Зараз в ефірі:

Чи підійде медитація військовим?

23.04.2020
Чи підійде медитація військовим?

Ефективним методом тримати себе в руках та долати емоційне вигорання є медитація.  Армія ФМ розповість про її застосування та користь. А також на прикладі американської армії покаже, що медитувати можуть військові навіть на війні.

 

 

 


 

Усі ви чули слово "медитація", але що ж криється за ним?

Медитація — це концентрація і розслаблення, єдинство душі та розуму. Процес самозаглиблення з метою самовдосконалення, під час якого людина залишається на самоті зі своєю свідомістю.

Спочатку медитація була частиною релігійного ритуалу, а нині перетворилася на ефективну вправу з розслаблення та концентрації, яка звільняє ваш розум від думок та переживань, заспокоює і впорядковує мислення.

 

У чому користь медитації?

Учені провели дослідження і встановили, що в процесі медитації людина стає більш врівноваженою і менш дратівливою. Це також стимулює вищу мозкову активність і призводить до більшого заспокоєння,  покращує фізичні та розумові результати праці.

Ви повинні розуміти, що медитація – це не ліки від усіх хвороб і не вирішення всіх проблем. Це спосіб розслабитися, заспокоїтися і прийняти себе.

Коли краще медитувати?

Найголовніше в процесі медитації – обрати час, коли ви зможете повністю розслабитися,  ніхто не повинен вас турбувати. Найкращий час ранок і вечір. П’ятнадцять чи двадцять хвилин зранку дадуть заряд бадьорості на весь день. Практикуйте медитацію так часто, як бажаєте. Можна почати з десяти хвилин, поступово збільшуючи тривалість.

Однак регулярні короткі медитації набагато ефективніші.

Найпоширеніша медитація складається з шести простих кроків

Крок 1. Влаштуйтеся зручно. Можна сісти на крісло із заплющеними очима або прилягти на диван. Якщо у вас є мінімум тридцять хвилин на медитацію, необхідно лягти так, щоб хребет був повністю прямим, тіло розслаблене, а руки повернуті долонями вверх. Якщо маєте тільки 10-15 хвилин – можна не лягати, а розташуватися в кріслі так, щоб спина повністю підтримувалась, а ноги лежали на підлозі на маленькій подушці.

Крок 2. Звільніть розум від усіх думок, щоб дозволити тілу повністю розслабитись. Для цього зосередьтесь на диханні: протягом декількох хвилин уповільнюйте темп, роблячи плавний вдих через ніс і такий же плавний видих через декілька секунд. Повільно порахуйте до десяти.

Крок 3. Візуалізуйте. Наприклад, уявіть, як листя повільно падає з дерев та м’яко лягає на землю. Або уявіть рівномірний шум морських хвиль. Ви повинні знайти для себе заспокійливий образ, який би допоміг швидко розслабитись та відмежуватися від зовнішнього світу.

Крок 4. Використовуйте афірмації. Повільно вдихніть та видихніть, а потім впевнено вимовіть декілька разів: «Я спокійний (на) і повністю розслаблений (на)».

Крок 5. Залишайтеся в розслабленому стані. Після того, як ви заспокоєтесь і викинете всі думки з голови, спробуйте залишитися в цьому стані деякий час. Якщо в голову починають лізти якісь питання, не намагайтеся знайти на них відповіді –  сприймайте всі думки відсторонено, не намагаючись їх аналізувати. Пам’ятайте, що медитація – це, в першу чергу, прийняття свого внутрішнього світу.

Крок 6. Виходьте з медитації повільно. Завершуйте сеанс, уявляючи, який сьогодні чудовий день і як ви добре почуваєтесь.

Військовим теж допомагає?

Ще й як! У 2018 році було проведене дослідження у Норвинському університеті (США). Практикували один із видів медитації – трансцендентальну. Після практики усі військові були приємно здивовані. У них покращилась пам'ять, увага, вони показували кращі результати, аніж взводи, які не практикували ТНТ(трансцендентальну медитацію). Після того медитацію ввели, як основне тренування.

На службі завжди вистачає завдань, думок, а головне хвилювань. Впоратись із усім цим іноді важко, тому варто  приділяти розслабленню і очищенню думок хоча б 10- 20 хв. щодня.

Чи можуть військові медитувати?

Звісно, буде бажання, знайдеться й можливість.

У вас є особисте місце, де ви відпочиваєте. Тож сядьте у зручну позицію, можете лягти, головне, аби було комфортно і ви могли розслабитись.

Попередьте  побратимів, аби 10-20 хвилин  вас не турбували. Якщо немає багато часу, знайдіть хоча б 5 хвилин. Практикуватиметесь щодня -  результат здивує.

Ввімкніть спокійну музику, яку потребує ваш емоційний стан. До прикладу: медитацію від стресу, негативних думок.

Почніть слухати і концентрувати увагу на розслаблення.

Спершу вам може бути складно. Не хвилюйтесь і не полишайте спроб. Медитація не допоможе впорядкувати думки вже з першого разу. Попрактикуйтесь хоча б тиждень, і ви обов’язково помітите позитивні зміни, а денних ритуалів стане одним більше.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток