Зараз в ефірі:

Чи потрібні армійцям лицарські обладунки?

09.12.2020
Чи потрібні армійцям лицарські обладунки?

У містах та районах нашої країни презентували інформаційний проєкт "Ваші Лицарі. Завжди на захисті". На банерах – ветерани АТО (ООС) у лицарських обладунках, що символізують вічні цінності та чесноти лицарів – Захисників України: захист вітчизни, мир та спокій людей, честь, гідність, добро, відвага, шляхетність, вірність присязі, самопожертва. Проєкт є продовженням неймовірної мистецької фотоекспозиції "Феї і Лицарі". Про те, як виникла така ініціатива та чи легко було її втілити в життя, в ефірі програми «Ранкова кава» розповіли: начальник відділу цивільно-військового співробітництва Командування Сухопутних військ ЗСУ Руслан Мирошниченко, заступник голови Веукраїнської громадської організації людей з інвалідністю «Прагнення» Олег Трачук, представниця Центру захисту інформаційного простору України Марія Ліфтерова та Капелан 30-ї бригади Сергій Дмитрієв.

Анастасія Сіроговська: Як виникла ідея проєкту «Ваші лицарі. Завжди на захисті»?

Руслан Мирошниченко: Об’єдналися представники Збройних Сил, православної церкви, громадянського суспільства, щоб зламати стереотипи і нагадати: українські захисники – це лицарі, які боронять свою землю.

Анастасія Сіроговська: Якщо не помиляюсь, ця ініціатива – продовження проєкту «Феї і лицарі»?

Олег Трачук: Ідея проєкту народилась давно. Йому передувала серія виставок. Перша з них називалась «Ми є і ми такі ж, як ви» як ключовий момент нашої діяльності як організації людей з інвалідністю. Далі була «Янголи та берегині»::фотовиставка жінок-ветеранів ООС з дітьми-інвалідами. І третя називалась «Феї і лицарі», на яких юні пані (з інвалідністю) зображені в образі казкових фей разом із воїнами-ветеранами АТО/ООС в лицарських обладунках. Здавалося б очевидно, що військові – це захисники. Але буває, що і вони потребують захисту. Адже зараз у Київській області до 10 тис людей з інвалідністю, з них майже 2 000 тис – ветерани АТО. Ідея була в тому, щоб діти з інвалідністю стали прикладом для бійців, як долати і перемагати хворобу. Я завжди кажу, що цивілізоване суспільство – це коли, попри безліч відмінностей, всі мають рівні права. І якщо ми зараз не навчимо цьому своїх дітей, та й суспільство загалом ставитись до усіх людей з повагою, то через якийсь час до нас ставитимуться так само.

Анастасія Сіроговська: Як ви шукали учасників для цих проєктів?

Руслан Мирошниченко: Головним фактором була готовність взяти участь у фотосесії разом з дітьми з особливими потребами. Охочих було дуже багато. Капелан Сергій Дмитрієв допоміг в реалізації цього проєкту.

Сергій Дмитрієв: У Києві нині мешкає більше 24 тис. ветеранів. І ми часто бачимо на екранах бійців, які змогли себе реалізувати в цивільному житті. Але метою нашого проєкту було нагадати про ветеранів, які не мають такої популярності. Наприклад, ваше авто на АЗС може заправляти справжній воїн, який пройшов запеклі бої у 2014-2015 роках. На фото поки що з’явилися 12-16 хлопців, але ми прагнемо, щоб кожен воїн був помічений суспільством. Можливо, зараз армії від волонтерів більше потрібні не шкарпетки і цукерки, а моральна підтримка. Думаю, багато організацій можуть робити такі проєкти самі. Наприклад, військова частина чи спілка ветеранів цілком спроможні робити календарі з фото воїнів і так далі. Останні дослідження Центру Разумкова показали, що зараз довіра населення до ЗСУ на першому місці, тож такі ініціативи, як наші, дуже потрібні як подяка від суспільства військовим.

Анастасія Сіроговська: Які міста ви охопили такими фотовиставками та бігбордами?

Руслан Мирошниченко: З метою розширення меж акції Командування Сухопутних військ ЗСУ звернулось до «Центру захисту інформаційного простору України». Вони нас підтримали – і результат перевершив очікування. Понад 300 білбордів у 18 обласних центрах, зокрема в тимчасово окупованих Донецькій і Луганській області. Також ми звернулись за підтримкою до обласних адміністрацій, бо ще є площі під їхньої юрисдикцією. Дуже багато людей загорялись цією ідеєю, і за два тижні ми фактично зробили фотосесію проєкту «Феї і лицарі».

Анастасія Сіроговська: Коли до Центру захисту інформаційного простору України звернулися із пропозицією підтримати таку акцію, чи одразу ви погодились?

Марія Ліфтерова: Ми за останні півроку з Русланом Мирошниченком запустили вже низку проєктів. І коли він запропонував підтримати «Феї та лицарі», народилась ідея ініціативи «Ваші лицарі. Завжди на захисті». Проєкт неймовірно актуальний, адже зараз в житті не вистачає впевненості, а наша армія – це наше плече, і армії також потрібно відчувати підтримку. У нас є білборди на 8 сюжетів. Такі банери розміщені пропорційно у багатьох містах України. Зараз це 183 площини у містах-мільйонниках і менших містах. Також продовжують надходити листи від обладміністрацій, які теж розмістили такі білборди. Сподіваюсь, до кінця року ми отримаємо від них фотозвіти і зможемо зробити презентацію загального проєкту. Багато обласних ЗМІ висвітлювали нашу ініціативу з білбордами. Також було багато публікацій у соцмережах.

Нікіта Гросс: Де можна побачити фото цього проєкту, окрім білбордів?

Олег Трачук: Виставка банерів «Феї і лицарі» зараз перебуває в одній зі шкіл селища Зазим'я. А загалом ми планували, щоб її побачили в навчальних закладах по всій Україні.

Руслан Мирошниченко: «Феї і лицарі» - це фотовиставка, а «Ваші лицарі. Завжди на захисті» - це всеукраїнська інформаційна кампанія, яка відображена на банерах, білбордах, сітілайтах по всій Україні. Сподіваюсь, наші лицарі зійдуть з білбордів і втіляться у фото, які ми в межах мобільної виставки будемо показувати по всій Україні.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток