвані на військову службу?

Сергій Клявлін: Вони є офіцерами Збройних Сил України, тож отримують і грошове, і речове таке саме забезпечення. До участі в ООС вони залучаються лише за власним бажанням. Строковиків теж завдання в ООС не виконують.

Ірина Зінчук: Якщо армієць відслужив 18 місяців і хоче й надалі залишатися у війську, що він має робити?

Сергій Клявлін: Підписати строковий контракт і надалі продовжувати службу на цій посаді чи іншій. Дуже багато людей так і роблять.

Ірина Зінчук: Чи може буде подовжена призовна кампанія у 2020 році?

Ірина Зінчук: Вона може бути продовжена, якщо буде зупинений призов у результаті якихось жорстких обмежувальних заходів через коронавірус. Але поки що все йде по плану.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток